Taciz davası CEO'yu koltuğundan etti!

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisinde şok değişiklik! İşte çok konuşulacak taciz olayı.

  • Ali Güngör

HP'yi tekrar ayağa kaldıran ve dünyanın en büyük gelir sahibi teknoloji şirketi haline getiren Mark Hurd, bir dava sonucunda koltuğundan oldu.

Hewlett Packard CEO'suna cinsel taciz davası açıldı. Araştırma cinsel bir ilişki olmadığını, yakın kişisel bir ilişki olduğunu ortaya koydu. Ancak yönetim kurulu 12.2 milyon dolar ile Hurd'un ayrılmasına karar verdi.

Hurd'un 2 yıl zarfında seyahat ve yemek masraflarında 20.000 dolarlık bir sahtecilik yaptığı iddia ediliyor. Hurd'un son 3 yılda HP'den kazandığı para ise 100 milyon dolara yakın.

Silikon vadisinin en saygın isimlerinden birinin işinden olması, HP'nin hisselerinin yüzde 10 düşmesine yolaçtı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bütün işi mühendiler yapar ,paraları CEOlar götürür,iş hayatında gördüğüm kadarıyla en gereksiz insanlar en fazla parayı alıyor

Bütün işi mühendiler yapar ,paraları CEOlar götürür,iş hayatında gördüğüm kadarıyla en gereksiz insanlar en fazla parayı alıyor
..............................................................................................
Hadi ya!.. :)

3 yılda 100 milyon dolar kazanan adam niye 20 bin dolarlık sahtecilik yapmış olsun. Cinsel ilişki olmadığı da kanıtlanmış işte. 12.2 milyon dolarla hayatının sonuna kadar fazlasıyla yaşar gerçi de.. O kadar emek harcadıktan sonra hp için, kovulması ilginç.

ceo lar olmasa o kadar mühendis bir halt edemez, bu aynı yararlı bir icat yapıpda senden başkasının bilmemesi gibi birşey.

<ceo lar olmasa o kadar mühendis bir halt edemez, bu aynı yararlı bir icat yapıpda senden başkasının bilmemesi gibi birşey.>

o zaman hepimiz CEO olalım, bi halt yapamayan insan kalmasın?
CEO dediğin kişi aristokratik çevresini kullanarak iş büyüten, normalde bilim ve teknolojiye kapasitesi yetmeyen, kazandığı bol parayı cinsel maceralara ve gösterişe adayan kişidir.
dünyadaki hiçbir ciddi icat da, CEOlu ortamda yapılmamıştır.
hayatınızda hiç teknik uzman olarak çalışmadığınız halde fikir ürettiğinize göre magazin akılla yaşıyorsunuz.

ceo olmasa mühendis hiç bişeye yaramaz

Bazılarınız çok kıt düşünüyor kıt düşünenleri istemiyoruz. Adamın istifası bile kocaman şirketinin hisselerinin %10 düşmesine yol açmış diyor haber. Siz hala ceodasınız. Millet olarak gerçekten büyük sorunlarımız var!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play