Tag Heuer'den pili bitmeyen lüks telefon!

Eğer harcayacak 7.000 dolarınız varsa, pili hiç bitmeyen bu lüks telefon sizi bekliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat

Modern akıllı telefonlar, son teknolojilere sahip olsalar da hepsi birbirine oldukça benziyor. Saat üreticisi Tag Heuer'in yeni cebi Meridiist Infinite ise firmanın deyimiyle "daimi güç rezervlerine" sahip.

Meridiist Infinite, bu "ebedi" gücünü ekranı üzerindeki saydam güneş panelinden elde ediyor. Bu iş için cam ve LCD bileşenlerinin arasına fotovoltaik hücre yerleştirilmiş. Bu sayede telefon, doğal ışığa maruz kaldığında otomatik olarak şarj olmaya başlıyor. Yapay ışıkta da bir miktar güç elde edilebiliyor ve bu güç, telefon bekleme modunda tutmaya yetiyor.

Firma, 1.911 adet Meridiist Infinite satmayı planlıyor. Ancak bu telefona yaklaşık 7.000 dolar vermek yerine evinize güneş paneli taktırmak, daha akıllıca bir davranış olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Güneş pillerinin bir çok sektöre girmesi gerek.Sadece ilk üretim aşaması pahalı, sonsuza dek enerji sağlıyor.Bakım ve yakıt masrafı da yok üstelik..

@08 Nis 2014 12:16 Sonsuza dek? Hic bakim masrafi yok? Hangi dunyada yasiyon, yada yasiyon mu? Bu arada: "Firma, 1.911 adet Meridiist Infinite satmayı planlıyor. Ancak bu telefona yaklaşık 7.000 dolar vermek yerine evinize güneş paneli taktırmak, daha akıllıca bir davranış olabilir. " Vahsi bir yorum olmus, yanliz eve takilan gunes panelinin telefona ne hayri olacak, tavsiye veriyorsunuz bari harici gunes panel sarz makinelerini onerin, alakaya maydanoz bu ne yani.

Ben daha 5 lira zar zor alıyorum :D 7.000 doları acaba nasıl bulabilirim :D

çin malı telefonlara benziyor :p

telefonun tasarim dehset yalniz. Hic bir ozelligi yok ama olsun sarji bitmiyo. heyooo!

Samsung, htc, sony, lg ye kapak olsun

sadece bekleme modu, konuşmeya yetmiyor demekki, o zaman 7.000$ neden?

Vti alırım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost