Tarayıcı seçim ekranı kime yaradı?

Windows 7'nin tarayıcı seçim ekranı hangi tarayıcıya yaradı? Bakın ilk açıklama ne diyor...

  • Ümit Öncel
Tarayıcı seçiminden Opera çok memnun!
Opera bu ekranı çok sevdi...

Çok uzun süre gündemi meşgul eden ve adeta yılan hikayesine dönen Windows 7'deki tarayıcı seçim ekranın nasıl olacağını ve nasıl çalışacağını sizlere aylar öncesinden duyurmuştuk. Internet Explorer'ın Windows'un varsayılan tarayıcısı olmasının en büyük muhalifi olan Opera başlarda bu fikri beğenmese de, daha sonra desteğini vermişti.

Yakın zamanda hayata geçen tarayıcı seçim ekranı Avrupa'da hayata geçti ve geçmesiyle berber Opera adeta Avrupa'da uçuşa geçti; en azından kendi iddiaları bu yönde... Opera'nın açıklamasına göre, kısa sürede Opera tarayıcısının indirilme oranı tam 3 katına çıktı. Opera'dan Rolf Assev tarayıcıya gösteren artışın ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğini ama özellikle Belçika, İngiltere, Fransa, İspanya ve Polonya'da Opera'nın tercih edilme oranlarının çok büyük bir hızla arttığını söyledi.

Tabi ki bunda tarayıcı seçim ekranının yanı sıra Opera'nın yeni sürümünün büyük beğeni toplamasının da hesaba katmak lazım. Bu sırada tarayıcı seçim ekranında yer alan diğer 3 büyük Internet Explorer alternatifi olan Firefox, Chrome ve Safari cephesinden henüz artışlarla ilgili bir yorum gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

opera özellikle banka sitelerinde fena saçmalıyor

yaşasın Opera :D

acaba opera yetkilileri gene neden cazgırlık yapıyorlar...???
vardır bi nanelik bu işte...

saygılar...!!!

Ekran görüntüsündeki sıralama neye göre yapıldı acaba.

Firefox sürekli açık veriyor Opera bir türlü tam olarak oturamadı Google Chrome ve Internet Explorer Windows 7 altında en güvvenli diyen bir HACKER artık hala neyin peşindeler anlamış değilim.

opera 10.50 cidden hızlı ve win7 temaları ile güzel uyumlu olmuş... Ama ben bir an önce Linux versiyonunun çıkmasını bekliyorum :D Mint 8 kullanıyorumda....

yeni opera 10.50 sürümünü indirdim kurdum gerçekten win7 ye çok güzek uyumlu yapmışlar görünüm olarak zaten diğer sürümlerinide kullanmıştım her türlü kolaylığı var yani çok hoşuma gidiyor opera sayfaları çok hızlı yüklüyor sizlerede tavsiye ederim arkadaşlar denemekte fayda var.

Opera iyide ben chrome yi daha çok seviyorum

en iyisi şu an için her zaman IE8 ve Comodo Dragon...!!!

saygılar...

opera sağlık sorunlarına sebep oluyor...!!!

1 - kulaklarda çınlama (opercaıların seslerinden)
2 - ses tellerinde yıprama (susun demekten)
3 - komşulardan şikayet (opera sesinden)
4 - ruhsal bunalım (hep mıy mıy opera yeter artık...!!!)
5 - parmaklarda aşırı kıllanma ve kuruluk
6 - duyma kaybı (yüksek volume yüzünden)
7 - hayalet korkusu (operanın hayaleti biim eve geldi korkusu)

yukarıda ki belirtileri gören kullamnıcılar hemen bir IE8 açsınlar ve 1-2 internet sayfası açarak derin nefes alsınlar, tüm belirtilerin kaybolduğunu görecekler...!!!

saygılarımla...!!!

Ekran görüntüsündeki sıralama neye göre yapıldı acaba.

Alfabetik olacaktı Opera karşı çıkınca rastgele sıralanıyor diye hatırlıyorum. Windows'un suçu ne anlamış değilim Mac OS X ve Linux gibi diğer işletim sistemlerinde de olsun madem bu özellik.

Eklenti desteği vermediği sürece ne son sürat opera kullanırım, ne de çok bilmiş Ms W.Explorer..Firefox ile tek tuşla tüm maillerime bakabiliyorum, ıvır zıvır flashları engelliyorum, tek tuşla herşeyi 'share' edebiliyorum, 'ADP' hep hazır.. Daha ne isterim yahu..

Eklenti desteği vermediği sürece ne son sürat opera kullanırım, ne de çok bilmiş Ms W.Explorer..Firefox ile tek tuşla tüm maillerime bakabiliyorum, ıvır zıvır flashları engelliyorum, tek tuşla herşeyi 'share' edebiliyorum, 'ADP' hep hazır.. Daha ne isterim yahu..

_________________________

maillerinize opera ile de bakabilir hatta hatta cevap verebilir , mail atabilirsiniz (dahili mail istemcisi), tek tıklamayla istediğiniz flash ı ve ya reklam içeriğini engeleyebilirsiniz.(dahili içerik engelleyeci- sadece sayfada sağ tıklayıp içerik engelle demeniz yeterli flash,resim aklınıza ne gelirse işte, adp ye gerek yok), ne tür bir "share"den bahsettiğinizi bilmiyorum ama yine o tıklamalarla istediğiniz kadar içeriği kendi bilgisayarınızdan paylaşabilirsiniz. (opera unite uygulamaları.) kısaca opera her zaman hazır. eklentisiz haliyle bile

Sen de yorum yaz