Tarihi bir Facebook skandalı mı? Hayır!

"Facebook, tarihinin en büyük skandalına imza attı" haberleri gerçek mi? Cevap: HAYIR!

  • Zeynel A. Öztürk
Tarihi bir Facebook skandalı mı? Hayır!

Facebook'un 2009 yılına ait özel mesajlarınızı zaman tünelinde gösterdiğine dair bir söylenti duymuş olabilirsiniz. Aslında kesinlikle duymuş olmalısınız; çünkü dün, nerdeyse tüm yayınlar bunu haber olarak geçti. Bu söylentiler doğru, ancak Facebook'a göre endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu durum, kullanıcıların iddialarına göre dahi sadece mesajlarınızı kendi zaman tünelinizde gösteriyor ve başkalarınınkinde görünmüyor.

Özel mesajlarınızın arkadaşlarınızın zaman tünelinde görünmesi gibi bir durum, Facebook'un tarihindeki en büyük skandal olabilirdi - ancak şirkete göre böyle bir durum söz konusu değil. Facebook, olayın yaşanmasının hemen ardınan BBC'ye yaptığı açıklamada, bu durumun az sayıda kişinin başına geldiğini ve bu mesajların aslında özel mesajlar olmadığını, eski duvar mesajları olduğunu söyledi. Facebook'a göre şu an herhangi bir özel bilgi sızıntısı yaşanmamış bulunuyor.

Görünüşe bakılırsa ne söylediklerini tam olarak hatırlamayan bazı kullanıcılar, duvarlarında görünen mesajları özel mesaj sanarak ortalığı karıştırmışlar. Kim bilir, bu belki de birkaç sene önceki sohbetlerin daha içten olduğunun ve bugün bazı şeylerin değiştiğinin göstergesi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz