Taşa düşse kırılmayan 'ağır zırhlı' USB disk!

Bu disk, taşa bile düşse kırılmıyor; üstelik su da geçirmiyor! İşte dayanıklığıyla öne çıkan o disk

'Ağır zırhlı' depolama aygıtı!
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

ADATA'nın Türkiye distribütörü olan DataStar, darbeye ve suya dayanıklı, özel bir taşınabilir disk modeli olan ADATA SH93 modelini satışa sundu. Dünyanın ilk darbeye ve suya dayanıklı taşınabilir diski olan SH93, Amerikan Ordusu'nun darbeye ve suya dayanıklılık testlerinden geçerek sertifika aldı.

Özel kauçuk kaplaması ve su geçirmez yapısı ile sert zeminlere bile düşmelerde bozulmayan ürün, 'ağır zırhlı' sıfatını hak ediyor ve gerçek bir taşınabilirlik sunuyor. Özellikle hareketli bir yaşamı olan ya da outdoor spor yapan kullanıcılar için güvenli bir çözüm oluşturan ADATA SH93 modeli sarı, siyah ve kırmızı olmak üzere üç renk seçeneği sunuyor.

Taşa düşse kırılmıyor, suya girse bozulmuyor!

ADATA SH93 modeli, ABD Askeri suya dayanıklılık standardı olan IEC 529 IPX7'den geçen ilk taşınabilir disk. Böylece su altında minimum 30 dakika kalma özelliğine sahip. Bu durum sonucunda dahi bilgi/veri kaybı yaşatmayan ve işlevini sürdüren ürün, bu özelliği ile sadece seyahat durumlarında değil, masa başında çalışanlara da çözüm oluşturuyor. Masa üstündeki teknolojik aygıtlara, özellikle de disklere içecek dökülmesi her çalışanın büyük kâbusu. ADATA SH93, suya dayanıklılığı ile bu korkuya da çözüm oluyor.

Ürün ayrıca ABD Askeri transit düşme testi olan 'MIL-STD-810F 516.5 prosedür IV'den de geçmiş durumda. Eşsiz şok emici yapısı sayesinde düşmelere, darbelere, çarpmalara karşı içindeki verileri koruyor.

ADATA SH93'ün bir diğer önemli özelliği de, USB kablosunun ürünün çevresini sarar şekilde, bütünleşik olarak tasarlanmış olması. Böylece hem kablo taşıma, kaybetme derdini ortadan kaldırıyor, hem de gerekmediği durumlarda kabloyu şık bir şekilde gizliyor. Ürünün şık tasarımı, çalışma durumunu gösteren ışıklandırmada da ortaya çıkıyor. Ürün üzerinde mavi LED bir lamba yer alıyor ve ürün çalışırken bu mavi LED gösterge yanıyor.

Bu sağlam ürünle kullanımını kolaylaştırıcı birçok yazılım da birlikte geliyor. Bu yazılımlardan biri OStoGO. Windows 7 işletim sistemini yüklemeyi kolaylaştıran ve çabuklaştıran bu yazılım, taşınabilir diski Windows 7 yükleme DVD'sine dönüştürerek kullanıcılara kolaylık sağlıyor. HDDtoGO yazılımı ise en sık kullandığınız verileri senkronize ederek yedekleme kolaylığı yaratıyor. Ayrıca tüm ADATA SH93 modelleri ile birlikte Norton Internet Security yazılımının 60 günlük deneme sürümü de ücretsiz olarak geliyor.

SH93 Taşınabilir Disk özellikleri ve fiyatları

ADATA SH93 Taşınabilir Disk

- 320 GB, 500GB, 640GB, 750GB kapasite seçenekli,

- Kırmızı, Sarı, Siyah renk

- 129 x 97 x 19.2 mm boyutlarında,

- 240 gr ağırlığında,

- Yüksek hızlı USB 2.0 arabirimi,

- Windows 2000, XP, Vista, 7; Mac OS X 10.4; Linux KERNEL 2.4 işletim sistemleri ile uyumlu,

- Fiyat: 320GB 69 USD + KDV

500GB 85 USD + KDV

640GB 99 USD + KDV

750GB 109 USD + KDV

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:
www.datastar.com.tr

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Askeri içerikli bir ürün bende tamamen korumasız hdd yi 3 yıldır kullanıyorum bişey olmadı:)

ürünü gerçekten beğendim özellikle düşme konusu çoğunlukla herkezin başına gelebiliyor(benim ve bir kaç atkadaşımın başına geldiği gibi)
fakat ürün kalmadı yazıyor ilginç haber daha yeni eklendi oysa ilk görenler hemen aldı heralde :)

Ahahaha :D bana yollayın birde ben deneyim sağlammı değilmi :D

usb 2.0'ın neresi hızlı. millet e-sata ile usb 2.0'ın 10 kat hızlısını kullanıyor :P

Bu ülkede bu kdv ile 500 falan olur 320'lik bile :D

taşa düşmesi önemli değil, taş onun üstüne düşmesin de :D

çocuğuma verin 3 dk. içinde işini bitirir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play