Tehlike geri döndü: Warezov yeniden hortladı

Bir süredir sessizliğini koruyan büyük tehlike, bazı MP3 sitelerinde yeniden ortaya çıktı.

  • Selim Öztürk
Warezov yeniden hortladı

Uzun bir suskunluk döneminin ardından Warezov botnet küllerinden yeniden doğdu. SecureWorks'ün malware araştırması yöneticisi olan Joe Stewart'a göre, Warezov bot'unu yükleyen trojan'lar bazı MP3 indirme sitelerinde kurbanlarını bekliyor.

Stewart'a göre 2006 yılında yaygın olarak email saldırılarıyla adından sıkça söz ettiren Warezov, gerçek bir bot'a göre daha gelişmiş bir sisteme sahip. Stewart'ın üzerinde durduğu nokta ise, Warezov'un istediği taktirde herhangi bir işletim sistemine arka kapı açarak girebilmesi.

Warezov'un iki parça halinde yüklendiğini ifade eden Stewart, 9 aylık uzun bir sessizlik döneminin ardından Warezov'un tekrar hortladığını sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

mp3 lime wire kulalnıyorsanız direk silin artık onda mp3 lere ve videolara bulaşan bir virüs var bulaştırıcı aynı win32 partite gibi artık ondan bir şey indiremiyom ares gzl onu kulalnın mp3 leri inidirn ve b,irde mp3 sitelerini kapatır yakında tt net

trend micro internet security pro kullanıyorum genel olarak virüs programlarının çokta koruyucu olduğuna inanmıyorum ama yinede kullanmak hiç kullanmamaktam iyidir.

yok hiç bişi kullanmayın indirmek için böyle tavsiye edenlere de güvenmeyin.Kendi başınıza arayın bulun ne indirecekseniz.Yabancı dil bilmiyorsan kendi dilinde olanı ara bul.Antivirus kullanmadan da oluyor bunlar.Siz siz olun güvenliğinizi sağlayan programlarınızı en üst düzeye çıkarın yara almayın.Yok kasıyor yok ağırlaşıyor diye yakınanlara da kulak asmayın.Oku öğren işte bu.

yok kasıyor yok yavaşlıyor diyenlerin ne makinası sizin elinizdekiyle aynı ne de pc sinde kurulu olanlar sizin kiyle bir bilmem içinde bilmediği bir sürü artıklarla yaşıyordur.Güvenliğinizi sağlayan programlarınızı en üst düzeye çıkarmak sizin yararınıza.Makinanızda sadece bir tane hızlandırıcı kullanın TWEAK denen şeyi kast ediyorum.Sık sık da kullanmayın değiştirmeyin.Makinanız zaten hızlıdır sadece içine 10 20 tane şey yüklemişsinizdir HDD aşırı dolmuştur sistem açılırken sistemle birlikte çalışanlar artmıştır azaltırsanız sistem hızlı açılır.Sonra çalıştırırsınız ANCAK HDD nizi en iyi tek defrag eden programla düzenleyin.Arada bir ekran kartınızın programını da yükleyin tekrar.Bunu hafta da bir yapmanız yararınıza.Kasınızın içinde biriken tozlardan arındırın.Evinizin elektriğinde anormallik varsa mutlaka UPS edinin.Odanızın içindeki havanın elektronik cihazlar için uygun olmasına özen gösterin.Statik elektrik birikmesi oluyorsa üzerinizdeki yükü duvara yaslanarak yok edin.Kazak gibi şeyler yüklenmenize neden olur.Ekran fare ve klavye temizliğinizi her gün yapın ki sizi grip yapmasın.Pc nizin önünde çok uzun süre kalmayın renkler bulanıklaşabilir.

Pc nizin ram lerini yükseltirseniz tüm programlar size çok güzel görünecektir.Ram lerinizi de ana kartınıza göre almalısınz.Ekranda gördüğünüz tüm fontlar netleşecek renkleri kendine gelecek hatta gözleriniz rahatlayacaktır.Yüksek RAM her zaman çok iyidir.Ekran kartına çok yararlı olur.

Sen de yorum yaz