Tehter'den Meksika Pezosuna Sabit Yeni Stablecoin

Tether, resmi duyuru sayfasından Meksika pesosuna sabitlenmiş stablecoin’i piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Tehter'den Meksika Pezosuna Sabit Yeni Stablecoin

Kripto para sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ederken en büyük birimlerin başında da stablecoin'ler geliyor. Öyle ki piyasa değerine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum'undan (ETH) sonra en büyük kripto birimi olarak Tether USD (USDT) geliyor.

Son olarak en büyük stablecoin'lerden birisinin arkasındaki şirket Tether, resmi duyuru sayfasından Meksika pesosuna sabitlenmiş stablecoin’i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada piyasaya sürülecek olan yeni stablecoin'in MXNT etiketine sahip olacağı söylenirken, stablecoin’in başlangıçta Ethereum, Tron ve Polygon Blockchain‘leri üzerinde yer alacağı belirtildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

"Geçen yıl içinde Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördük ve bu, tekliflerimizi genişletmemiz gerektiğini açıkça ortaya koydu. Peso ile sabitlenmiş bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, gelişmekte olan piyasalarda ve özellikle Meksika’da olanlar için bir değer deposu sağlayacak MXNT, varlıklarını ve yatırımlarını fiat paradan dijital para birimlerine dönüştürmek isteyenler için oynaklığı en aza indirebilir"

Bu haber CHIP Online ve BTCHaber iş birliği ile hazırlanmıştır.