Tek bir mesajın yaptıkları...

İnternette yazdığınız basit bir mesajın nelere yol açabildiğini hiç düşündünüz mü?

Tek bir mesajın yaptıkları...

Burak Öztürk

Görünüşe göre ABD İç Güvenlik Departmanı'nın işi gücü yok, tatildeki turistlerin Twitter'da yazdıklarını inceliyorlar. 26 yaşındaki İrlandalı bir bar yöneticisi Leigh Van Bryan, Los Angeles'a tatile gitmeye karar verdi ve gitmeden hemen önce Twitter'a yazdığı son mesajda "Bu hafta tatil... Hızlı bir hazırlıktan sonra gidip Amerika'yı dağıtacağım." dedi.

Bir diğer tweet'inde ise Family Guy'dan etkilenerek Los Angeles'a vardığında Marilyn Monroe'yu mezarından çıkarıcağını yazmıştı.

Bryan, şoku ise Los Angeles Havalimanın'a vadığında yaşadı. Uçağı iner inmez sanki bir suçlu gibi sorgulandı ve ülkesine zorunlu olarak geri gönderildi.

Normal düzeyde İngilizce bilen bir kişi bile Byran'ın bu mesajında ne kadar eğleneceğini anlattığını anlayabilecekken,Amerikan İç Güvenlik görevlilerinin anlamaması şaşırtıcı.

İç Güvenlik Servisi, BBC'ye yaptığı açıklamada "Byran Twitter hesabında Marilyn Monroe'yu mezarından çıkaracağını ve Amerika'yı dağıtacağını içeren şeyler yazdığını kendisi de onayladı" demekle yetindi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

şimdi bende bu yorumu daha detaylı yazacakken kısa tutuyorum :D

Bizimkilerde pampişlerin efendisini takip ediyordur :)

bu konuya sölenecek bi sürü şey var ama sölemeye parmaklarım dayanmaz anlayan anladı :)

Bizde de bugün bir twitter hesabını tüm takipçileriyle birlikte mahkemeye vermişler :)

ne olacak bu amerikanın hali ?

Bar yöneticisi derken?

Amerika korkuyor, amerikalılar korkuyor neden? çünkü suçları var, neden? çünkü bir çok milleti rahatsız ettiler, şimdi ise karşılık almaktan korkuyorlar ve dünya milletlerini kendileri gibi zannediyorlar. Hani bir söz vardır: "Kişi; kendisi gibi bilirmiş başkasını" çok sorun yarattılar şimdi ise korkut en küçük esprileri bile tehdit algılayan bir paranoya içindeler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play