Tek bir tweet, Samsung'a büyük kaybettirdi!

Sadece tek bir tweet, Samsung'un bir anda 580 milyon dolar kaybetmesine yol açtı!

Elon Musk'ın bir tweet'i neler kadir!

Sosyal medyanın sahip olduğu potansiyelin farkına varan büyük kuruluşlar ve ünlü isimler artık birçok önemli açıklamayı bu mecralardan yapıyor. Bu amaçla kullanılan en popüler platformlardan birisi de elbette Twitter. 140 karaktere sığdırılan bir tweet eğer gerçekten etkili bir isimden geliyorsa kamuoyu nezdinde son derece önemli etkiler yaratabiliyor.

Tesla CEO'su Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet işte tam da bu duruma örnek oluşturacak türden. Zira Musk'ın söz konusu tweet'i Samsung SDI'ın tam 580 milyon dolar gibi önemli bir kayba uğramasına yol açtı.

Teknoloji devi Samsung'a bağlı; batarya ve ekran üniteleri üreten Samsung SDI'ın yeni elektrikli araç Model 3 için Tesla'yla işbirliği yaptığı söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Fakat Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla konuya açıklık getirerek firmanın Samsung SDI'yla değil Panasonic'le çalıştığını duyurdu.

Musk'ın yaptığı bu iki cümlelik basit açıklama, Samsung SDI'ın borsadaki hisse senetlerinin yüzde 8 oranında düşmesine ve firmanın 580 milyon dolar kaybetmesine neden oldu. Diğer yandan Panasonic de bu açıklamanın etkisiyle borsada 800 milyon dolarlık bir değer kazandı.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Hacı abi benimle ilgili de bi açıklama yapsana azcık zengin olayım. Bu ne len bi tweetle neleri değiştiriyo adam.

bir tweet ile alt üst etmedi. adamlar samsung la anlaşmadı bunu da twitter dan duyurdu. abartmayın lütfen.

hisse sahiplerinin bir kısmının parası diğerinin cebine giriyor. şirketlere girip çıkan varmı, hiç anlamıyorum bu şunu kaybetti bunu kazandı haberlerinin. Not: borsadan anlamam.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir