Tek elle oynayabileceğiniz 6 mobil oyun!

Yolda çantanızla otobüs beklerken oyun oynayamayacağınızı kim söyledi? İşte tek elle oynanan 6 oyun!

  • Zeynel A. Öztürk
Tek elle oynayabileceğiniz 6 mobil oyun!

Akıllı telefonlar, zaman tüketmek için en iyi cihazlardan bir tanesi. Trafikte sıkışıp kaldığınızda veya otobüs beklerken zaman geçirmek için telefonlarımız gibisi adeta yok. Ancak bazı durumlarda tek elinizde yük olabilir ve kalan elinizle oynayacak eğlenceli bir oyun bulamayabilirsiniz. Endişe etmenize gerek yok, çünkü aşağıda tek elle oynayabileceğiniz 6 iyi oyunu sizler için sıralıyoruz.

Ridiculous Fishing

Ridiculous Fishing ismi gibi çılgın bir oyun. Oltanızı mümkün olduğu kadar derine atmanız ve bir balık tuttuğunuzda, onu yukarı çekerken daha fazla balık tutmanız gerekiyor. Oltayı çektiğinizde balıklar havaya fırlıyor; bu sırada onları yere düşmeden vurmanız gerekiyor.

Ridiculous Fishing'in iOS ve Android sürümleri bulunuyor.

Monument Valley

Monument Valley, güzelliği ve atmosferiyle etkileyen bir bulmaca oyunu. Gerçek dünyanın kurallarından kısa bir süre uzaklaşmak istiyorsanız, Monument Valley ile bunu yapabilirsiniz.

Monument Valley'in iOS veya Android sürümünü indirin.

Tiny Wings

Yalnızca iOS'ta bulunan oyun, göze hoş görünen sanat tasarımı, rahatlatıcı müziği ve oynanışıyla bir oyundan ziyade meditasyon sayılabilir.

iOS için Tiny Wings'i indirin.

Bir Flappy Bird klonu

Dong Nguyen'in iki günde geliştirdiği Flappy Bird, uygulama mağazasında çok kısa sürede en tepeye yerleşmişti. Ancak Nguyen, şaşırtıcı bir şekilde oyunu mağazadan geri çekmiş, bunun ardından sayısız Flappy Bird klonu üretilmişti.

Kuralları kolay olsa da ilerlemesi zor olan ve sizi sürekli tekrar denemeye iten Flappy Bird'ü oynamak isterseniz, onu iOS veya Android için şimdi indirebilirsiniz.

Hitman Go

Square Enix'in popüler gizlilik temalı oyunu, burada bir bulmaca oyununa dönüşüyor. Başta biraz garip görünse de oynanış hem zor, hem tatmin edici. Bir seviyeyi tamamlamanız için genellikle birkaç kez denemeniz gerekiyor ancak bunu yaptığınızda bir şeyler başardığınızı hissediyorsunuz.

Hitman Go'nun iOS veya Android sürümünü indirin.

Dots

Dots, basit ve bir o kadar güzel ve bağımlılık yapıcı bir oyun. Yapmanız gereken basit: Aynı renkteki noktaları birbirine bağlayın ve yok edin. Ne kadar çok noktayı silerseniz, o kadar çok puan elde ediyorsunuz. Dots'u benzer oyunlardan ayıran yönü ise, minimalist stili. Candy Crush gibi parıltılı grafiklere sahip oyunların aksine Dots, beyaz arka plan üzerinde pastel renkli daireler kullanıyor.

Dots'un iOS veya Android sürümünü indirin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hll admin os1cilere gelsin...

tüh benim bazı vatandaşlarım bunu araba sürerken oynamaya başlayabilir...

Ski Safari unutulmus!

Monument Valley Windows Phone'da da var. Ayrımcılık hiç hoş değil.

Çopu oyunun Windows Phone versiyonu var ama siz hiç yokmuş gibi davranıyorsunuz.

@20 Kasım 2015 21:55 Aynen çöplerin var :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play