Tek şarjda 17 saat çalışan laptoplar!

Laptop pilinizin 2-3 saatte bitmesinden bıktıysanız, bu yeni canavar PC'ler sizi mutlu edecek!

  • Cem Şancı
Yeni Lenovo ThinkPad 17 saat şarjsız çalışıyor

Lenovo, Intel'in yeni Haswel CPU'larını taşıyan yeni T,S ve X serisi ince laptopları ile Berlin'deki IFA fuarında gövde gösterisi yapıyor. Laptop'ların en çarpıcı özelliklerinden biri, tek bir şarj ile 17 saate yakın bir süre çalışıyor olabilmeleri.

14 inç ekrana sahip olan T440s ve T440 modelleri, küçük ve ince boyutlarıyla Haswell'in enerji tasarruf yeteneğini birleştirerek 17 saatlik çalışma ömrüne ulaşıyor.

Ultrabook'ların ince yapısı ile ThinkPad'lerin kalınlığı arasındaki farkı azaltmak için laptop'ları yüzde 20 daha ince tasarlayan Lenovo, bu sayede Ultrabook'lar kadar hafif ve zarif bir tasarıma kavuşmuş. Öte yandan, Trakcpad'i de yüzde 45 daha fazla genişleten Lenovo, Windows 8'in de daha rahat kullanılmasını sağlıyor.

Cihazda Full HD ekran, 1 TB SDD, AC 802.11ac WiFi bağlantısı ve opsiyonel olarak 4G bağlantısı bulunuyor.

ThinkPad X240 ise daha da ince yapısıyla, mobil kullanıcıları daha da mutlu ediyor. Arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip olan bilgisayar opsiyonel olarak dokunmatik ekranla gelebiliyor. Ekran boyutu ise 12,5 inç. 

ThinkPad S440 ise 14 inç, S540 da 15 inç'lik laptoplar olarak piyasaya çıkacak. Elbette bu modellerde de Haswell işlemcileri bulunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

1 TB SSD ?????????????? O_O

1TB SSD Yazım hatası mı yoksa gerçekten var mı :O :O

SSD Değil, SDD. Hızlı yazmaktan dolayı oluşabilen bir hata. Onlarda insan, normal karşılayın biraz. :) HDD'dir o :) yoksa 1000 TL'lik bir bilgisayara 4000 TL vermenin hiçbi esprisi yok :)

@05 Eylül 2013 17:59 solid state drive (ssd) mi yoksa solid drive drive mı (sdd)?

geçenlerde aldığım dell notebook batarya kasasında mevcut pilin 2 katı kadar boşluk vardı. yani neredeyse çeyrek pil ile geldi. o halde bile en az 3 saat ömrü vardı. demekki tam olasa 10-12 saate ulaşacak. bu resmen dell'in terbiyesizliği. full bataryayı parayla satmaya çalışıyor. bir anlamda demo toner gibi bişey kutudan çıkan.

@05 Eylül 2013 18:09 çok haklısınız sahtekarlık resmen yaptıkları dell markasına maliyeti 20 tl yi geçmez belki ama müşteri kazıklansın

1TB SSD çüşş sadece o bir ton paradır

oha be 1 tb ssd ????????

zaten 1 TB SSD yazmıyor 1 TB SDD yazıyor, HDD olduğunda anlamak o kadar da zor değil

1 tb yi yanlıs okumadım dimi ?

@05 Eyl 2013 18:36 hayır arkadaşlar 1 tb opsiyonel hybird disk şuan piyada 1 tb ssd yok ocz pcl-ex x4 var oda 750 gb bilginze...

1 TB SSD görmeyenler dag evlerinde çiksinlar artik

Cidden ya ilk defa duydum bende 1 TB lık SSD'yi

aman olsa nolcak 3 yıl sonra 5 dk gidiyo bataryası

burdanda chip in yazılan yorumları dikkate almadığını gelişigüzel yazıldığını anlıyoruz

hayır arkadaşlar 1 tb opsiyonel hybird disk şuan piyada 1 tb ssd yok ocz pcl-ex x4 var oda 750 gb bilginze...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play