Teknolojiyi değiştiren 10 teknoloji!

Project Ara, iWatch, süper şarj cihazları... Hangileri devrim yapacak; hangileri sınıfta kalacak?

Teknoloji değiştiren teknolojiler

Teknoloji genel olarak çok yavaş ilerler. Yeni bir cihaz ancak yıllar boyu süren ufak gelişmelerin birikmesiyle ortaya çıkar. Bazen ise öyle bir yeni teknoloji gelir ki, bir anda her şeyi değiştiriverir. Sonra, onsuz nasıl yaşıyordunuz hayret edersiniz.

Peki o zaman, yakın gelecekte göreceğimiz teknolojilerden hangisi bu şekilde dünyayı değiştirme potansiyeline sahip? İşte adaylar...

1. Lyrto kameralar

Yeni açıklanan Lytro Illım, light field teknolojisini kullanan ilk kamera, ve Lyrto firmasının ikinci kamerası. Bu teknolojiyle çekilen fotoğraflar, çekildikten sonra yeniden istediğiniz yere odaklanmanıza izin veriyor. Yani zaten çekilmiş fotoğrafta arka plana mı ön plana mı odaklanacağınızı bir tıklamayla değiştirebiliyorsunuz.

Bu çok zekice teknoloji, fotoğraf dünyasında devrim yaratabilir. Yalnız resimlerinin bir plugin'e ihtiyacı olması, ve zaten son derece yerleşmiş kamera piyasasına girmeye çalışacak olması işini zorlaştıracaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence hologram teknolojiyi değiştirebilir. 7-8 seneye hologramlı cepler görebiliriz.

açıkçası bunların hiçbirisinde gerçek bir devrim ışığı bile göremedim...

Lyrto yu yakimda apple ya da google gibi buyuk bir sirket satin alip telefona yerlestirirler safir cam da keza oyle ama bunlarin hic biri devrim niteligi tasimaz. Asil olmasi gerekenler ise: 3d yazicilar Hologram Gercek kisisel asistan (ironman de ki gibi) Biyomekanik teknoloji Ve benzerleridir. Sizin dedikleriniz zten firmalarin coktan yaptigi klasik yenilik tarzi seylerdir.

Gözlüksüz 3d yi neden geliştirmiyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir