Teknosa, Best Buy Türkiye'yi satın aldı!

Türkiye'nin dev tekno-market zinciri, diğer bir devi satın aldı! İşte yaşanan gelişmeler...

Teknosa, Best Buy Türkiye'yi satın aldı!

Teknosa, geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye pazarından çekilen ABD'li Best Buy'ın Türkiye'de faaliyet gösteren iştirakini satın aldı. Teknosa'nın bünyesine kattığı Best Buy'ın, 4 bin 200 metrekarelik İzmir ve 3 bin 400 metrekarelik Ankara mağazaları, bu illerde bulunan en büyük Teknosa mağazaları olarak hizmet verecek. Teknosa, 2007 yılında da Türkiye pazarından çekilen Almanya'nın iki numaralı elektronik perakendecisi Electronic Partners'ın beş büyük mağazasını devralmıştı.

Türkiye'ye 2009 yılında İzmir'de açtığı 4 bin 200 metrekarelik mağaza ile iddialı bir giriş yapan ve ardından Ankara'da açtığı mağaza ile yatırımlarına devam eden ABD'li elektronik perakendecilik şirketi Best Buy, geçtiğimiz şubat ayında Türkiye pazarından çekileceğini açıklamıştı.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Best Buy'ın Türkiye'de faaliyet iştirakinin satın alma süreci ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Mevcut rekabet ortamı dolayısıyla sektörde konsolidasyon yaşanması kaçınılmaz. Biz de bu noktadan hareketle elektronik perakende sektörünün lideri olarak, satın almalara açık olduğumuzu her fırsatta dile getiriyorduk. Best Buy'ın Şubat ayında açıkladığı Türkiye pazarından çekilme kararı sonrasında satın alma ile ilgili karşılıklı görüşmelere başladık. Gelinen noktada anlaşma sağlandı ve Türkiye'deki Best Buy şirketini Teknosa bünyesine kattık. 2007 yılında da Türkiye pazarından çekilen Almanya'nın iki numaralı elektronik perakendecisi Electronic Partners'ın beş büyük mağazasını devralmıştık. Yeni satın almalarda bundan sonra da aktif olacağız. 2011 yılında yeni açacağımız mağazalarla, satış alanlarımıza 20 bin metrekare daha ekleyerek, liderliğimizi daha da ileriye taşımayı hedeflediğimizi açıklamıştık. Şu anda 70 ilde faaliyet gösteriyoruz. Amacımız yaygınlığımızı daha da artırarak Türkiye'nin her ilinde var olmak."

Best Buy'dan alışveriş yapanlara Teknosa güvencesi

- Best Buy'dan alışveriş yapanlara Teknosa güvencesi

Açıklamasında İzmir ve Ankaralı tüketicilerin Teknosa kalitesini ve hizmet anlayışını yakından bildiklerini belirten, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Best Buy döneminde İzmir ve Ankara mağazalarından alışveriş yapmış olan tüketicilerin de Teknosa güvencesi ile yanlarında olacaklarını dile getirdi.

Yaşanan satın alma süreci sonrasında Best Buy Türkiye çalışanlarını da mağdur etmeyecek şekilde hareket ettiklerine dikkat çeken Mehmet Nane; "Bu süreçte eski Best Buy Türkiye çalışanlarını düşünerek planlamamızı yapıyoruz. Best Buy çalışanları ile görüşerek Teknosa olarak faaliyet gösterecek yeni mağazalarımızda çalışmaya devam etmeleri konusunda teklif ve isteğimizi kendileri ile paylaşacağız. Bizim isteğimiz mevcut mağazacılık kadrolarını koruyarak hizmet vermeye devam etmek yönünde. Best Buy'ın Türkiye mağazalarının satın alınması Teknosa'nın gücüne güç katacaktır" dedi.

- Best Buy: "İçimiz çok rahat"

Best Buy'dan yapılan açıklamada da şu sözlere yer verildi: "Müşterilerimizin bizden yapmış oldukları alışverişlerinin bundan sonra Teknosa güvencesi altında girmesi konusunda içimiz çok rahat. Çalışanlarımızı da bu satın alma süreci sonrasında mağdur etmemek için elimizden geleni yaptık."

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Kazıklanmaya devam yani.

Media Markt daha ucuz teknosa çok kazık

Umarım bu birliktelik fiyatlara olumlu yönde yansır.

mükemmel müşteri hizmeti ve harika reklamcılığı ile daha çok işler başaracak teknosa (!)

Çok iyi ama biraz da fiyatlar uygun olsa , son teknolojileri takip etseler mükemmel bir teknoloji mağazası olacak.

yazık oldu best buy'a

"Best Buy'dan alışveriş yapanlara Teknosa güvencesi"yandık o zaman...

dünyanın en hızlı gelişen şirketleri türkiyede niye mi cünkü dünyanın hic bi yerinde tüketicileri sömürmek bu kadar kolay degil.

birde fiyatlarınız kazık...!!! onları da düzeltirsenz iyi olacak...!!!
sabunlasanız bile olmuyo kardeşim...

teknosa kadar kazık başka elektronik market yok.

İzmir'de gitmekten zevk aldığım bir mağaza daha kapandı. Hayırlı olsun. Ancak TeknoSa ne mağazacılık anlayışı, ne konsepti, nede müşteri hizmeti ile bana uygun gelmiyor. Bu şahsi düşüncemi de belirtmek isterim.

İzmir'de gitmekten zevk aldığım bir mağaza daha kapandı. Hayırlı olsun. Ancak TeknoSa ne mağazacılık anlayışı, ne konsepti, nede müşteri hizmeti ile bana uygun gelmiyor. Bu şahsi düşüncemi de belirtmek isterim.

Hey gidi Mecidiyeköy maceralarımız... OEM parça almak için dükkan dükkan dolaşır, tüm fiyat listelerini tek tek toplar, karşılaştırma yapar en sonunda da en ucuz olan dükkana girer işimizi halledip çıkardık... TeknoSA, Gold, Vatan vs... hepsi bitirdi güzel anılarımızı... Şimdi gir internete en ucuzunu bul, ekle sepete...

yandık best buy da kazıklaşacak ...

Best Buy neden geldi, neden gitti hiç anlamadım. :)

elimizde üretim yapan bir kaçından biriydin Sabancı...oda artık al sat yapmaya basladı...yazık...

geçmiş olsun

Bizim büyük dediğimiz şirketlerimiz üretim yapmıyorlar (su üretmekten bahsetmiyorum) toyota opel audi mercedes chery vb. bunların taşeronluklarını yapıyorlar bu ülkeye hizmet filan değildir sadece komisyon alan sadece ülke içinde sözü olan kendini birşey zanneden ve fırsat bulunca pırt diye ortaya çıkan aracı kurumlardır. Bir ekran kartı bir anakart bir araba üretmek gibi fikirleri bile olmamıştır bunların ürettikleri monitörde bizim f-16 lar gibi birleştir sat anca bunu anlarlar. tepeden inme şirketler bunların akıl hocaları bunlara verilen paralara yazık milli sanayin yoksa hiçsin kardeşim bunu anla artık millet dev fabrika kurarken biz satıyoruz oda ayrı vasatlık ama neyse bunlardan bir b bir o bir de k olmaz.

best buy dan hiç alışveriş yapmadım iyi mi oldu kötü mü oldu bilemem ama ne teknosa ne de vatan her ikiside tüketiciyi tınlamayan tavırları ve cep yakan fiyatlarıyla tüketici düşmanı oldukları kesin. daha önce vatan dan aldığım hoparlörün kablosu eksik çıkmıştı geri götürdüm yeni kablo için adam aldığın 50 liralık alet bu kadar koşmana ne gerek var dedi al işte buradan yak ne deyim vatan kalitesi teknosa da vatan dan farksız al birini vur ötekine...

bi electroworld kaldı sağlam oda bi trlü antalyaya gelmedi bursada ne güzel war

böylesine iş yapmayan bir teknoloji mağzasını neden hala ayakta tutmaya çalışıyorlar anlamak mümkün değil...

Kazık Fiyat Teknosa'da Hemen Al Fiyatı :)

teknosa kazık elektronik market

ne magaza konseptinde iş var ne müşteri hizmetlerinde satış sonrası dahil teknoza=kazık isteyen gitsin alsın ben almam

cidden bi tek elde elekroworld kaldı ama darty i de unutmammak lazım.satış sonrasında da iyiler tavsiye ederim

vatan bilgisayardan gerisi yalan. %25 indirim yaptığı günleri yakalamak lazım, müşteri hizmetleri süper. memnun kalmadığım ürünü kullandığım halde geri aldılar. i love you vatan :)

mediamarkt ve darty den sonra teknosa biraz rağbet kaybetti gibi.. bestbuy ı satın aldı ama mağaza standartları amerikadaki bestbuy la aynı olacak mı ??
zaten şu anda bir darty veya mediamarkt e gittiğimde amerikadaki bestbuy ı arattırmıyorlar.. gayet iyiler bu konuda.. o yüzden çokda umrumda değil

Teknosada bana göre iş yok.Çünkü kazık fiyat ile 1 numara.Ürün çeşidi hiç yok denecek kadar az.Oem alcam Teknosa'ya bakıyorum sıfır.Diğerleri hiç olmazsa daha iyi.

Bence Vatan daha güzel.Ben bugüne kadar ne aldıysam çoğunlukla ordan aldım.Bilgisayarımı ordan topladım.Kulaklıklar,printerler,ses sistemleri v.s.Vatan bana göre kazık değil tabiki elinizde Word kart varsa.Birde mümkün olduğu kadar siteyi hergün takip etmeniz gerekiyor.Hiç ummadığınız anda %25 ile %30 arasında indirim oluyor.Üstüne Vatan Kart kullanıyorsun azcıkta ordan indirim ve üstüne de Word Kartın varsa tadından yenmiyor.Bi anda indirim %35 e kadar çıkabiliyor.Tabi bazı özel günlere denk getirebilirseniz.Getiremezsenizde en kötü ihtimal Word kart kullandığınız için %8 indirim yapıyolar.Onlarında kartı var.Aşağı yukarı hiç yoksa %10 ile %12 arasında indirim yine alıyorsun.

Aha bu bizim ölümümüz demek. Adam gibi bir mağaza vardı o da gitti.
Artık Alienware bilgisayarları MediaMarkt dışında bulamayacağız ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost