Telefon piyasasında dengeler değişiyor!

Samsung, Apple, Nokia ve diğerleri... Devler arasındaki yarışta inanılmaz olan, gerçek olmak üzere!

  • Gökay Özbudak
HTC yükseliyor!
HTC daha da yükselebilir mi?

Dünyadaki en çok kullanılan telefonlar Samsung, Apple, Nokia ve RIM olarak biliniyor. Ancak yapılan yeni araştırmalara göre yakın zamanda bu isimlerden biri yeni bir isimle yer değiştirecek. Market Intelligence Center isimli bir araştırma firmasının öngörüsüne göre; 2012 yılında HTC , RIM'i geçerek dünyadaki dördüncü büyük telefon üreticisi haline gelecek.

HTC'nin bu büyümesinde Android işletim sisteminin payı tabii ki çok büyük. Yine Android işletim sisteminin 2012 yılı içerisinde yüzde 40 oranla akıllı telefonlarda en çok kullanılan mobil işletim sistemi olmayı sürdürmesi bekleniyor. Symbian işletim sisteminin oranının ise yüzde 28'lere gerilemesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

daha iyi olmayı hakediyorlar

Samsung'un Nokia'yı tahtından indirmesi de çok uzak değil

rım cihazlarında bıs kullanma zorunlulıgundan vaz geçmezse kaybtmeye mahkum bende blackberry kullanıyorum yaz sonu 9900 ü gördükten sonra karar verecegim

Apple ve Microsoft'un neden Amerika dışındaki üreticileri tırtıklamaya çalıştığını artık anlamaya başlamışsınızdır umarım, Nokia, Samsung, HTC ve LG'nin geleceği çok parlak...

HTC Evo 3D modeli ile bütün telefonları solladı zaten.

blackberry nin bence tek güzel özelliği bbm onun dışında çok boş bi cihaz

İyi güzelde LG firmasının çıkartmış olduğu Optimus black var! android 2.2 işletim sistemli ve son derece muazzam bir telefon ? aynı zamandada ön kamerası 2mp olan bir smartphone ? Onu hesaba katmamış sanırım, sanırım araştırmada biraz yalnışlık var..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play