Telefon yasağına hızlı tepki!

Türkiye'de satışı yasaklanan telefonlarla ilgili ilk açıklama geldi: İşte o açıklama...

Telefonları imha ettiler!
Minton, yasaklı telefonları yok etti.

Minton'un üretici firması, BTK'ca yasak getirilen telefonların imha edildiğini duyurdu.

Minton'un üreticisi Depa Elektronik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun "Minton SC-5938" modelinin dağıtımına ve satışına yasak getirdiğine yönelik haberlere ilişkin, söz konusu modelle ilgili olarak stoklarında bulunan 100 adet telefonun imha edildiğini bildirdi.

Depa Elektronik'ten yapılan açıklamada, bugün bazı mecralarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun teste tabi tuttuğu ve problemli olduğunu tespit ettiği 3 model cep telefonunun dağıtımına ve satışına yasak getirdiği ve bu telefonlardan birinin de "Minton SC-5938" olduğu ile ilgili haberlerin çıktığı hatırlatıldı.

İşte yapılan açıklama...

Diğer markaların yasak telefonlarıyla ilgili bir açıklama henüz ortada yok

Açıklamada, Telekomünikasyon Kurumu'nun çeşitli zamanlarda yaptığı piyasa denetiminde yaklaşık iki yıl önce "Minton SC-5938" model telefonun da incelendiği ve ambalaj üzerindeki işaretleme eksikliği yüzünden uygunsuz olarak değerlendirildiği anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

"Bu süre içinde geçen yazışmalardan sonra piyasaya dağıtılan ürünler için son kullanıcılara, gazete ve televizyon ilanları verilerek konu hakkında gerekli duyurular yapıldı.

Sonuç olarak stoklarda bulunan 100 adet telefon imha edilmiştir. Bu telefondan şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır ve devamı da gelmeyecektir."

Ancak diğer iki firmanın yasak modelleriyle ilgili, henüz benzer bir haber gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sonuçta bu bir sabit telefon.Acaba dinlemeyimi zorlaştırıyor bu telefon.Eğer öyleyse ikinci el piyasasında fiyatı katlanır.

sabit bir telefonu neden yasaklıyorlar ki radyasyon yaymıyor birşey yapmıyor

Zaten 25-30 liraya satılan bir telefondu.. Aman aman ne büyük hizmet.. 100 tanesini imha etmişler.. Gidin bit pazarına buna benzer neler satılıyor.. Adını telaffuz edemez siniz bazılarının.

siz şu orite bilmem ne markalarını kaldırın türkiye ye zarar radyasyon yayıcılar..

o çift kartlı teller ne oldu onlarda yasaklanacaktı.

kim bilir kimlerin çıkarı vardırr türkiye burası

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play