Telefonlara özel Windows 10'dan kötü haber!

Windows 10'un ceplere gelecek teknik önizleme sürümünü heyecanla bekleyen "bazılarına" kötü haber!

  • Zeynel A. Öztürk
Telefonlara özel Windows 10'dan kötü haber!

Windows 10'un telefonlara özel Teknik Önizleme sürümü, Microsoft içerisinde deneniyor. Sürümün herkese için yayınlamaya çok yaklaştığı düşünülüyor, ancak yeni bir bilgiye göre önizleme sürümü tüm telefonlara aynı anda ulaşmayabilir.

Microsoft'tan Joe Belfiore'nin Twitter'da paylaştıkları, güncellemenin hangi cihazlarına geleceği konusuna ışık tutuyor. Belfiore, 8 Şubat'ta paylaştığı bir tweet'te Windows 10'u 512MB RAM'e sahip Lumia 520'ye getirmek üzere çalıştıklarını söylemişti. Şimdiye kadar en çok satan Windows Phone olma özelliğine sahip Lumia 520'nin Windows 10'a güncellenecek olması gerçekten de önemli.

Bununla birlikte Belfiore, bu tür cihazlardaki Windows 10 özelliklerinin "farklılık gösterebileceğini" söylüyor. Belfiore, takip eden bir tweet'te önizleme sürümünün tüm cihazlara aynı anda gelmeyeceğini de söyledi. Böylece Microsoft, önceki Windows Phone geliştirici önizleme sürümlerine göre farklı bir yol izlemiş olacak. Söylenenlere göre önizleme sürümünü alacak ilk 3 telefon, Lumia 1020, Lumia 1520 ve HTC One (M8) olacak. Belfiore de, öncelikle sadece belirli telefonların güncelleneceğini söylüyor, ancak geriye kalan cihazların ne zaman güncelleneceği konusunda ipucu vermiyor.

Belfiore son olarak güncellemeyi bu ay yayınlamayı planladıklarını, ancak dahili testlerin devam etmekte olduğunu söyledi. Dolayısıyla işler yolunda giderse Windows 10'un telefonlara özel önizleme sürümü, önümüzdeki günlerde indirmeye sunulabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Her cihaz için donanımı ne kadar desteklerse o kadarını verirler. Bu gayet doğal. Denim güncellemesinde 520 ye 4k gelmedi mesela. Donanım desteklemiyorsa adamlar ne yapsın.

htc bile var arada

Bu zaten beklenen bişeydi abartmaya gerek yok kaldıki bugun 512 mb ramli androidler ice cream sandvich gibi duşuk surumlerdeler

Ziyaretçi 13:38 doğru söylemiş

Ben1320 kullanıyorum sabah bir güncelleme geldi ve bittiğinde gördüm ki lumia denim birkaç eksik ama dememe nede olsa en belirgin cortana yok

androide win 10 kurulum rehberi olsa win 10 çıkınca çok iyi olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play