Telefonunuzda hem Android, hem Ubuntu!

Akıllı cebinizde hem Android, hem de Ubuntu çalıştırmak ister misiniz? Çok yakında yapabileceksiniz!

  • Cem Şancı
Telefonunuzda hem Android, hem Ubuntu!

Popüler Linux dağıtımı Ubuntu, mobil işletim sistemi konusunda verdiği sözü tutacak gibi görünüyor. Ubuntu'nun geliştiricisi Canonical, dileyen kullanıcıların telefonlarına Android işletim sisteminden vazgeçmeden Ubuntu mobil işletim sistemini kurmasını sağlayacak olan dual boot sistemini tanıttı. Son derece kolay kurulumu olan ve uzmanlık gerektirmeyen dual boot sistemi sayesinde kullanıcılar diledikleri zaman telefonlarında Ubuntu ve Android sistemi arasında geçiş yapabilecekler.

Yeni dual boot sisteminin 2014 başında kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor. Bu yeni imkan, üreticilerin de çift işletim sistemli modeller piyasaya sürerek hem Android hem de Mobil Linux ekosistemini geliştirmeleri için bir fırsat yaratacak gibi görünüyor. Ubuntu mobil işletim sistemi, Android'e oranla daha temiz, daha güvenli ve daha hızlı olmasıyla öne çıkıyor. Örneğin, Android sistemine saldıran zararlı yazılımlar ve hacker'lar nedeniyle telefonları üzerinden banka işlemleri yapmaktan çekinen kullanıcıların, dual boot sayesinde, banka işlemleri için Ubuntu'ya geçiş yapmaları mümkün olabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tipik bir wubi örneği. ubuntuyu bu dual boot konusunda çok başarılı buluyorum. son kullanıcıya herhangibir teknik detaya bulaşmadan dual boot yaptırtabiliyor.

zamanı gelince onuda uçururlar kanka

Güzel haber :)

SÜPER OLUR HEMEN KURARIM

Android ile beraber yüklediğimizde herhangi bi kasma yada sorun çıkarmazsa bence gayet iyi olur merakla bekliyorum.

çöp tenekeleri....

Canonical'ın bu işten karlı çıkacağını düşünüyorum. Dual boot konusunda iyidir Ubuntu. Bir de şirkete birkaç tane hacker çalışan alsalar güvenlik konusunu da çözerler. Şimdi ihtiyaç yok ama Android'in tahtına oturacaklarsa eğer bu gerekli.

ubuntu sonra linux mint zorin gibi dağıtımlarda girerse işin içine gerçekten süper olur hatta androidi bile geçerler

çok iyi bir haber.umarım sadece s3 s4 g2 gibi telefonları değil orta sınıf telefonlarıda destekler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost