Telefonunuzu mikrofon olarak kullanın!

Cep telefonunuzu, bilgisayar için bir mikrofon olarak kullanmanın basit yolunu açıklıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
Telefonunuzu mikrofon olarak kullanın!

Skype'ta arkadaşlarınızla sohbet etmeyi planlıyorsunuz, ancak son anda mikrofonunuzun olmadığını fark ettiniz. Canınızı sıkmayın, çünkü akıllı telefonunuz varsa onu bir PC mikrofonu gibi kullanabilirsiniz.

Bunun için sadece bir Windows sürücüsüne ve bir Android uygulamasına ihtiyacınız var. Kurulumu birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Başlamak için öncelikle WO Mic web sayfasına gidip, gerekli uygulamaları telefonunuza ve bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Kurulumları gerçekleştirdikten sonra telefonunuzdaki uygulamayı ve PC'nizdeki programı çalıştırın.

Uygulama, Bluetooth, Wi-Fi veya USB üzerinden telefonunuzla bağlanabiliyor. En iyi seçenek, USB kablosuyla bağlantı kurmak olacaktır ancak bunu yapamıyorsanız, Wi-Fi'ı ve son çare olarak Bluetooth'u deneyin. Bağlantı türünü telefonunuzdaki uygulamada bulunan Settings bölümü içerisinden yapabilirsiniz.

Diğer yöntemler

Diğer yöntemler

Farklı telefonlarda kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Bu yöntemlerin ortak dezavantajı ise kulaklık girişini kullanmayı gerektirmesi.

Windows Phone'lu bir telefona sahipseniz Real Microphone'u, iPhone'unuz varsa Megaphone Free'yi deneyebilirsiniz.

Bu uygulamaları indirip, telefonunuzu iki erkek uçlu kabloyla PC'nizin mikrofon girişine bağladığınızda, cebinizi mikrofon olarak kullanabileceksiniz. Ancak bu yöntemin yüksek bir ses kalitesi sunmayacağını söyleyelim.

Yazımızda bahsettiğimiz yöntemler elbette gerçek bir mikrofonun yerini tam olarak doldurmayı amaçlamıyor. Ancak acilen mikrofona ihtiyacınız olduğunda, sadece elinizdekileri kullanarak geçici bir çözüm üretmenize yardımcı olabilir.

Telefonunuzu webcam olarak kullanmanın yolu, bu yazımızda!

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Cepteki SKYPE' ı neden kullanmıyoruz ki :D

@24 Şubat 2015 10:09 kamerası kötü

El altında illa ki fazla bir kulaklık vardır, takın mikrofon girişine gitsin. Tabi ki bir mikrofon kalitesini beklememek lazım ama yukarıda bahsedildiği gibi durumlarda iş görür.

@24 Şubat 2015 10:31 bende yok hiç mikrofon

Uğraşana kadar bunlarla, madem akıllı telefonun var ordan Skypeye girsene ;)

@24 Şub 2015 11:00 hehehehe :) ne güldürdün be. Allah ta seni güldürsün.

cep telefonunu mikrofon gibi kullan, cep telefonunu klavye gibi kullan, cep telefonunu akran gibi kullan, sonra vay efendim bunun şarjı neden çabucak bitiyor. Kime kızdığımı kendim de bilmiyorum gençler içimden bunu yazmak geldi sadece :)

çok teşekkürler telefondan kullan diyenler için söylüyorum oyuncu değilseniz anlamazsınız

cöptökö sokoypo nödön kollonmoyonoz diyen arkadaşlar size ne! bekli adam rc kullanacak belki adamin internet paketi ve wifi ağı yok.

Abi bilgisayara bağlıyorum, mikrofonlar veya ses kayıt cihazları bölümünde gözükmüyo, telefonu algılamıyo, driver'ı 2 kere yükledim yine olmuyo ne yapabilirim?

32 bitte çalışmıyormu

mikrofon olarak gözükmüyor bağlandığı halde kullanamıyorum

Teamspeak 3'tede işe yarar mı?

Hocam bu programda sesim robot gibi gidiyor cs de euro truck 2 online de skype de fln nasıl düzetebilirim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play