Telefonunuzu Windows 10'la bağlayın!

Windows 10'lu PC'nizi Windows'lu, Android'li cihazınızla veya iPhone'la nasıl bağlamalısınız?

  • Zeynel A. Öztürk
Telefonunuzu Windows 10'la bağlayın!

Bugünlerde PC'ler, laptop'lar, telefonlar ve tabletler bir arada, birbirlerine bağlı biçimde çalışabiliyorlar. Eskiden birbirinden kopuk olarak çalışan bu cihazlar arasında geçiş, çeşitli uygulamalar ve hizmetler sayesinde sorunsuzca gerçekleşiyor.

Microsoft'un cihazlarınızı kullanırken sorunsuz geçiş yapmanızı sağlayan bulut hizmetleri arasında OneDrive, Office 365 ve Outlook bulunuyor. İyi haber ise Android'li cihazınız ve iPhone'unuz dahil, telefonunuzu PC'nizle eşitlemenizi sağlayan ücretsiz uygulamaların bulunması. Örneğin Skype sohbetinizi kesintiye uğratmadan PC'den telefona veya telefondan PC'ye taşımanız bugün mümkün.

Cihazlarınızı birbirine bağlamak için Windows 10'un sunduğu bir uygulama var: Telefon Eşlikçisi (Phone Companion). Bu uygulamanın telefonunuzu ve tabletinizi nasıl birbirine bağladığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

1. Uygulamayı çalıştırın

Windows 10'la yüklü gelen Telefon Eşlikçisi uygulamasını Başlat menüsünü kullanarak bulun ve çalıştırın.

2. Windows Phone kullanıcıları

Telefonunuz Windows'lu ise sizin için her şey hazır demektir. Windows düğmesine tıklayarak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

3. Daha fazla entegrasyon

Windows Phone'lu telefonunuz ve PC'nizle neler yapabileceğiniz hakkında bilgi edinmek için ana ekrandaki "Windows Phone hakkında" bağlantısına tıklayın.

4. Android ve iOS kullanıcıları

Android'li bir telefonunuz veya iPhone'unuz varsa, ilgili düğmeye tıklayın. Karşınıza bir liste gelecek. Buradaki ortak nokta, hesap ayarlarına ve OneDrive dosyalarınıza ulaşmanıza sağlayacak Microsoft hesabınız. Her düğmenin arkasında yapmanız gerekenleri adım adım anlatan bir sihirbaz bulunuyor.

5. OneDrive hesabı

Önce OneDrive hesabını telefonunuzla bağlamanız gerekiyor. OneDrive düğmesine tıklayın ve sihirbazı takip edin.

6. Paylaşımlı müziklere ulaşın

OneDrive'ı müzik paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Müzik kurulumu sihirbazı, OneDrive klasörünüz içinde bir Müzik klasörü oluşturmanızı ardından müzik dosyalarınızı buraya taşımanızı isteyecek.

7. Diğer eşitleme seçenekleri

OneNote, Skype, Office ve Outlook gibi diğer araçları da benzer sihirbazlar yoluyla telefonunuzla eşitleyebilirsiniz. Yalnızca ilgili düğmeye tıklamanız yeterli. Dilerseniz telefonunuzu PC'nize bağlayarak dosyaları kendiniz de taşıyabilirsiniz (iPhone ve iPad kullanıcılarının önce iTunes'u yüklemesi gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

3310 bağlanır mı ki? Benim telefonumsa niye bağlanmasın ki? :D (ilk sayfada ilk resme bakın)

@ttbpc Yaptığın espiri öyle komik ki, Gülmekten öldüm.

@30 Kasım 2015 18:57 Yazi yazabilen ilk zombi, Walking Dead ten teklif gelir yakinda. :P

Danglak MSFT , one drive bağlanma şartı getiriyor. Hala Cloud satma derdindeler, oysa BlockChain geliyor...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play