Telegraf göndermek, e-telegraf ile geri döndü

PTT'den e-telgraf: Unutulmaya yüz tutan telgraf hizmeti çağa ayak uyduruyor.

Telegraf göndermek, e-telegraf ile geri döndü
PTT'nin e-telgraf himeti ile telgraf çekmek çok kolay.

İnternet ve elektronik posta kullanımının artmasıyla birlikte son yıllarda unutulmaya yüz tutan ve çok eski bir maziye sahip olan telgraf hizmeti, PTT Genel Müdürlüğü'nce "Telgraf çekmek hiç bu kadar kolay ve renkli olmamıştı" sloganıyla tekrar hayat bulacak. PTT, telgraf yollamak isteyenlere hızlı ve kolay bir olanak sağlıyor.

PTT Mersin Başmüdürü Abdullah Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, telgraf hizmetinin Kurtuluş Savaşı dönemlerinden beri ülke tarihinde yer edindiğini söyledi. Ancak teknolojinin gelişimine bağlı olarak internet ve elektronik posta kullanımının artmasıyla birlikte özellikle son dönemlerde telgraf hizmetinin neredeyse yok denecek kadar az kullanılmaya başlandığını anlatan Yüksel, bu kapsamda uygulamaya geçirilen hizmetle "telgraf nostaljisi"ni canlandırmak istediklerin vurguladı.

"Telgraf çekmek hiç bu kadar kolay ve renkli olmamıştı" sloganıyla hayata geçirilen "e-Telgraf" projesi sayesinde "www.ptt.gov.tr" adresini ziyaret edenlerin sevenlerine telgraf yollayabileceklerini ifade eden Yüksel, "Bu projenin ülke tarihinde çok eski bir maziye sahip olan telgraf kullanımını tekrar canlandıracağını tahmin ediyoruz" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gerek varmı bilmiyorum mektubun faturaların bile e-postayla yollandıgı bi devirde bilmiyorum kim kullanır ha okuma yazma bilmeyen olur cektirir telgrafı postacı getirincede teyzem der ben okuma bilmiyorum hele bi oku postacıda okur ))

türk telekom resmen dalga geçiyor milletle..

faturalarınızı e-postayla gönderelim 100.000 ağacı kurtaralım diyorlar..

arkasına kampanya başlatıyorlar e-maillerinizi kaıda basıp gönderelim die..

şimdide e-telegraf çıktı başımız..sen yazıyosun kaıda basıp gönderiyorlar..

bizi bu kadar aptal yerine koymalarına dayanamıyorum!..:@

olan ağaçlara oluyor..oksijen kaynaklarımızı yok yere tüketiyorlar!...

Neyleyim tellerine kuş kon(a)mayan telgrafı..

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Telegraf göndermek, e-telegraf ile geri döndü
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir