Televizyonda Android zamanı

Android oyunlarını ve uygulamalarını TV'de çalıştırmak istiyorsanız sadece bu minik cihaz size yeter

Android ve Linux'u televizyonunuzda kullanın

Eğer mobil oyunlara meraklıysanız, küçük telefon ve tablet ekranları yerine büyük bir televizyon ekranında oyun oynamanın ne kadar cazip olduğunu anlatmamıza gerek yok.

Piyasada akıllı telefonlar ve tabletlerden televizyonlara içerik aktarmak için pek çok cihaz var. Hatta yeni nesil Android cihazların çoğu zaten HDMI desteğine sahip. Ancak bir telefon ya da tablet kullanmak istemiyor ve televizyonunuza sürekli bağlı bir cihaz istiyorsanız, Mini X'e göz atmanızı öneririz.

Android kurulu olarak gelen bu mini bilgisayar, doğrudan televizyona bağlanıyor ve uygulamaları TV ekranında çalıştırmanızı sağlıyor. Allwinner A10 işlemciye sahip cihaz, Android 2.3 ve 4.0 dışında Linux'un Ubuntu, Fedora ve Puppy sürümlerini de destekliyor.

ABD'de 99 dolardan satılan cihaz, 1 yıllık garantiye sahip. Cihazda 512 MB RAM, 4 GB dahili bellek, microSD yuvası, iki USB girişi, kablosuz ağ desteği ve HDMI çıkışı bulunuyor.

Harici bir anteni de destekleyen cihaz, Android'e özel düğmeleri olan bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Hic kimseye tavsiye etmem, uzun vade de berbat cihazlar. Tablet alin TV ye baglayin daha iyi calisir.

Android oyunlarını cazip kılan unsur telefon veya tablette oynanabiliyor olması. Dev ekran full hd lcd tv ye telefon değil ps3 bağlarım.

Bu ürünler Çinde 100$ :) Üzerilerine Linux kurabiliyor.Andorid'de dahil.Hatta Sanal Makina ile Windows bile kurabiliyorsun ;) ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir