Tema Değiştirmek İçin Root'a Gerek Olmayacak!

Yakında Android 8.0 Oreo cihazınızın temasını root'lamadan değiştirebileceksiniz!

  • H. Hüseyin Öztürk
Tema değiştirmek için root'a gerek olmayacak!

İnsanların Android'i iOS'a tercih etme sebeplerinden biri, Android'in esnekliği. Kullandığınız launcher'dan tutun simgelerinizin nasıl göründüğüne kadar, Android çok seviyede özelleştirme seçenekleri sunuyor, bunlara Sony, OnePlus ve Samsung'tan gelen tema motorları da dahil. Yalnız, artık özelleştirme başka bir seviyeye çıkarılacak ve temalar Android 8.0 Oreo çalıştıran tüm cihazlarda root'a ihtiyaç duymadan çalışacak.

Biraz açıklayacak olursak, Substratum, root'lanmış cihazların özel ROM'lar çalıştırmasına yarayan bir tema motoru, bazı Samsung Galaxy telefonların da temaları çalıştırmasına yarıyor. Ama, XDA'dakiler ve diğer geliştiriciler bu gereksinimleri ortadan kaldıracaklarını açıkladılar, çünkü her Android 8.0 Oreo cihaz için temaları çalıştırılabilir hale getirmeyi başardılar.

Yalnız temaları çalıştırmak için yapmanız gereken bazı şeyler olacak. İlk olarak cihazı bilgisayarınıza bağlayıp bir masaüstü uygulaması çalıştırmanız gerekiyor. Buradan, Play Store'a gidip Substratum uygulamasını indirip temalarını yükleyebileceksiniz. Dahası, telefonunuzu her kapayıp yeniden açtığınızda masaüstü uygulamasını çalıştırmanız gerek, bir yeniden başlatma aynı gereksinime ihtiyaç duymuyor.

Son olarak, istemediğiniz bir temayı kaldırmak içinse Substratum uygulamasına gidip elinizle silmeniz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Geçiniz! Performansı Artırabilmek, Host File Modifikasyonu, Mobil İnternet Bağlantısı DNS'ini Değiştirebilmek, Firewall Kurmak, Kamera FPS'sini Düşürebilmek, Temayı Değiştirebilmek gibi bir takım işler root'suz yapılabilmeli! Yani bu özellikler Stock Android ile beraber gelmelidir...

Asus telefonlarda (android sürümü farketmeksizin) zaten hali hazırda bulunan bir şey!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost