Tesla CEO'sundan Trafiğe Karşı Tünel Çözümü!

Trafikte sıkışıp kalan Tesla CEO'su Elon Musk, ardı ardına attığı tweet'lerle kafaları iyice karıştırdı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Tesla CEO'su, kafayı tünellere taktı!

Trafiğe sıkışmak insanı gerçekten çileden çıkarabiliyor. Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'da bu durumdan muaf değil. 

Geçtiğimiz Cumartesi günü trafikte sıkışıp kalan Musk, bu duruma hemen bir çözüm bulmaya karar verdi ve kendini Twitter'a attı. "Bu trafik bana kafayı yedirtecek. Bu gidişle bir tünel kazma makinesi yapıp trafiğin altından geçeceğim..."

Yaklaşık bir saat sonra tweet'lemeye devam eden Musk "ismini 'Sondaj Şirketi' koyacağım, ama Las Vegas'ta zaten bir Sondaj Şirketi var." İngilizcede sondaj kelimesinin karşılığı olan "boring" aynı zamanda "sıkıcı" anlamına geliyor, yani bu tweet'teki ironi oranı gayet yüksek.

Musk yılmadan tweetlemeye devam etti: "Sondaj, evet bizim işimiz bu."

Saat sabah 7:17'ye geldiğinde şu tweet'i attı: "Bunu gerçekten yapacağım."

Tesla ve SpaceX'in trafiğe çözüm için çalışacağını düşünmek içinize su serpiyor olabilir ama trafiğin altından tünel kazmanın bir çok teknik zorluğu var ve Musk'ın bu konuda ciddi olduğunu düşünmüyoruz. Ancak Musk bu olayın ardından Twitter öz geçmiş açıklamasını da güncelledi ve kafaları iyice karıştırdı: "Tesla, SpaceX, tüneller, ve yapay zeka."

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kafa karıştıracak bir yöntem yok. Adamın düşüncesi Akıllı tünel. Yapısal olarak hareketlenmesi Tren gibi olan araçları da hareket ettirebilen bir tünel. Farklı boyut ve durumlarda bunu yapabilir. Ancak Tünelleme işlemini sadece yer altına almamak gerekir. Bence gökyüzü daha uyumlu ??

16 şeritli otobanlar yapmak lazım 16 gidiş 16 geliş... Her yeri yollar ile döşeyeceksin, boş yerleri de otoparklarla değerlendireceksin... Her şartı araçlar için düşüneceksin. Sonra araçlar yaşayacak ya bu hayatı da... Ulan şu araçların hayatımıza verdiği zararı bir düşünmeye başlasak nasıl olur acaba.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play