Tesla Model 3, şovla başladı!

Tesla'nın "ucuz" elektrikli otomobili Model 3'ten gelen ilk hafta raporu, inanılmaz rakamlar sunuyor

Tesla Model 3, şovla başladı!

Tesla CEO'su Elon Musk, yeni elektrikli otomobilleri olan Model 3'ü 1 Nisan'da tanıtmıştı. Aradan geçen ilk haftada otomobil, inanılmaz rakamlara ulaşmayı başardı. Açıklanan ilk ön sipariş rakamlarına göre Model 3, sadece 1 haftada 325.000 adet ön sipariş alarak Tesla'nın beklentilerini bile aşmış durumda.

2017 yılından önce kimsenin sahip olamayacağı bir otomobilin bu rakama ulaşmasının ne kadar büyük bir başarı olduğunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Ancak bu noktada Tesla'yı düşündüren bir konu var: Bu kadar fazla sipariş için, şirketin üretim gücünün yeterli olup olmadığı. Zira daha önce de şirket, iretmeyi planladığı otomobil sayısı konusunda hedefine ulaşamamıştı. Üstelik bahsi geçen rakamlar, bugün konuşulan 325.000 adetin oldukça altındaydı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Para olsun da değil 300.000 1 milyon tane de üretilir

Elektrikli arabaları yaygınlaşması için medya kendini paralıyor, bunun için daldan dala atlayarak yalanlar sıralıyorlar. bu yalanlardan sadece bir tanesi: Senelerce dediler ki; elektrikli arabalarda hiç ses olmuyor öyle ki yapay ses cihazı takılması gerekecek. Ancak anlaşılan millet yapay ses cihazına soğuk bakmış olmalı ki medyadan geri vites geldi: National Geographic Tv`de; "insanlar elektrikli arabalarda ses olmadığını zannediyor, aslında elektrikli arabanın kendine ait harika bir sesi var"

@12 Nisan 2016 14:31 sadece bir vınlama var trafik gürültüsünden onu da duyman bile imkansız zaten asıl sorun pil teknolojisinde, gelişirse zaten bu kimlerin zararına o da belli

@14 Nisan 2016 15:38 yazımı anlamamışsın ;) medyanın kendilerini yalanlama pahasına manevra yaparak insanları kandırmaya çalışıp, sözüm ona bilgi veriyorum ayağına resmen ürün satıcısı gibi davrandıkların, toplumu nasıl salak yerine koyduklarını örnekle burada belirtiyorum. siz gelmişsiniz neyden bahsetmişsiniz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost