Tesla Model S'i çağırın, yanınıza gelsin!

Tesla'nın elektrikli canavarı Model S'i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün!

  • Levent Öztürk
Tesla Model S'i çağırın, yanınıza gelsin!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sürücüsüz otomobil teknolojisinin öncü firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor ve şimdi de Model S için yeni bir yazılım güncellemesi sunmuş durumda. Bu güncellemenin içerisinde Summon adlı yeni bir özellik dikkat çekiyor.

Bu yeni özellik ile beraber bir aracı 12 metre mesafeden çağırmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ters yönde de çalışabiliyor. Başka bir deyişle aracın park ettiği noktadan sizin yanınıza gelmesi mümkünken, siz araçtan indikten sonra aracın park edeceği noktaya gönderilmesi de mümkün oluyor.

Tesla, özelliğin halen deneme aşamasında olduğunun altını çiziyor ve dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca özellikte bazı sınırlamalar da söz konusu. Summon özelliğinin sadece özel mülk alanında ve düz yollarda kullanılması gerekiyor ve şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor. Tesla'nın söylediğine göre bu özellik, dar alanlara ve garajlara park etmek için ideal bir çözüm olabilir.

Yeni yazılımla eklenen diğer geliştirmelerin arasında park destek sistemlerinde iyileştirmeler ve şerit üzerinde kalmanıza yardımcı olan Autosteer özelliğinde değişiklikler bulunuyor.

Her ne kadar bu özelliğin Tesla Model S sahiplerinin hayatını değiştireceğini söylemek mümkün olmasa da, güncellemenin otonom sürüş teknolojisine doğru bir adım daha olduğu rahatlıkla söylenebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

james bond filmleri gerçek oluyor ......

"şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor" ahahaa şu bilgide okumayı bıraktım. ne teknolojiymiş ama.

Ananın karnından koşarak çıktın galiba.:))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play