Bu makinelerle hiçbir şey uzakta değil

En iyi megazoom fotoğraf makineleri ile uzaklardaki motifleri sanki yanınızdaymış gibi görüntüleyin.

Test Şampiyonu: Fujifilm FinePix S100FS

Test Şampiyonu: Fujifilm FinePix S100FS
Fujifilm FinePix S100FS: Yaratıcılığa önem verenler için.

S100FS, yalnızca testteki en iyi görüntü kalitesi ve birinci sınıf donanımı ile değil, sahip olduğu ekstra özellikleriyle de birinciliği hak etti.

S100FS'in 14x yakınlaştırma oranlı objektifi tek kelimeyle harika: Objektif, 28 - 400 mm odak uzaklığı ile hem geniş açı, hem de yüksek zoom özelliği taşıyor. Bunların yanında F2.8 - F5.3 arasında değişen diyafram açıklığına sahip. Yakınlaştırma ve odaklama ayarı, kamera gövdesindeki basit bir ayar düğmesi yerine, mekanik olarak yapılıyor, bu sayede S100FS kullanıcısına tam anlamıyla bir SLR hissi veriyor. Kaliteli işçiliği sayesinde, her koşulda doğru oranda yakınlaştırma mümkün.

Üstün Görüntü Kalitesi

2/3" boyutu ile rakiplerinden oldukça ileride olan 11 megapiksellik SuperCCD sensör ile S100FS, kompakt kameralar içinde en yüksek çözünürlüğe ulaşıyor: 2.581 x 2.725 çizgiden oluşan bir çözünürlüğe çoğu SLR dahi ulaşamıyor. S100FS'te ISO 100 duyarlılığında kumlanma (noise) etkisi çok az, daha yüksek değerlerde ise rakipleriyle aynı seviyede. Görsel değerlendirmede ise FinePix'in fotoğrafları yine de rakiplerinden bir adım önde. Renk doğruluğu en üst seviyede. Parlak beyaz renklerde meydana gelen renk sapması (chromatic aberration) bu kamerada da mevcut olsa da, genel anlamda S100FS'in resim kalitesi çok iyi.

Özellik Listesi Oldukça Uzun

S100FS, rakipleri gibi optik titreşim önleyici, yüz tanıma, hareketli LCD ekran ve manuel ayarlar gibi fonksiyonlara sahip. Bunlara ek olarak, profesyonellere yönelik RAW formatlı çekim ve kapsamlı ince ayarlar, S100FS'i rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

HDR (High Dynamic Range) fotoğraflarla ilgilenenler için, çok kapsamlı bir çerçeveleme özelliği mevcut. Deklanşöre basıldığında, aynı anda farklı ayarlar ile üç çekim yapılıyor. Bu fotoğraflar daha sonra bir yazılım aracılığıyla etkileyici HDR fotoğraflara dönüştürülebiliyor. S100FS ile aynı şekilde farklı ayarlar altında seri fotoğraf çekimi yapmak da mümkün. S100FS'in tamamen kusursuz bir makine olmasını engelleyen birtakım olumsuz yanları da yok değil: S100FS oldukça iri ve ağır bir makine, sahip olduğu elektronik vizör ise vasat. 0,56 saniyelik deklanşör gecikmesi yeterli olsa da, çok hızlı olduğu söylenemez.

Fiyat: 1600 YTL

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

biraz daha fazla zoom yapanlarda çıkarsa artık astronomi ve uzay bilimlerine yöneliriz heralde en azından ufoların markasını okuyacak kadar yakınlaştırırız :D

bu nasıl bi yazım anlamadım... anlatım bozukluğu dolu... aynı cümlenin benzerleri peş peşe yazılmış sanki... Türkçe bu kadar basit mi yani!!!

DSLR makinelerin fiyatları bu kadar ucuzlamışken DSLR-Like'ları düşünmek dahi gereksiz.

DSLR'lar video kaydedemiyor ama?

kım demış dslr video kayt edemıyor dıye
tek NİKON 90 dıyorum

Nikon ürünleri incelenmemiş ??!!

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir