TEST: Samsung Galaxy S2, Galaxy S'e karşı!

Bir yanda Galaxy S, diğer yanda Galaxy S2... Hangisi daha iyi, hangisini satın almalı? Test ettik!

  • Umut Ulu

Çok tutulan bir telefon olan Galaxy S, S2 çıktıktan sonra da aynı başarısını devam ettirebilecek mi? S2 ilk serinin halefi olabilecek mi? Hangi yönden hangisi daha iyi? Tüm bunları CHIP Online sizin için araştırdı!

Mükemmel performansı, uzun pil süresi, kaliteli ekranı... Samsung Galaxy S i9000 uzun bir süre en iyiler listemizde en üst sırada olmayı başardı. Yeni telefon Samsung Galaxy S2 9100 ise 1.2 GHz dual core işlemcisi, süper AMOLED-Plus dokunmatik ekranı ve Android 2.3 ile yerini alabilecek mi? Fiyat açısından cep yakan S2, 1.700 TL'lik tahmini Türkiye fiyatıyla alıcı bulabilecek mi? Tüm bunların cevabını ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Dokunmatik ekran

Samsung Galaxy S2 i9100
Samsung S2 ile birlikte 4.27 inçlik ve 480*800 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran sunuyor. Ve tüm bunları Super AMOLED Plus teknolojisinin desteğiyle yapıyor. Plus anlamı ise daha keskin görüntü, daha fazla kontrast ve daha fazla renk aralığı. i9000 ile karşılaştırdığımızda çıplak gözle az da olsa farkı görebiliyoruz. Laboratuar testimiz de farkı kanıtlıyor.

Samsung Galaxy S i9000
Samsung Galaxy S'in en büyük özelliği şüphesiz dokunmatik ekranıydı. 4 inçlik ekranı görüntüleri gayet iyi gösteriyordu. Super AMOLED tekniği ile Samsung telefonunu pazarda üst seviyelerde tutmayı başardı. Şimdi bile i9000 hala en net ekranlar arasında gösteriliyor. 480*800 piksel çözünürlüğündeki ekran fotoğraflarda ve videolarda farkını gösteriyor. Ekranı S2'ye göre daha az parlak.

Kısacası:
Her iki cihaz da mükkemmele yakın bir ekranla karşınıza çıkıyor. Hem S2 hem S ekranı menüleri, web sayfalarını ve videoları gayet net gösteriyor. Ekran dik moddan yatay moda gayet hızlı geçiyor. Tepki süresi gibi durumlarda çok büyük bir fark söz konusu değil. İkisi arasında tercih sizin kullanım rahatlığınıza kalmış bir şey.

Kullanım

Samsung Galaxy S2 i9100
Galaxy S2'nin farkı işlemcisinde yatıyor. 1.2 GHz saat hızına sahip Dual Core işlemci telefonunun kalbini oluşturuyor. Menüyü açma, sürükleme, reaksiyon süreleri, dikeyden yataya geçiş... Bunların hepsi işlemcisi sayesinde hızlı bir şekilde oluyor.

Telefonda işletim sistemi olarak Android 2.3 var ve TouchWiz 4.0 ara yüzü ile çalışıyor. Bu şekilde Samsung Gingerbread yeniliklerini kullanım kılavuzunu koyuyor (hareket sensörü gibi)... Fotoğraf ve web sayfalarında yakınlaştırırken sadece çoklu dokunmatiği kullanmak zorunda değilsiniz. Baş parmağınız ile ekranı tutarak ileri geri doğru hareket ettirdiğinizde de yakınlaştırma işlemi gerçekleşiyor. Başlangıç ekranınlarındaki küçük wiggetları da küçültüp büyültebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S i9000
Galaxy S'in 1 GHz'lik işlemcisi de kullanıcıyı memnun ediyor. Tek çekirdekli işlemci, yeni güncellemeyle gelen Android 2.3 ve TouchWiz 3.0 performansı oldukça iyi. Buna rağmen Galaxy S kişiselleştirme alanında size çok fazla şey sunmuyor. TouchWiz 4.0'a güncelleme hayali kolay kolay gerçek olacak gibi görünmüyor. Ancak biraz araştırma yapan bir Galaxy S kullanıcısı, şimdiden telefonları için port edilmiş (resmi güncelleme değil) TouchWiz 4 arabirimine kavuşabilirler.

Kısacası:
Ayarlar ve kullanım iki cepte degayet başarılı ama S2 biraz daha önde. Kişiselleştirme, kullanım S2'de daha iyi yapılandırılmış ve kullanıcıya daha fazla keyif veriyor.

Testimizde Android 2.3 ve TouchWiz 4 entegrasyonu bizi tek kelimeyle büyüledi. Eğer yeniliklere hemen sahip olmak istemiyorsanız, ben biraz daha bekleyebilirim diyorsanız Galaxy S ile de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yenilik istiyorsanız ise S2 size göre...

İnternet

Samsung Galaxy S2 i9100
Teoride Galaxy S2 verileri HSPA+ ile saniyede 21 megabit hız ile yakalayabiliyor. Bu bir DSL temposu. Her ne kadar daha bu tekniği kaldıracak bir donanım olmasa da, HSPA+ olmadan bile S2 operatörler üzerinden çok hızlı çalışıyor.

WLAN-n ile yaptığımız testlerde iyi sonuçlarla karşılaştık. 600 kb'lık test sayfamızı 2.4 saniyede, rekor süre de açtı S2... Büyük ekranda sörf ise gerçekten keyif verici. Çoklu dokunmatik desteğinin dışında kopyala&yapıştır gibi özellikler de sunuluyor. Web sayfalarında yazdırmak istediğiniz şeyleri bluetooth ile gönderebiliyorsunuz (sadece Samsung yazıcılara).

Samsung Galaxy S i9000
Galaxy S, modem olarak Hotspot hizmeti verebiliyor. Telefonun sadece 7.2 mbit/s'ye kadar desteği olmasına rağmen test sayfamızı 6.5 saniye ile bir bilgisayardaki gibi açtı. WLAN-n ile web sayfaları 4 saniyede açılıyor. Web sayfalarını iki parmak ile küçültüp büyültebiliyorsunuz. Ayrıca Galaxy S, S2 gibi, flash içerikleri de açabiliyor.

Kısacası:
HPSA+ veya yakınlaştırma özelliği gibi yenilikler S2'de sörfü daha keyifli hale getirmiş. Ama bir önceki seri i9000 de internet sayfalarında aşağı yukarı aynı keyfi vermeyi başarıyor.

Multimedya & Ekstralar

Samsung Galaxy S2 i9100
Galaxy S2'nin kamerasıyla çok daha fazla fotoğraf keyfi sizi bekliyor. 8 megapikel kamerası gece çekimlerinde bir flaş tarafından destekleniyor ve videolarda Full HD destek sunuluyor. Fotoğraflar S2'de bluetooth veya Wi-Fi-Direct ile S2'ler arasında gönderilebiliyor.

Bir başka transfer yolu ise MHL tekniği ile USB girişi üzerinden aldığınız görüntüleri televizyondan görebilmeniz; tabi bunun için ayrı bir adaptöre ihtiyacınız var. Yüksek paket fiyatına rağmen bunu düşünmemiş olan Samsung kutu içeriğinde yüksek kalitede bir kulak içi kulaklığa yer vermiş. Music ve Games Hub da S2'nin yenilikleri arasında.

Samsung Galaxy S i9000
Galaxy S'teki 5 megapiksellik kamera iyi renklerle güzel fotoğraflar çekiyor. Flaşı bulunmadığı için karanlık ortamlarda fotoğraf çekmek zor oluyor.

720p videolarla S2'den daha az çözünürlüğe sahip. İyi bir müzik oynatıcı, radyo fonksiyonu, oyunları, navigasyon uygulaması ve multimedya programları bulunuyor Galaxy S'in. 8 GB dahili bellek microSD kart ile genişletilebiliyor.

Kısacası:
Multimedya fanları için S2 gayet etkileyici bir telefon. Daha iyi ekipmanlar sunuyor... 16 GB'lık dahili hafızası bulunan telefon microSD kart ile genişletilebilir. Eğer daha fazla multimedya istiyorsanız S2'yi tavsiye ediyoruz.

Telefon & Ajanda

Samsung Galaxy S2 i9100
Telefonu, çalışından konuşurken gelen sese kadar her şeyi ile test ettik. Hepsinde sesler anlaşılabilir kaliteydiler. Hoparlör modunda ise sesler biraz daha cızırtılı geldi. Rehber ise iyi yapılandırılmış ve isteğiniz doğrultusunda gruplara ayrılabiliyor.

Eğer bir kişinin yerini haritada göstermek istiyorsanız, tek bir tıklama yeterli. Alarm fonksiyonuna sahip olan bir ajanda, push mail ve exchange bağlantısı da bulunuyor. Google hesabınız ile verileri eş zamanlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy S i9000
S2 ile yapabileceklerinizin hepsini Galaxy S ile de yapabiliyorsunuz. Akustik testimizde i9000, S2 ile aşağı yukarı aynı performansı gösterdi. Aynı şekilde yine hoparlörden görüşürken cızırtılar oldu.

Kısacası:
Bu fiyatta bir telefon kusursuz bir ses kalitesi sunmalı. İki model de bunu başarıyor ama kabul etmek gerek ki Galaxy S, telefon akustiğinde S2'ye göre biraz daha iyi. Ajanda olarak iki telefon da kullanışlı bir şekilde çalışıyor.

Kullanım ve dayanıklılık

Samsung Galaxy S2 i9100
4.3 inçlik büyük ekranı kasayı kaplıyor. Rakamlarla anlatmak gerekirse büyüklüğü 124 x 66 mm. 2.5 mm ise dokunmatik ekranın kalınlığı. Telefonun en kalın bölümü 9.4 mm ve en ince bölümü 8.5 mm.
Tekniğine şapka çıkarılacak kadar var... Ağırlığı 116 gram S2'nin. Pil kapağı kullanımı kolaylaştırıken sağlam plastik daha güzel bir görünüşün yanında sağlamlık sunuyor. 1650 mAh'lık bataryası mükemmel bir performans sunuyor. WLAN ile testimizde yedi saat dayandı.

Samsung Galaxy S i9000
123 x 64 x 12 mmm kasa boyutu, 118 gram ağırlık... Biraz daha kalın ve 4 inçlik ekranıyla büyük gözüküyor. Görünüm hoş duruyor ama plastik kasası S2 kadar kaliteli değil. Testimizde bataryası ile bizi şaşırttı Galaxy S. 1500 mAh'lık S2'den daha az gücüyle 5 saat WLAN performansı sundu. Konuşma süresi olarak ise 6.13 saatlik bir kullanım sundu.

Kısacası:
Galaxy S2 daha şık ve hızlı gözüküyor. Aşağı yukarı aynı kasalar kullanılsa da dokunmatik ekran daha büyük. Arka tarafı da Galaxy S'e göre daha şık ve sağlam bir görüntü sunuyor.

Sonuç: Hangisini alalım?

Galaxy S2, her yönüyle "ben kaliteliyim" diyen bir cep. Kalitenin yanında gerek donanımsal özellikleri, gerek kullanım kolaylığıyla piyasanın en iyi Android ceplerinden biri olduğu kesin.

Ama bir gerçek daha var: Galaxy S, her ne kadar "bir önceki" model olsa da, hala piyasanın en iyilerinden biri. Üstelik bu ünvanını da uzunca bir süre kaybedecek gibi görünmüyor.

Peki ama bu durumda hangisini almak daha mantıklı? Fiyatı 1.250 TL seviyesine kadar gerileyen Galaxy S mi, yoksa 2 ay sonra, 1.750 TL gibi bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olan Galaxy S2 mi?

Galaxy S2, daha güçlü işlemcisi, daha büyük ve parlak ekranı, 16 GB dahili depolama alanı, TouchWiz 4 arayüzü, kamerası ve diğer birkaç yönüyle Galaxy S'ten daha iyi; zaten böyle olmak zorunda. Ama konu telefon konuşması, multimedya keyfi, uygulama desteği ye da eğlence olduğunda, Galaxy S de, Galaxy S2'nin sunduğu keyfin neredeyse tamamını sunuyor.

Eğer yeni nesil bir telefonum olsun, piyasanın en iyisine sahip olayım diyorsanız, Galaxy S2, hiç kuşkusuz sizin telefonunuz. Ama ayırdığı bütçe Galaxy S2'nin fiyatından daha az olanlar, gözlerini bile kırpmadan Galaxy S'e yönelebilirler.

Kısacası son karar, her zamanki gibi yine size kalıyor. Tüm artıları, eksileri ve fiyat farkını aynı kefeye koyun ve tartın... Hangisi sizin için daha ağı gelirse, tercihinizi ondan yana kullanın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 61 Yorum

Tabiki S2 daha iyi ama bundan 3 4 ay sonra galaxy s fiyatına S2 alınır 2012 subat aylarında galaxy s3 ile google nexus 3 de çıkıyor ayrıca yeni iPhone'da çıkıyor bence en iyisi şu an hiç birşey almamak

Bu da benim degerlendirmem:

ortalama 9 ay kadar Galaxy S kullandim. Telefonumu sattiktan sonra d ö siparis olarak verdigim galaxy S2 mi mayis 24 ten beri kullaniyorum. iste izlenimlerim:

1- en büyük degisiklik GPS kullaniminda. Defalarca Firmware üncellemesi yapmama ragmen galaxy S de GPS bir türlü tam randimanli calismadi. Bu durum Galaxy S2 de tamemen düzeltilmis. Bariz bir örnek vereyim. mesela Galaxy S te uydulari bulmasi (enazindan 3 uydu) ve GPS e baglanmasi acik havada bazen 5-10 dakikayi bulurken, Galaxy S2 de evin icinde dahi GPS e baglandigina sahit oldum.

2- Internal hafizasinin 16 GB olmasi cok iyi olmus, cunku; önceki telefonumda telefonu maximum hafiza ile kullanmak icin 32 GB microsd kart almistim. Ama bir yerde High-End olan bu kartlar cok pahali ve maximum performansi almak mümkün degil. tabi bozulmaya daha yatkin. simdi ise sadece 16 gdb lik micro sd ile cok verimli kullanabiliyorsunuz telefonu

3- Her ne kadar Galaxy S in donanimi cok iyi olsa da özellikle PDF dosyalarini acarken aksamalar ve yavaslamalar oldugunu gördüm. Galaxy S2 de ise su ana kadar hersey mükemmel. özellikle sayfa gecis hizlari muhtesem.

4- Internet: Galaxy S de en cok dikkatimi ceken özellik , belli bir süre internet kullaniminin ardinda cihazin arka kismindaki bariz isinma problemiydi. Tabi dogal sonuc olarak pil süresi de Termostat etkisine bagli olarak hissedilir derecede kisaliyordu. Ayni isinma Galaxy s2 de de var. ama 1. nesile kiysla hissedilir derecede daha az.

5- Görüntü kalitesi: Ciplak gözle hicbir fark yok.

6- Fotograf: Galaxy S in fotograf ve video kalitesinden oldukca memnundum. Ama galaxy S2 Flash olmasi gercekten pratikte cok farkediyor. Diger ir güzel yani Android marketteki telefonu fener olarak kullanmaya yarayan programlari kullanabilmeniz. sunu da belirtmek lazim, yeni android sürümüyle foto software daha pratik ve kullanisli olmus.

kaba taslak benim gördügüm , hissettigim degisiklikler bunlar.

Avrupa satış fiyatı 479.00 euro olan bir telefon ülkemizde satış fiyatının 1750.00 tl yani 767.50 euro olarak belirlenmesi biraz can sıkıcı bir durum.

GALAXY II İLE HTC SENSATİON KARŞILASTIRMASI YAPARMISIN CHİP

Çok haklısınız dostum bunu o partiye oy vermeden önce düşünmeleri gerekirdi

Avrupa satış fiyatı 479.00 euro olan bir telefon ülkemizde satış fiyatının 1750.00 tl yani 767.50 euro olarak belirlenmesi biraz can sıkıcı bir durum.

Kısacası: En iyisi iPhone

telefonlara bu kadar para bayılmasak ülkedeki cari açık kapanır bre, ne teknoloji arsızı ülke olduk.

Aslında yazılması gereken en önemli şeylerden biri android telefonlarındaki hafıza yetersizliği o yüzden android telefon alıcaklar eyer ben hafıza kartına uygulamayı yüklemeyi yaparım vs... diyorlarsa onlar zaten bunu bildiği için alcakları telefonun dahili hafızasına pek fazla dikkat etmezler...
ama bu konuda yeterli bilgiye sahip değillerse ve yapamam diyorlarsa hafızası galaxy S gibi en düşük 6 gb(8 gb ama sistem 2 gb kullanıyor) olanlardan alsınlar doğrusu galaxy s'dede yükliceğiniz uygulama oyun için hafızanın belli bir boyutuna yüklenmesine izin veriyor

bi arladaş cari açıktan bahsetmiş sen ülkende üretemiyorsan veya o üretici ülkemizde üretmeye yanaşmıyorsa yapabileceğin birşey yok zaten inanılmaz derecede bir vergi veriyoruz öyle bir vergiki hemde dünyada sadece petrolde değil doğalgaz elektriktede birinciyiz...

Eğer yeni nesil bir telefonum olsun, piyasanın en iyisine sahip olayım diyorsanız, gidin iPhone4 alın daha iisi yok her ne kdar sevmeyen olsada

iphone'nu ben telefondan pek anlamayan çok fazla detay olmadığı için kafasının karışmamasını sağlıcağı için bu tür kişilere öneriyorum yoksa
bir galaxy s veya S2 alsa o özellikleri keşfedene kadar anlayana kadar içinde boğulucak ve telefondan çok çabuk sıkılıcak bu kitle yazılımdan anlamayan oluyor ve çok fazla o yüzden iphone çok satılmasının başlıca nedenlerinden birisi
bilgisayarı bile kullanamayan birisine iphone versen hemen çözer telefonu.
sebebi çok sade bir yapısı olması...

Galaxy S alacağıma da Desire S alırım.

İphone4,Samsung Galaxy S2'nin yanına bile yaklaşamaz.Hala İphone diyorlar yavv:))

Eğer yeni nesil bir telefonum olsun, piyasanın en iyisine sahip olayım diyorsanız, gidin iPhone4 alın daha iisi yok her ne kdar sevmeyen olsada
-----------------------------------------------------------
Hala iPhone4'ün piyasanın en iyisi oldugunu iddaa edenlere şaşırmamak elde değil.Bir çok kez Galaxy S vs iPhone4 kıyaslaması yapıldı ve her seferinde Galaxy S'in rakipsiz oldugu teyit edildi.Galaxy S'in rakibi teste de görüldüğü gibi bir üst modeli olan Galaxy S II dir.Görülüyor ki önümüzdeki yıllar Samsung'un hegemonyası ile geçicek.

Bazı arkadaşlar iphone un yazılımlarının pek iyi olmadığını özellik isteyenlerin samsung alması gerektiğini yazmış ilk olarak bu arkadaşları bakırköy e havale ediyorum. şunu net bir şekilde söylemeliyim ki iphone da yapıp pc de yapamacağım o kadar çok şey var ki. hiç bilgisayar kullanma ihtiyacı duymuyorum. kullanmayı bilene tabii. android telefon kullandım ne güncellemesi adam gibi güncelleme ne uygulamaları adam gibi uygulama ne marketi adam gibi market. bırakın bu işleri arkadaşlar. elinize bile alamadığınız telefonlar hakkında yorum yapmayın.

1750 mi? ne dir bu şaka mı? lcd tv fiyatına cep telefonu pes!

Ben yurtdisinda oturan bir tuketiciyim.. Elimde hem s hemde s2 var.. galaxy s icin soyleyecegim tek sey Facebook apps inde yavas S2 isi cok ama cok daha hizli... Aradaki tek gorunur fark bu... S2 varken evet S e geri donmem ama galaxy s Hala cok iyi bence de....

bu iki telefona DELL 5treak 5 yeter ve artar.
galakx 2 saadece 8 mp kamerası var.
az buçukta çözünürlüğü. dell.480 x 800 dır.
dell her zaman samsugdan defalarca iyidir.
ikisinide kullananlar var.dell str.5 daha iyidir diyorlar.
dell 5 mp kameradır.
samsung,un hiç bir telefonu şu an,a kadar dell gibisi olmadı.
bir yaptı dell pir yaptı.
samsung haftada bir plastik kapakla telefon çıkartıyor.
birde iphone,ye bakın,senede bir defa hatta seneyıde aşıyor.
kimisi canıgönülden yapıyor,kimisi ucuk.tip..samsung,ta böyledir.
..

galaxy s goruntu olarak daha ıyı ama s2 daha hızlı

Galaxy S im var yaklaşık 8 aydır. Çok memnunum. Özellikle resmi 2.3.3 Gingerbread güncellemesine kavuştuktan sonra telefon her yönüyle tadından yenmez oldu. Galaxy S II elbette daha iyi olacaktır ama şahsen ben 1.750 TL gibi bir rakamı elimde zaten beni fazlasıyla memnun eden bir Galaxy dururken vermem. SGS II yi görüp, beğenipte parası yetmeyenlere sesleniyorum. Gözünüzü bile kırpmadan Galaxy S'e yönelebilirsiniz.

Almanya da Iphone 4 satış fiyatı aşağı yukarı 600€. Bende Samsung Galaxy S 2 sipariş ettim. Tanıtım fiyatı olarak Mediamarkt da 529€ satışa sundular, onlar da hemen tükendi. Şu anki satış fiyatı 600-629€ 'dur.

şu galaxy s 800 lira falan olsa alırım da şimdi pahalı telefona 1250 lira gider laptop alırım 500 liralık telefonlar iş görür ama galaxy s yerini tutmaz o ayrı gerçekten çok güzel telefon şöyle 800 liralara gerilese keşke üretim durmadan

Bu mantığı anlamıyorum sizce bir telefonla bir bilgisayar aynı şey mi ? o parayı telefona vericeğime laptop alırım mantığa bak.

aynenn dostum oo paraya gıder laptop alırım en kralındna yada bı masa ustu cok pahalı cok okadar telefona para verıyoruz yazık dıyorum baska bısey demıyorum ya teknolojıyede yetısmek mumkun degıl hanı

kargadan madaa kuş,dell,streak,5,ten maada telefon olmaz.
gerisi hayalul alem..

tabiki gidip o kadar para bir cep telefonuna verilmez.. ama gidip i phone 4 e o para veriliyosa o zaman galaxy ye haydi haydi verilir.. helal hoş olsun..
asıl saçma olan tablet pc lere verilen para.. ipone 4 ü olan kişi gidip ipad 2 alıyor.. parayı sokağa atıyor
tablet pc alacağıma lap top alırım, aynı fiyata daha işlvsel, daha fonksiyonlu.. tablet pc de yapabileceğin şeyler sınırlı.. laptop bildiğim pc, ne istiyorsan onu yap

tabiki gidip o kadar para bir cep telefonuna verilmez.. ama gidip i phone 4 e o para veriliyosa o zaman galaxy ye haydi haydi verilir.. helal hoş olsun..
asıl saçma olan tablet pc lere verilen para.. ipone 4 ü olan kişi gidip ipad 2 alıyor.. parayı sokağa atıyor
tablet pc alacağıma lap top alırım, aynı fiyata daha işlvsel, daha fonksiyonlu.. tablet pc de yapabileceğin şeyler sınırlı.. laptop bildiğim pc, ne istiyorsan onu yap

o parayla laptopta alınır, masa üstüde alınır, full hd 102 ekran tv de alınır.. yazıktır ya, millet sırf ilk bende olsun diye parayı nereye saçtığının farkında değil..

o parayla laptopta alınır, masa üstüde alınır, full hd 102 ekran tv de alınır.. yazıktır ya, millet sırf ilk bende olsun diye parayı nereye saçtığının farkında değil..

samsung u bosverin gidin 1300 e xperia arc alın çok daha iyi 300 400 tl kar etmiş olursunuz ve bana göre galaxy s 2 den işlemci hariç hiç bir farkı yok ve tek çekirdekli olmasına rağmen hiç bir şekilde takılma yavaşlama vb. görmedim . ama galaxy s te iyi bir alternatif . Ama kesinlikle s 2 ye o kadar para verilmez

Samsung'un pil süreleri diğer rakiplerine göre en büyük üstünlükleri. Pil yemedikten sonra sokakta telefonsuz kaldıktan sonra ne yapayım diğerlerini, özelliği çok olan telefonların bataryaları çabuk bitiyor.

iphone de ofıs prgramı yokmuş. yada çok zorda olsa parayla ofis dökümanı okuyabilen prgram belki bulunurmuş. ama düzenleme yapmıyormuş öğrendiğim kadar ile. bu büyük eksiklik. muzaffer

1750 ye alabilirseniz elinizi opup basiniza koyun almak istiyenler icin en az 1900 2000 tl arasi olacak

2 ay sonra satışa çıkacak olan galaxy s2 diyen yazar arkadaşımız neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum ancak dün Galaxy s2 1600TL fiyat ile 3.el kullanıcı ile buluştu...

Göz boyayan özellikler umrumda olmaz.. yok hd video çekiyomuşda bilmem neymişde.. bilader hayatında kaç defa cepten video çekip tv ye yükleyip seyrettin.. ne yapayım böyle özelliği.. sırf bu tip incik boncuk özellikler yüzünden 1.800 TL bir cep telefonuna vermek ne kadar mantıklı..
bu arada bir samsumg galaxy kullanıcısıyım.. ace im var ve Maşallah' ı var.. 1.750 değil 750 TL verdim canavar gibi her ihtiyiacımı görüyor..

Karşılaştırma çok güzel olmuş, bir de eski modeli bu yeni model çıkınca 1000 liranın altına inse hemen alınır.

çok pahalı eğer bütün özelliklerinden faydalanmayacaksanız boşu boşuna o kadar para vermeyin sırf gösteriş için ama bizim millet verir

1.700 TL verilcek kadar iyi bir telefon olduğunu düşünmüyorum.Mantıklı düşünmek gerekirse çoğumuzun 2-3 aylık maaşına denk geliyor bu fiyat ,tablet pc 'ler bile daha uygun fiyatta onlardan almak bana göre çok daha mantıklı.

aecele etmeyin.. çok daha yüksek çözünürlüklü ekranı ve ultimate özellikleri ile s3 geliyor..

Telefonu kullandım elimde bugün aldık lakin 1700 liraya değer bir telefon. Bir insan iphone gibi hurdaya o kadar para yatırıyorsa 1700 lük bu canavara bu parayı hiç acımaz. Hızı video ve resim kalitesine ağzınız açık kalacak. Ekranları kayıyor resmen, akıcı şık. Hafiflik derseniz en hafif oldugunu iddia eden xperia arc bile bu telefonun yanında ağır kalıyor. İşçilikde çok hoş gerçekten takdir edelecek bir telefon. Kullanıcı arayüzü android işletim sistemine güzel oturmuş, tebrikler

telefon 1milyara kadar düştü zaten yeni iphone modeli çıkınca yarıya iner merak etmeyin

bendde samsung galaxy s2 kullanıcısıyım bu telefon minik bir leptop sanki bu arada i phone iyi diyen arkadaslar s 2 piyasa cıkınca apple i phone 5 i tekrar dan tasarıma alması gerekicek i phone ile kıyaslaması bile yapılamaz.

Arabistnda 1200 TL civarı bu telefon. dönüşte alayım bitane madem bu telefondan

dünyaya bi kere geliyor insan yok pahalı yok bu kadar özelliği nerde kullanacaksın bedava verseler almam demezsiniz böyle bi telefona bu para laik bence mükemmel ötesi bi cihaz ben teknosada çalışıyorum ben bile alıyorsam bu cihaz gerçekten alınır

ben galax s kullanıcısıyım ve mükemmel bir telefon galxy s2 le hemen hemen aynı özelliklere sahip.Okadar para verip galaxys2 alacanıza normal galaxy s alın daha iyi..

bende 2 haftadır galaxy s 2 kullanıyorum inanki pc kullanmaya gerek yok pc de yaptığınız herşeyı yapıyosunuz ıphone 4 kullanan arkadaş bile galaxy s 2 yı görünce çok beğendi şimdi galaxy s 2 alcak tereddütte olan arkadaşlar hiç düşünmeden alın farkı anlıycaksınız bende ıphone 4 düşünüyordum ama galaxy s 2 baska ya iyi ki almışım dünyanın en hızlı telefonunu kullanıyorum daha ne olsun ki :)))

aynı telefondan birer tane aldık bizde erkek arkadaşımla, ben teknolojiden pek anlamam ama bu telefonun farkını görmemek için kör olmak gerekir:) laptop alacaktım hiç gerek kalmadı ayrıca inanılmaz bi ekran görüntüsü var, telefondan çektiğim resim normal halimden daha canlı çıkıyo:) o paraya kesinlikle değer

evet ekrani ve islemcisi iyi olabilir fakat teknik donanimi tam olarak karsilastirdigimda galaxy i9000 daha donanimli bunda olan ve cok ise yarayan bazi donanimlar galaxy II de malesef yok ben i9000 bine dewam edeyim

arkadaşlar tel nasıl hiç olumsuz bişey yok mu tel de

arkadaşlar tel nasıl hiç olumsuz bişey yok mu tel de

iyi günler samsun galaxy s almayı düşünüyorum öneriyormusunuz en çok dikkat ettiğim nokta browseri internette takılma yapıyor mu?

Iphone 4 de uygulama yok diyenleri anlamiyorum hic AppleStore girmemis galiba onlar.. 10 milyona yakin uygulama var hangi android telefonda var bu ? Yok office yok su diyorlar Microsoft office kendi uygulamasi var !! .. Jailbreak yaptiktan sora 100$ uygulamayi bile ucretsiz indiriyorsunuz yapamicaginiz birsey yok hala bok atmayin iphone 4 e !! Tasarim olarak zaten iphone 4 laf yok.. Hic olmazsa 3-4 ay sora Samsung gibi yetim birakmiyor telefonlarini.. Yilda 1 kere yapiyor tam yapiyor.. Samsung utanmasa her hafta yeni bir model yapicak.. Saygilar

Çok para verdim kazıklandım diyen i phone kullanıcıları haklı fakat diğer fonksiyonel cihazları bu ucube zirzop makinesi ile kiyaslayanlar beyinsiz iphone kullanıcıları grubuna giriyor.bluetooth teknolojisini bile kullanamayan i phone 4 e üstün diyen arkadaşların beyinlerini incelemeye alsınlar

S2 yeni çıktı şubatta s3 çıkacak diyen arkadaş sallamasin

Huawei ideos X5 kullanıyorum, bu mesajı da telefonumdan yazıyorum. Şunu söylemeliyim ki galaxy s almak istiyorum ve sebebi birazcık daha rahat flash video izlemek ve fruit ninja'yı daha akıcı oynamak... İnanın başka hiçbir artısı yok. Tabii ki daha akıcı çalışan telefonlar ama 500tl farka değer mi? Hele galaxy s2 tam bir savurganlık aracı. Tüm yazıyı okudunuz, lütfen soyleyin anlamlı bir fark var mı? 2hafta galaxy s kullanmış bir teknoloji aşığıyım ve galaxy s ihtiyaçların çok otesinde zaten...

arkadaşlar bakın ben dr um iyide maaş alıyorum.bir aydır Iphone galakx s2 arasında gıttım geldım.sonunda kapadım gozumu s2 aldım.bakın hiç lafı uzatmaya gerek yok. bu telefon gercekten super.hiiiiiiiç düşünmeyin gidin alın.inanın mini laptop.bence bakın cok ciddi soyluyorum ıphone falan yalan dolan.mesaj yazarken sız sözel konusuyorsunuz o yazıya döüyor bu ozellık ıcın bıle ıphone dan vazgecılır

martta s2nin üst modeli geliyor ama tek farkı 3d olması diğer özellikleri aynı,yeni üst modeli diye herkes saldırmasın yoksa ayda bir üst modeli gelir,elimizdeki telefonlar 1 yıl sonra beş para etmez,akıllı davranalım.

baküde 1100-1200 lira arası s2 9100

1000lira !!!

baküde 1100-1200 lira arası

S2 10 üzerinden 100000000...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play