Sims serisinde üçüncü perde açılıyor!

Sims 3 "tüm zamanların en iyi oyunu" ünvanını alabilecek mi? Cevabı burada...

Donanımınız ayak uydurabilmesi için gerekenler...

Donanımınız ayak uydurabilmesi için gerekenler...
Nvidia GeForce GTS 250: 100 Euro civarındaki fiyatının karşılığını yüksek performans ile fazlasıyla veriyor.

Sims 3'ün özellikle yüksek bir sistem gereksinimi yok. Ama yine de yeterince hızlı donanıma sahip olmanızı tavsiye ederiz ki, oyunun da görselliğinin tadını çıkartın.

Oyunun minimum gereksinimi 2 GHz hızında bir Pentium 4 sistemi. İşletim sistemini esas alarak RAM takviyesi yapmanızı tavsiye ederiz; Windows XP için 1 Gb, Windows Vista için 2 Gb. Ekran kartınızın onboard olmamasını ve en azından Nvidia GeForce 9500 seviyesinde olmasını tavsiye ederiz. Onboard görüntü işlemcileri ile donan görüntülerden dolayı oyundan pek bir zevk alamazsınız.

İdeal ekran kartı
Eğer onboard ekran işlemcisine sahip iseniz, size upgrade için GeForce GTS 250'yi tavsiye ediyoruz. Bu yongaya sahip ekran kartlarının fiyatı 100 Euro'dan itibaren başlıyor. Bu yonga GeForce 9800 GTX+'nın halefi. Sahip olduğu 512 Mb GDDR-3 belleği 1.100 Mhz hızında çalışıyor ve 256 Bit ara yüzüne sahip; G92b yongasının kendi hızı ise 738 Mhz.

Sonuç:Aynı segmentte yer alan ve çok tutulan, hızlı AMD Radeon HD4850 ile hızları birbirine yakın olsa da GeForce GTS 250'nin, 100 Euro'luk fiyatı ile fiyat-performans dengesi daha başarılı. Bu fiyata daha iyisini, şimdilik, bulamazsınız.

Nvidia GeForce GTS 250: 100 Euro civarındaki fiyatının karşılığını yüksek performans ile fazlasıyla veriyor.
Daha fazla Bellek
Oyunları donmadan oynatabilmek için belleğiniz de güçlü olmalı. Özellikle oyunun yanında; Messenger, e-posta, internet tarayıcısı ya da benzeri başka uygulamalar da; çalıştırmak istiyorsanız yeterli belleğe sahip olmalısınız. Güncel çoğu bilgisayar sisteminde DDR2 bellekleri bulunuyor. Eğer bilgisayarınızda hangi bellek cinsinin bulunduğunu bilmiyorsanız, ücretsiz CPU-Z programını kurup bunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken: XP olsun, Vista olsun; en azından 2 Gb belleğe sahip olmanızı tavsiye ederiz. Eğer DDR bellek kullanan daha eski bir sisteme (Pentium 4, Athlon XP) sahipseniz, 25 Euro civarında fiyata sahip olan 2 Gb'lık bellekleri tavsiye ederiz. Eğer belleği 4 Gb'ta kadar artırmak istiyorsanız ve sisteminiz DDR2 sistemi ise (Core 2 Duo, Athlon 64 X2, Phenom) size 800 Mhz hızında 2x2 Gb'lık hafıza kitlerini tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 40 Yorum

Sims serisini sevmeyenler genelde arkadaş araların kendilerini çok populer zannedenler.Simsi oynadıklarında kendilerinde olduğunu düşündükleri aslında olmayan populeriteyi kaybetmekten korktukları için yada oynadığını söylediklerinde alacakları tepkinin kötü olacağını düşündükleri için hiç bulaşmazlar ve söyleyemezler. :)
Arkadaş araları illa yüz yüze olmak zorunda değil tabi internetten tanışanlarda bu durumu yaşıyor.
Bu kitleye girenler genelde kendisini savaş oyunlarının kralı zannederler ve aslında onların içindede hep "bir simim olsada ona yemek hazırlatsam" diye bir düşüncesi vardır.
Düşünce aynı olmasada içlerinde hep bir oynama isteği vardır. :)

Bazıları vardırki savaş oyunlarunda buldukları aksiyonu sims serisinde bulamadıkları için sims serisini sevmezler ve başkalarının oynamarını engellemek için simsi kötülemeye çalışırlar ve kız oyunu benzetmesini yapıştırırlar.
Ama tabi bu benzetme bir çok kişi için sadece laf kalabalığından başka birşey değildir.Çünki onlar sims dünyasına girdiklerinden beri simleri 6 kuşak olmuştur ve sülale geçmişine baktığında bir zamanlar yemek yedirdiği, koşturduğu, televizyon izlettirdiği ve son kuşağının altını bağlattığı günleri hatırlayarak gözleri ağlamaklı olur. :)

Bu kadar yazınca aklıma yaşlanmasınlar diye hile kullandığım güzel simler geldi aklıma. :)
Bazen istemeden evlendirdiğim simin eşini kapalı bir oda içinde mangal yaparak yada bozuk bir ev aletini hiç bir yeteneği olmamasına ramen ona tamir ettirerek onu ortadan kaldırdığım zamanlar geldi aklıma. :)

Ben Sims serisini ilk çıktığından beri oynuyorum ve gayet de güzel.

Ben the simsin tum serisini oynadım ama nedense bu oyundan umduğum zevki alamadım sanki her sims gelişmesiyle ben eski simsi daha bir özler oluyorum, ara ara sms 1i açıp oynuyorum.çok hoşuma gidiyor.Yalnız benim bir sorunum var ne olduğunu çözemedim,netten çok araştırdım ama sonuç elde edemedim.Bende nvidia geforge 8400 m gs ekran kartı var ve bu kart oyun için (the sims 3) ideal bir kart ama az da olsa nedenini bilmediğim bir kasma söz konusu ayrıca göruntu sesten geç geliyor bu neden olabilir?İntel gma 3000de oyun daha guzel çalışıyor bu sizce normalmi?

Ne diyeyim 2 yi çok sevmiştim buda süpere benziyor :) şehirde dolaşmak harika özellik

Oyun gerçekten çok güzel.

The Sims serisinin büyük fanlarından biri olarak, oyunu alabileceğim en kısa zamanda aldım ve çok fazla oynadım, CHIP de böyle bir konu olmasını bekliyodum ve açıldı sonunda ;-) The Sims 1 ve 2'den buralara gelebilmek EA için büyük bir gurur :)

Oyun her açıdan bence beklediğim gibi, biri bana almalı mıyım diye sorsa kesinlikle evet derim ;-) Sim yaratma bölümünü açtığım gibi oyuna aşık oldum, çünkü Sims 2den çok farklı olarak, her şeyin rengini ve desenini kendimiz belirleyebiliyoruz, bu da Sims 2deki tasarımcıların pabucunu biraz dama atmış oluyo :P çünkü oyunda 100lerce desen var ve herşey için renk seçeneği olması bize, kıyafetlerde, eşyalarda, duvarlarda, kısaca heryerde sayısız temada eşyalar, kıyafetler yapma olanağı veriyo ;-)

Kendi oynayışım benim için pek içaçıcı değildi, çünkü RAM'in oyun için çok az, Vista kullanıcısıyım ve 1 GB RAMim var, o yüzden sonraki ay 3 GB daha alıp oyunu hızlıca ve daha güzel oynamak istiyorum :D Grafik özelliklerini en düşüğe alıp oynuyorum, çünkü kaliteleştirdikçe, mahalledeki herşeyin de kalitesi artıyo ve, RAM'e yüklenen şeyleri arttırıyo, ekran kartımda sorun yok fazla, sadece gerekli olan RAM...

Neyse, Belki buraya gelir yine bişeyler yazarım oyunu oynadıkça :D The Sims 1'den beri, yıllardır oynadığım bi oyun hakkında birine yardımım olabilirse sevinirim, Forumda yardım etmeye çalışırım yani ;-)

(Bu arada Sims i kız oyunu olarak nitelendirenlerin bence kendi fikirleri ;-) herkesin düşüncesi kendine özgü, ama ben de bu düşüncede olanları, savaş oyunlarından çıkıp psikolojilerine zarar verdikten sonra bunları söyledikleri için, pek takmıyorum :D )

Tek eksisi bence türkçe olmaması.

İnglizceyi tüm Dünya konuşuyor. Siz de öğreniverin.

biönceki arkadaş çok bilmişlik yapmış böle ukala ukala cvplar yazmayın ewt türkçe desteği yok oyunlarda bu bi eksik

İnglizceyi tüm Dünya konuşuyor. Siz de öğreniverin.

Niye başkasının dilini öğreneyim Türkiye'de satacaksa Türkçe yapsın

siz oyunları orjinal alıyormusunuzki türkçe olsun bi kopun gidin

Türkçe olmaması eksiklik demeyin lütfen, hahgi oyunun türkçesi var orjinal olarak? Ancak yamalarla türkçeleştiriliyor ve bu da oyundan götürüyor. Nasıl dublajlı film iyi bir izlenim vermezse, türkçe yamalı oyunda bir işe yaramaz. Zaten pc dünyasında herşey ingilizce, o yüzden katılıyorum öğrenin diyen arkadaşa, dünya ile iletişim halindeyseniz az çok bilmeniz gerekir.

tamam türkçe bir eksik, olsa iyi olurdu. Ama yoksa da niye yok diye de aranmam. artık alıştık belki ileriki bi zamanlarda biz korsan akmaybırakısak bu secenek de eklenebilir. Kısmet

İngilizce Ben seviyorum. Zaten türkçe gibi kullanıyorum. Oyun veya programlar da.Ezberlemişim

İnceleme güzel fakat aklıma takıldı yazayım dedim,başlıkta ''Sims 3 "tüm zamanların en iyi oyunu" ünvanını alabilecek mi?'' ifadesi kullanmış.Aslında bana sorarsanız gelmiş geçmiş en iyi oyun herkes için farklıdır ve o oyun çoğu kişi için sims 3 olabilir aslında:DBu bir eleştiri değil,yanlış anlaşılmasın.Sadece aklıma takıldı.İyi oyunlar.Haydi Sims 3 oynamaya!:D

Arkadaşlar bana görede sims 2 "kız oyunu" gibi gelmişdi.Ama inşallah sims3 sims2 gibi degildir.Ama bence fazla ümitlenmeyin

ben yükledim oynuyorum ama tam zevk almak için Türkçe olması şart...

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en ii oyunu mu :D

iide bu göreceli bi kawram değilmi neye görer karar veriliorki ?

bait bir ingilizce yetiyor kelime ezberi gibi =) zamanla alişıyorsun direk ingilizce konuşmuyorlar herhalde =)

sims 2 de konusmuyorlardı idare ediyorduk ..

THE SİMS 3 ÜN TÜM ZAMANLARIN EN İYİ OYUNU OLMASI İÇİN DAHA İYİ OLMALI CRYSİS GİBİ BANA BİR ZEVK VERMEDİ AMA DEGİŞİK VA DAHA GERÇEKCİ OLMUŞ BİR YERDE AMA DAHA ÇOK ERKEN İŞLERDE MESELA GÖRÜNÜR YADA OKULDA GÖRÜNÜR OLSA OKULDA TENEFÜSTE 5 DK İÇERİ CIKIP KONUŞSA HATTA BU BİRAZ İMKANSIZ AMA DERSTEKYEN YADA İŞTEYSEN ADAMINA ORDA YADA ORDA ÇALISAN CO WORKER TABİRİ YADA ÖGRENCİ LERE SORULAR SORULSA VE CEVAP VERİLSE SÜPEEEERRRR OLUR

tüm diycegim bu kadar duy sessimisi sims 3 yapımcıları türkçen varsa tabi :)

Sims 3 yerine afet mi kitap kurdu mu dediler ya aklıma ciaS 3 geldi....keşke gelmeseydi....

sims 3 kız oyunudur erkek adam savaş oyunu oynar ne öle kız alıp banyo yaptır yok okula gönder yok ailesiyle yemek yedirt bumu oyun ya dalgamı geçiyorsunuz bu gelmiş geçmiş en iyi oyun olamaz imkansızdır gta crysis bilmem daha çok bilmediğimiz bir sürü harika oyun var bumu birinci olcak güldürmeyin ya oynayanlara dişey demiyorum ama düşüncemi söylemek gerekirse kız sims oynar erkek şavaş oynar bu kadar basit erkekte sims oynarsa psikolojisi bozulabilir dikkat edin :P

sims 3 kız oyunudur erkek adam savaş oyunu oynar ne öle kız alıp banyo yaptır yok okula gönder yok ailesiyle yemek yedirt bumu oyun ya dalgamı geçiyorsunuz bu gelmiş geçmiş en iyi oyun olamaz imkansızdır gta crysis bilmem daha çok bilmediğimiz bir sürü harika oyun var bumu birinci olcak güldürmeyin ya oynayanlara dişey demiyorum ama düşüncemi söylemek gerekirse kız sims oynar erkek şavaş oynar bu kadar basit erkekte sims oynarsa psikolojisi bozulabilir dikkat edin :P

sana hem katılıyom hem katılmıyom evet olması cok zor ama sims bir evcilik oyunu deyildir sırf yok bebegi besle yok banyo yaptır mesela sims de birini yarat aynı senin gibi olsun ona istedigin şeyleri yaptır git kendinede bi tane matina ayarla filan kız oyunu demen çok yanlış ama evet yılın oyunu olması gerçekten zor

ben var türkçe bilmek, sims 3 güzel oyun olmak.

ne oyunmuş arkadaş,ben lise okurken arkadaşlar sims derlerdi :) okullar bitti çalışıyorum , ben eskidim sims eskimedi :D

NE KIZ OYUNU YA ADAM GİBİ OYUN İŞTE

bence bu piyasada o kadar oyun varken en iyi oyun olması biraz zor kendimce en iyi oyun diablo2 gelmişl geçmiş en iyi oyun her oyun bitiyor ama diabloyu bitiremedim

böyle diyorsunuz ama nedense simsi hiç sevmeyen ve oynamayanlar sims 3 için çıkması için gün sayımı yapıp orjinal sims 3 aldılar.kesin olan birşey 2009'un en çok beklenen oyunu ve bu yıl şu tarihe kadar en çok satan oyun Sims 3 oldu ve çıkalı 1 ay bile olmadı

bana kalırsa gta, pes, fifa, serisi varken en fazla satan urun olması ımkansız ama iyi reklamı oldu ben bıle hıc sevmeme ragmen sadece meraktan aldım ama pısman oldum

çok donuyor sanırım sistemimden o yüzden hiç tadamadım :(

Sims'e kız oyunu diyenlerin tanımını yapıyım (GENEL):
-İngilizce bilmez
-Oyunu mahalledeki korsan cd'ciden alır
-İngilizcesi olmadığı için bi' b*k anlamaz
-Çocukken oynadığı evcilik oyunu aklına gelir
-Oyun Türkçe olsun diye SÖZDE elinde geleni yapar
-Crysis süper Türkler yapmış der; fakat yinede korsan alır
-Sims oynamayı beceremez ve beceremediği için çevresine "Olum kz oynu lan bu!" gibi bir düşünce yayar

Arkadaşlar genelleme yaptım Sims'i sevipte bu kriterlerin herhangi birinde bulunuyorsanız lüfen kusruma bakmayın

Sims 3 özel pc istiyor arkadaşlar neredeyse 6gb ta kuruldu...512 display ram ve 4 gb RAM çok hızlı hdd yanında da kocama LCD...HD ready istiyooo. ailece takılıyoruz şimdilik...bakalım ilerleyen günlerde neler olacak acaip gülesim geliyor bizim kilere çok komik durumları ortaya çıkıyor.Bu kısss oyunu nun mutlaka ailece oynayın derim.

Sims 3 özel pc istiyor arkadaşlar neredeyse 6gb ta kuruldu...512 display ram ve 4 gb RAM çok hızlı hdd yanında da kocama LCD...HD ready istiyooo. ailece takılıyoruz şimdilik...bakalım ilerleyen günlerde neler olacak acaip gülesim geliyor bizim kilere çok komik durumları ortaya çıkıyor.Bu kısss oyunu nun mutlaka ailece oynayın derim.

yaşıtınız olan veya az biraz büyüğünüz olabilecek tüm bayanların sizi tavlamasını sağlayan oyun karşınızda arkadaşlar aman dikkat edin ikiden itibaren başlayın derim piyasada pek az bulunuyor sipariş üzerine geliyor.
Gözünüz açık olsun elinizdeee....

yaşıtınız olan veya az biraz büyüğünüz olabilecek tüm bayanların sizi tavlamasını sağlayan oyun karşınızda arkadaşlar aman dikkat edin ikiden itibaren başlayın derim piyasada pek az bulunuyor sipariş üzerine geliyor.
Gözünüz açık olsun elinizdeee....

Çok büyük bir gelişme var öncekilere göre ama yinede çok fazla eksik var özellikle gece klubü:Dama hiçbir simsi gerçekçi bulamadım hala:(tamam çok detay var ama oynanış,efektler,atmosfer..hiçbişey gerçekçi değil..belkide gerçekçilikten ne aradığımı sorgulamalıyım..)Ama sonuç olarak hayatla ilgili birçok önemli öğe,acı ama gerçek öğe yok.Her şey çok güzel herkes mutlu başınıza gelebilecek en kötü şey evinize hırsız girmesi..Belkide bir çok kişinin kız oyunu diye etiketlendirmesinin sebebi budur.Ancak yinede oyun çok güzel ve bu haliyle güzel yani ben simsin gerçekçi olmasını istemiyorum zaten:D

saatlerce ekrana bağlanmanıza neden oluyoor.Bir noktandan sonra yarın devam etmelisiniz demiyor akşam olunca sabaha kadar evin içini kolacan eden bir başka karaktere geçiş yapıyormuşsunuz.sabah uyanıyorsunuz akşam uyumaya gidene kadar yaşananları oyun içinde oynamak zorunda kalıyorsunuz günde 12 artı gece yarısına kadar ekran önündesiniz...bunun yerine başka bir oyun tercih etseniz size sadece üç saate patlayacak bu oyun neredeyse 12 saate patlıyor...

Oyun kesinlikle sims 2 e göre çok daha iyi en başında eskisi gibi eşyalarını kare kare yerleştirmek zorunda değilsiniz,çaprazda yerleştirebilirsiniz,sehpaların üstüne sadece bir tane degil 3-4 tane eşya birden koyabiliyorsunuz.Fakat yine bir çok eksiği var ea nın klasik pazarlama taktiği olan açıkları ek paketlerle tamamlayı sims 3dede uygulayacak.

kesinliklere bayanlara özel bir oyun olduğunu düşünmüyorm. Sims 3te olan gelişmeler kesinlikle takdire değer ancak ben sims 2deki görüntü kalitesi ve kolaylığı malesef yakalayamadım. Ayrıca sims 2ye tüm eklentileriyle sahip olduğum için sims 2 de olupta 3te olmayanlar açıkcası rahatsız edici olabiliyor. Ancak kesinlikle çok zevkli, insan kendini rahatlıkla kaptırabiliyor. En önemlisi yaratıcılığı,mimari yeteneğini ve insanın estetik anlayışına büyük + kazandırıyor. Artı ve eksileriyle kesinlikle tavsiye edebileceğim bir oyun, tüm övgülere değer! Yapanların emeklerine sağlık, daha da iyileriyle bilgisayarlarımıza gelmesini 4 gözle bekliyorum...

buarada kötü olaylar yok diyen bi arkadaş olmuş. Mutlaka biliyodur ancak bilmeyenler için diyorum;
Evinize hırsız girebilr sz hırsz yada katil olabilr yada öldürülebilrsinz araba çarpıp sizi öldürebilr eviniz yanabilr sevdiklerinizi kaybedebilir delirebilr ve hayaletler tarafından ruh sağlığınız bozulabilr ayrıca ölüleri geri getirmek için zor anlar yaşayabilrsinz ufo tarafından kaçırılabilr yaptığnz evler bianda ufolar çüzünden yok olablr hatta erkekler bile bu sebeple hamile kalabilr ve insanlar yok olabilr evden kaçabilr vs vs vs tabiki iyi yanları ağır basan bir oyun ancak bunlrda bianda basınıza gelince şaşırmamalı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir