TİB, resmi olarak kapatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birkaç gün önce yaptığı açıklamadan sonra, bugün de Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, resmi olarak kapatıldı!

TİB, resmi olarak kapatıldı!

Bugün toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklamalar yaptı. Kurtulmuş, yaptığı açıklamalar arasında, TİB'in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) kapatılarak BTK'ya (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) devredildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birkaç gün önce yaptığı açıklamada da, TİB'in kapatılacağını açıklamış; TİB'i, "bütün pisliklerin olduğu yerlerden biri de orası" şeklinde tanımlamıştı.

Bu açıklamayla birlikte, TİB'in tüm yetkileri BTK'ya devredilmiş oluyor. Ayrıca TİB personeli de, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na geçiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bence btk 'yı da kapatsınlar. hiç bir işe yaramıyor aksini düşünen var mı? milletin parası bu tür kurumlarda heba oluyor. Geçenlerde bimer üzerinden ne olacak bu telekomun tekel durumu tarzında bir soru sordum bir dönüş yapmışlar akla zarar. umutsuzluğum daha da arttı enerji bakanlığının elinden gidiyor birde yazı. btk 'nın asli görevini yerine getiremediğini güya tek hakim millete soralım ne söyleyecek bakalım?

Dogru soylemıs daha fazlasıda soylenır bunlara ama mıdem kaldırmıyor kac kısının ocagını sondurduler arkalarında bıraktıkları sadece fıtne enkaz cınayet ortbas daha neler neler

Ha Hasan kel ha kel Hasan ne değişir?! Sanki bağladıkları kurum ondan daha mı effizent -verimli? Boş işler Kurumu milletin vergileri ile boş işlerden sorumlu işyeri ve işçi istihdam yaratma kurumu! Ancak Facebook, Twitter engelleme, yurtdışından girişi yapılan cihazlardan vergi diye haraç toplama olmadı AKN için çalışan bal yapmaz boş arı kovanı, milyonlarca vergi heba ediliyor. Millete bir faydası var mı yoksa sadece Devlet güvenlği mi asli görevi ne bu kurumun?! Hantal bürokrasiye iyi örnek!

Bağladıkları Kurum olan BTK, hizmetlerini kendi sayfasında birbir a-b-c diye sıralamış en çok hoşuma giden son şık oldu; ''ı) Başkan tarafından verilecek diğer görevleri yapmak.'' Bu adı konulmamış, çerçevesi çizilmemiş muğlak hizmetler ne ola ki? Canım bugün sansür çekti Twitteri kapa, Face'e bir ayar ver, Google çok ileri gitti erişimi yavaşlat türü şeyler galiba??? :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play