Tim Cook, Jobs'un kararına karşı mı çıktı?

Apple CEO'su Tim Cook, Steve Jobs'un yaptığı bu işe başından beri karşı çıkıyormuş!

Tim Cook, Jobs'un kararına karşı mı çıktı?

Apple'ın patronu Tim Cook'un bir süre önce Steve Jobs'un Samsung'a karşı başlattığı hukuki mücadelelere karşı olduğu iddia edildi.

Reuters'ın raporuna göre Steve Jobs'un CEO olduğu dönemde CFO'luk görevinde bulunan Tim Cook, Apple'ın başlatacağı "termonükleer savaşın" Samsung'la olan ilişkilere darbe vuracağından endişeleniyordu. Reuters'ın "konuya yakın kişileri" kaynak göstererek hazırladığı raporuna göre Cook'un en çok endişe duyduğu konu, Samsung'un iPhone ve iPad bileşenlerini sağlayan önemli bir sağlayıcı olmasıydı. Apple, analistlerin tahminlerine göre geçen sene 8 milyar dolarlık parçayı Samsung'dan satın almıştı.

Devam eden hukuki savaş, geçen sene Kasım ayında Samsung'un Apple'a sağladığı işlemcilerin fiyatını yüzde 20 yükseltmesine neden olmuştu.

Rapora göre Jobs, özel olarak Samsung'la Galaxy cep ve tabletlerin tasarımlarını değiştirmesi konusunda uyarıda bulunmuştu. Bunun ardından Apple, Samsung'un iPhone ve iPad'i "körü körüne kopyaladığını" iddia etmiş ve Samsung'a karşı olan yasal savaşı başlatmıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

apple yakın gelecekte shutdown..!

@12 Şub 2013 20:05 nerde yaşıyorsun?

@12 Şub 2013 21:47 bencede doğru söylüyorsun "shutdown" yerine "batacak" dese daha iyi olurdu

@12 Şub 2013 20:05 senin aklın apple'ın devriliceğini alıyo mu ? tabii aklın varsa o da ayrı bi konu :)

@12 Şub 2013 20:05 hala epıl batar diyolar ya :) benim saftirik milletim işte :)

Çıktığı belli. Apple'ın hali harap...

iphonenun kökünde bile samsungun imzası bırak şu savaşı apple :)

Apple'ın yikimini bekleyen arkadaslar tamamen yanılgı içinde yasiyorsunuz, yaptigi islerde tamamen bir adim ondeler, bunu; bir Mac, bir Os X Mountain Lion, bir iphone 4S, bir Apple tv kullanicisi olarak soyluyorum. Önceki cümlemde de belirttiğim gibi, bir adim ondeki teknolojinin de urunlerinin pahalı olarak görünmesi kimseye garip gelmemeli. Benim icin en önemli olan kullanım, stabilite ve kalite. Su da bir gercek ki bu icine girdiginizde cikmayi aklinizdan bile gecirmeyecek bir marka. Yiğidi öldür, hakkını yeme demiş atalarımız.

Apple'ın batacağını görmek istiyorsanız en az bi 10 15 yıl yaşamanız gerekecek. Çünkü Apple şuan bir dünya devleti olsa 21. En iyi ekonomiye sahip olurdu.

Apple kaliteli ürünler çıkarıyor ama insan bindiği dalı da kesmeye çalışmamalı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir