Timeline tuzağına düşmeyin!

Facebook'un yeni Zaman Tüneli'nden kurtulmak isteyenlerin başına bakın neler geliyor...

Timeline tuzağına düşmeyin!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook'un yeni özelliği Timeline (Zaman Tüneli) ile profilinizin görünümünü çok daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Timeline ile çok yaratıcı sayfalar hazırlayanlar olsa da, birçok kullanıcı eski görünümde kalmayı tercih ediyor. Ama ne yazık ki bu çok yakında mümkün olamayacak...

Dolandırıcıların yeni tuzağı ise Timeline'dan sıkılıp eski profiline dönmek isteyen kullanıcılar için... Basit bir Facebook uygulaması, sizi eski profilinize döndüreceğini vaat ediyor ama aslında tüm kişisel bilgilerinizi ele geçiriyor. E-posta adresinizi spam postalar atmak için kullanıyor ve Facebook hesabınızdan da izinsiz olarak arkadaşlarınıza mesaj gönderiyor ya da paylaşım yapıyor. Bu mesajlar veya paylaşımlardaki bağlantılar ise, tıklayanları da aynı tuzağın içine çekmiş oluyor.

Siz siz olun, arkadaşlarınızdan geliyormuş gibi görünse bile, mesajlardaki bağlantılara tıklarken 2 kere düşünün. Ayrıca eski profilinize döndüreceğini söyleyen uygulamalara da itibar etmeyin; böyle bir şey ne yazık ki mümkün değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

illaha zorlayacaklar arkadaş bu ne ya facebooka bir tek oyun için giriyoruz onu da hor görüyorlar yaa :P

Timeline çok daha kaliteli ve kullanışlı bir tasarım. Ben herkese yeni görünümü tavsiye ederim. Eskiden bir profile girdiğinizde çokta birşey fark etmiyordunuz. Yeni halde bir profile girdiğinizde onun karakterini yansıtan bir tasarımla karşılaşıyorsunuz.

facebook herşeyi zorla dayatıyor. bırak isteğe bağlı kalsın niye kullanıcıyı zor durumda bırakıyorsun. zorla birşeyi dayatırsan olacağı budur. facebook un zorla dayatması yüzünden insanlar bu tür uygulamalara başvuruyor. büyük çoğunluk zaman tünelini sevmedi buradan tekrar facebook a sesleniyoruz zaman tüneli isteğe bağlı olmalıdır.

Özellikle facebook dolandırıcı kaynıyor. İlla profilini eski haliyle görmek isteyen varsa firefox eklentisini kullansın.

nasıl kurtuluruz bu virüsten

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play