Tizen'li Samsung Z yine ertelendi!

Samsung'un Tizen işletim sistemiyle çalışan telefonu Samsung Z, onu bekleyenleri yine üzdü!

Tizen'li Samsung Z yine ertelendi!

Samsung, Tizen işletim sistemini temel alan telefonu Samsung Z'nin Rusya'daki çıkışını erteledi.

Güney Kore merkezli teknoloji firmasının Tizen'li cebinin 11 Temmuz'da tanıtılması bekleniyordu, ancak Wall Street Journal'ın raporlarına göre Samsung Z'nin Moskova'daki tanıtımı, belirlenen tarihten birkaç gün önce iptal edildi. Samsung, tanıtımın ertelendiği tarihi açıklamasa da, telefonu Rusya pazarına en yakın zamanda sunacağını söyledi.

Firma, iptal edilen tanıtıma rağmen Moskova'da yaklaşık 150 geliştiricinin katılacağı bir etkinlik düzenledi. Bu sayının ancak yarısını bulan etkinlikte Samsung, katılımcılara prototip cihazlarını gösterdi. Firmanın Rusya kolunun yöneticilerinden Dmitry Anosov, sahneye çıktığında Tizen için uygulama geliştirmenin "en önemli avantajının" "yarısı boş bir mağaza" olduğunu söyledi.

Daha önce MWC 2014'te Samsung'un Unpacked 5 etkinliğinde ortaya çıkması beklenen Tizen, çeşitli ertelemelerle karşılaşmıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

samsung neki işletim sistemi ne olsun artık millet anladıda satışları düştü adi markanın .

@15 Tem 2014 13:03 bu ne düşmanlık arkadaş. naptı sülalenden birilerinimi vurdu bu adamlar (:

Bu bildigin lg optimus l9

Şimdimi bunun haberini veriyorsunuz 15 temmuz bugun

Samsung için ölüm zaten yakındı çünkü android uzun zamandır bomba gibi bir yenilik getiremedi ve bu da diğer işletim sistemlerinin güçlenmesine sebep oldu. Başta androidi iyi hale getiren tek samsungdu ancak bu şuanda çok değişti ve diğer marakaların daha çarpıcı fikirleri var. Bu durumda diğer markalar gibi samsung da yeni işletim sitemlerine atılmak zorunda yoksa "NOKIA" gibi bir son bulucak. (Örn. HTC ve Sony WP'ye geçiş yapıyor yavaş yavaş) Samsung da mecburen kendi işletim sistemini yapıyor ancak bu en büyük hatası olucak. Android olmadığı için kimse almayacak ve hem android pazarından darbeyi yiecek hem buradan ve maalesef blackberry ve nokia arasına katılacak.

@15 Tem 2014 16:30 htc ve sony wp'ye geçiş yapıyormuş duydunuz mu. sony ilk wpli telefonunu duyurduğu için. tabi geri kalan yaklaşık 100 tane androidli telefon sayılmaz wp'ye geçiş yapıyor sony. gerçekten.

android l'yi gördü baktı süper aynısını bizde yapalım öle yayınlarız dediler :D

Tizen de Bada ile aynı kaderi paylaşacak. Bu her halinden belli.

android ve firefox os karışımı bişey olmuş. zaten android de wp ios karışımı bişey yani tizende wp ios firefox karıştırmışlar. üstüne de ubuntu koymuşlar. al sana tizen. e tabi yeni versiyonları çıkınca onlara bakıp sağını solunu değiştirmek lazım demişler çıkartmamışlar sistemi 1 yıldır.

@15 Tem 2014 19:28 ilk android mi windows phone mi çıkmış onu öğren ilk

Android cakmasi kimse almaz badayla kaderi ayni olcak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir