Tizen, Samsung Z1 üzerinde böyle çalışıyor

Tizen işletim sistemini Samsung'un yeni telefonu Z1'in üzerinde nasıl çalıştığını izleyin!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Tizen, Samsung Z1 üzerinde çalışırken! Tizen işletim sistemini Samsung'un yeni telefonu Z1'in üzerinde nasıl çalıştığını izleyin!

Tizen sevdasından vazgeçmeyen Samsung, onunla çalışan yeni telefonunu geçtiğimiz hafta tanıtmış ve ilk kez Tizen'li bir cihazı satışa sunmuştu.

Şimdilik Hindistan'a özel olan yeni Samsung Z1, 5.700 Hindistan Rupisi (yaklaşık 92 dolar) karşılığına Spreadtrum 1,2GHz çift çekirdekli işlemci, 768MB RAM ve 4GB RAM sunuyor. Alt seviye cihazın fiyatı, benzer telefonlara göre çok da hesaplı değil ancak Samsung, fiyat üzerinde zaten çok fazla durmuyor. Z1, Samsung'a göre Android uygulamalarını çalıştırmakla kalmıyor, size bu donanımda hızlı çalışan, daha hafif bir platform sunuyor.

Simrandeep Singh Garcha'nın yayınladığı yeni bir videoda Z1'in Tizen'le oldukça akıcı bir performans sunduğu gözleniyor. Tizen'in kişiselleştirilebilir renk temaları ve simgeler gibi özellikler sunduğu da videoda görünüyor.

Tizen'in Z1'in üzerinde nasıl çalıştığını videomuzda izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

kullanışsız ve gereksz karmaşık görünüyor.. Samsung'un üretmesi bile almamam için yeterli bir sebep.. Aynı telefonu avrupa ve amerikada snapdragon işlemci ile, Türkiye'de exinox işlemci ile satan firmadan iyi birşey beklemem..

@21 Oca 2015 15:20 herşeyden çok anlıyorsun ya... git kendi firmanı kur ozaman. sen yapta onu kullanalım.

Madem android uygulamaları hızlı çalıstırıyo Samsung hemen bütün cihaLarını kendi ürettiği yazılıma geçirsin

1,2GHz çift çekirdekli işlemci, 768MB RAM ve 4GB RAM sunuyor. dahili bellek yerine RAM yazmışsınız

androidin kopyasi. bence bir ise yaramaz

uygulama mağazası desteği olduktan sonra gerisi gelir bence

sırf bi farklılık olsun diye alttaki dockbarı 2 sıralı yapmış ya. komiksin samsung. bi de 2.3den niye başlıyor sürüm numarası nerede 1.0???

1:45te rezil olması komik olmuş.

Bu tizenin sonuda bada gibi olacak, çöp bir işletim sistemi

gereksiz olmuş

Bravo Samsung. Andoridden yavaş yavaş kurtuluyor.

Ve 4gb rom olacaktı

hiç memnun olmayan bir insan oglu. Androidten daha güzel bence gözünüzü açın iyi yapmışlar

Berbat bir arayuz

Ben yorumcu arkadaşları bazen anlamıyorum. Samsung firması tabi ki diğer firmalar gibi hataları olan bir firma. Bada platformunu yarım bırakması da elbette çok ters bir hareketti. Ama 92 dolara böyle bir cihaz üretip tüketiciye ulaştırması gerçekten takdire şayan işletim sisteminin dengeli çalıştığı gözüküyor. Hesaplı telefon piyasasına göre hazırlanmış güzel bir telefon. Bu devrin pazarlama anlayışında varı yoğu ilk telefona yatırmak yok. Fakat tizen gibi yeni bir işletim sisteminin olması biz tüketicilerin lehine. Ha biz Amerikadaki teknoloji firmalarınn kulu kölesi olacağız başka yol yok diyorsanız. Android OS, IOS ve Nokia'yı piyasadan silen Windowsphone OS'dan vazgeçmeyin sakın. Ama ben teknolojinin artık diğer ülkelere de dağılması taraftarıyım. Bu tüketiciye kazandırır. Saygılar

Akiciligi güzel ama karmasik sadelik ayarlansa fena degil gibi eski tabletlere versin ama sadesini karisik degil hemen deyenelim tab 2 10.1 hala kasiliyor

Depolarında tozlanmış atıl durumdaki 768mb ram leri hindistanlılara kakalamışlar ?? samsung bu herşey beklenir...

iOS iOS iOS :)

Gayet akıcı çalışan bir arayüz var. Ben beğendim. Az ram ile bunu başarabilirse bence bundan sonra her gelen yeni telefon çift işletim sistemi ile gelsin 4 gb cihazın 1 gb ını TIZEN 3 gb Android kullansın. Böyle bir şey yapma imkanı varsa gayet güzel olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play