TOP 10: En çok bunlara kızıyoruz

Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji ve hizmetler, bazen bizi sinirlendirmekten de geri kalmıyor...

Microsoft Windows

Teknoloji dünyası dünden bugüne çok yol kat etti. İnsanların hayatını kolaylaştıran, fiziksel gücün kullanımını en aza indirgeyen, kısacası insan hayatını her şekilde pratikleştiren teknolojiler sayesinde insanların yaşam standartları hiç olmadığı kadar yükselmiştir.

Teknoloji insan hayatına her ne kadar faydalı olsa da, teknolojinin gelişmesi, getirdiği sorunları hiçbir zaman göz ardı etmemize de engel olamıyor maalesef. Bazı cihazlar, yazılımlar ve bunun gibi teknolojiye dair ne varsa bazen insanın canını fazlasıyla sıkabiliyor.

Biz de CHIP Online olarak, bu makalemizde PC kullanıcılarını çileden çıkaran, canından bezdiren ve bilgisayarlarıyla aralarının açılmasına neden olan bazı teknolojik gelişmeleri bir araya getirdik.

Microsoft Windows

Microsoft Windows. Bugün dünya genelinin tercih ettiği ve kullandığı, Microsoft'un bugünkü pozisyonuna gelmesine neden olan itici güç Windows işletim sistemleridir.

Diğer yandan, PC kullanıcıları için hayati önemde olan ve böylesine rağbet gören Windows, insanların nasıl olur da sinirlerini bozucu bir rol oynayabilir? Aslında bu sorunun cevabını çok düşünmemize de gerek yok; zira Windows ile başı derde girmeyen, türlü hatalarda uğraşmayan, saç baş yolmayan pek fazla PC kullanıcısının olduğunu sanmıyoruz.

Windows'un hataları nedeniyle sık sık yayınlanan güncellemeleri nedeniyle 'yamalı bohça' tabiri sıkça yakıştırılan Windows'ta yaşanan sorunların büyüklüğünü görmek için çok uzaklara da gitmenize gerek yok. İnternette 'Windows problemleri' şeklinde ufak bir arama yaptığınızda karşınıza sayısız sayfa açılacaktır.

Bunun yanında Windows problemleri bu denli ciddi bir boyutta olduğundan dolayı 'Windows uzmanları' da aramıza katılmıştır. Registry temizleyici, disk birleştirme araçları, sistem iyileştirme araçları ve bunun gibi daha birçok ufak çaplı araç, Windows'un daha iyi işlemesi için geliştirilir.

Belki de Microsoft, Windows'u gerektiği gibi ortaya çıkarabilseydi, bugün pek çok firma kapılarını kapatmış olacaktı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Dev gibi kasalardan nefret ediyorum. Sırf bu yüzden notebook aldım.

al bi saç kurutma makinasini tut kasanin içine gidiyo tüm tozlar zaten
çok zor bi iş olmasa gerek
haftada bir 5 dk ayırmak kasaya

Bir kere bablolar insanı çıldırtıyor bazen..Bide windows ve bazende Firefox deli ediyor...(Firefox o kadar başarılı değil!!!! biraz daha geliştirilmeli)

kablolar kesinlikle rezillik . . .

kolay değil o kadar kişinin kullandığı işletim sistemi yapmak tabiki hatası olur

windowsa neden yamalı bohça deniyır ki?Mesela şimdi daha çok linux veya mac kullanıysa onlar olacaktı.Çünkü bir işletim sistemine ne kadar çok saldırda bulunulursa o kadar çok açık keşfedilir. Linux ta da okadar çok açık var ve kullanmak daha zor.Neden onuda almadınızki listeye?

Şarj edilebilir bataryalar...kesinlikle en berbatı bunlar...

Olur olmadık yerde bitmeler aldığınız ürünü kullanmamanıza yol açıyor. Bunun kadar saçma birşey olabilir mi?

fattur çok haklı..
Linux ve Macde listede olmalı.

Bilgisayarin ve bazi programlarin gec acilmasi ,kablolar, ve 3-4 saat sonra biligisayarin yavaslamasi

Kablolu kulaklıklardan, mouselardan, kablosu olan her aletten nefret ediorum. Alıp bir yere götüremezsin, oraya buraya takılır, hasta eder adamı...

ben en çok sistemdeki problemin kaynağını bulamadığımda sinir oluyorum.Tek tek bütün donanımları denemek gerekebiliyor.En sonunda sorunun anakartda bir donanımsal sorun ya da bileşen uyumsuzluğu olduğunu anlamak da insanı rahatlatmıyor.

kasa dediğin dev gibi olmalı heybetli olmalı koyacak yermi yok sanki:D

insanların melodilere okadar kontör harcamasını anlamıyorum.indir netten at tele:D

insanların melodilere okadar kontör harcamasını anlamıyorum.indir netten at tele:D

Kablolar konusunda chip online'na katılıyorum.

insanların melodilere okadar kontör harcamasını anlamıyorum.indir netten at tele:D

ses melodi olayına gelince, toplumumuzda eğitim yokki, adam restaurant'a qidiyor ama telefonunun sesini kısmıyor. yada adam toplanyıya qeliyor telefonunun sesi açık.. veya bi yerlerde sırada bekliyosun heryerden melodi sesi qeliyor.. önce eğitim olacak.. kısmayı öqrencek kabalık olduqunu oqrencek insanlar.. ondan sonra telefon alacak.. 10 yaşındaki çoçuqun elinde bile nokia N serisi telefon olursa olcaqı budur.

ah, şimdi takdirimi kazandın çip. evet, herkes (milyar dolarlık firmalar dahil) bunları görmezden gelince sorun teşkil etmeye başladılar. 750 dolar verilerek alınan parçaların en önemli özelliği ergonomisi olmalı ama tam tersi ekonomik modeller bu konuda avantajlı oluyor. bir şekilde bu denge tutturulmalı.

Kablosuz hayatın zararlarını görmezden gelemeyiz ama

Microsoftu kötülemek için yazılmış bi makalemi anlıyamadım..

n95 çıktıktan 1-2 ay sonra bende almıştım ilk başta arkadaşlarım kullanmak için bana yalvarıyordu şimdi n96 çıkacak benim havam da sönecek:( :(

evet kasalar kesinlikle sinir bozucu bana artık o kadar gereksiz geliyorki. imac alasım geliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir