Tor Project, destekçilerinden yardım istiyor!

Popüler araç Tor, internette iz bırakmadan bedava dolaşanlardan küçük bir şey istiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Tor Project, destekçilerinden yardım istiyor!

Gizlilik aracı Tor, yazılımın gelecekte geliştirilmesini garanti altına almak için destekçilerinden para yardımı istiyor.

Gazeteciler, gizliliğine düşkün kullanıcılar ve farklı birçok tür kullanıcı tarafından tercih edilen Tor, geliştirme sürecinin kesintiye uğramaması için fon toplamaya başladı. Tor tutkunları bağışlarını bir defada veya aylık, tekrarlayan bağışlar şeklinde yapabiliyorlar. Desteklenen ödeme biçimleri arasında Paypal, Dwolla, Bitcoin, çek, nakit ve havale bulunuyor.

Fon toplama girişiminin başarıya ulaşması halinde Tor, üniversitelerin ve devletlerin yardımına muhtaç olmayacak. Tor'a göre projenin yalnızca bu seneki büyük destekçileri arasında ABD Dışişleri Bakanlığı, Reddit, Milli Bilim Vakfı (dört farklı ABD üniversitesi yoluyla), Radio Free Asia var. Tor, bu sene 4.300 kişiden de bağış aldığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tor önemli bir yazılım

Tor Browser sayesinde, Deep Web denilen o illeti öğrendim. Şimdi de benden yardım mı istiyor ?

@25 Kasım 2015 19:20 dünyanın hayatın gerçeklerini görmek ağır geldi ise at gözlüklerini takıp tv seyret ve önüne her konulanı ye.

@26 Kasım 2015 00:32 Pislikler dünya gerçeği ama, yalnızca hakedenlere bulaşır... Uzak durmak ise bilmemek değil, erdemdir... Keşfetmek isteyenler için kanalizasyonda da illaki ilginç bilgiler vardır... Gitmek istersen elbetteki serbestsin...

Yav Amerikan ordusunun geliştirdiği bir yazılım. Amerika Dışişleri bakanlığı yeterince para veriyor, yetmiyor birde utanmadan insanlardan para istiyorlar. Bilgisayarıma hiçbir zaman kurmadım. Anonim olmak için birazcık internet ve yazılım bilmek yeterli. Tor yada başka bir halta gerek yok..

@26 Kasım 2015 01:11 Teşekkürler Bill Gates

@26 Kasım 2015 01:11 biz cahillere anlat bakalım Tor dan gayrı hangi yazılımla yapıyorsun bunu he bide Free olcak program!!!

@26 Kasım 2015 08:03 Evet cahil olduğunu gördük anladık. Ama anonimlik için sadece Tor u biliyorsan, zaten git o bilgisayarı iade et, ben bunu kullanmayı bilmiyorum diye... Amerikan istihbaratı, kendi eliyle geliştirdiği yazılımı kullanıp ta ben gizli kaldım diyenleri avlamak için yazılım üretip, alın kullanın diyor, millette oltanın ucundaki solucanı görüp oltaya atlıyor....

@27 Kasım 2015 00:14 bende diyorum ki anlat tor'dan başka ne kullanıyorsun diye komplo teorisi yazma ...

Sen de yorum yaz