Torrent devinden yeni hamle!

Dev torrent sitesi Pirate Bay, yeni hamlesiyle telif hakkı savunucularını yine çıldırtacak!

Torrent devinden yeni hamle!

Telif hakkı yetkilileri tarafından uzunca bir süredir kedi-fare oyunu şeklinde devam eden kovalamacada, dev torrent sitesi Pirate Bay bir kez daha "ev" değiştirdi. Sitenin yeni adresi, Peru... Yakın zamana kadar Ascension Adası tarafından verilen .ac alan adı uzantısını kullanan site, artık .pe uzantısı ile hizmet verecek.

Sitenin IP adresi olan 194.71.107.27 ile ilgili bir kod şaşırtmacası ise her zamanki gibi mevcut. Geobytes'a göre bu adres İtalya'nın Udinese şehrini işaret ediyor. Başka bir coğrafi lokasyon şirketine göre ise Pirate Bay şu anda İsveç'te.

Taşınma beklenmedik değildi: Servis,kendi bloguna geçen hafta "Şu an için "thepiratebay.ac" adresindeyiz. Fakat bu uzun sürmeyecek. Yakında bir yenisine geçeceğiz" şeklinde yazmıştı.

"Bir yenisi" ile bahsedilenin Peru olduğu şimdi ortaya çıktı. Alan adı, "Red Cientifica Peruana" adını taşıyan şirketçe sağlanıyor. Yasal çekişmeler sebebiyle .pe ,bu sene içerisinde The Pirate Bay'in .ac , .sx , .gl (Grönland) ve .is (İzlanda) uzantılarından sonra beşinci uzantısı oluyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

günaydın. pe uzantısına geçeli iki hafta oldu.ama şu bikaç saattir erişilemiyo.ben de haberi görünce bunla ilgili sandım. çok hızlısınız :)

Pirate Bay deepweb'e taşınmadı mı ?

@19 Ara 2013 17:51 Öyle birşey olsa normalde 1 gb lık adam akıllı seed i olmayan torrenti 8 mbit net ile 6-7 saatte indirirken, deepwebde 10-15 günde pc 7/24 açık şekilde anca indirirdin, o dediğin şey hayal.

@19 Ara 2013 16:08 aynen katılıyorum torrent olması bekle artık part part indir de indir bitmiyor.candır torrent :) #direntorrent :)

Torrenti yedirmeyiz

torrentde gönderme işi olmasa çok güzel olurdu..

@19 Ara 2013 23:52 o zaman indirme işide olmazdı. Torrent = paylaşmak bu ruha uyun lütfen ben açık kaynak bile indirsen bir kaç gün kaynak olurum ki birileride bizden çeksin.

.ru uzantısına da ekleseler süper olur.

adamlar çalışıyor.

Sen de yorum yaz