Torrent devinin arşivi de torrent'e düştü...

Ve sonunda bu da oldu: Yakın geçmişin torrent devi The Pirate Bay'in kendisi de torrent'e düştü...

Tek tek torrent aramaya son! Hepsi bir arada!
The Prate Bay bir torrent devi ve yüzbinlerce torrent içeriyor

The Pirate Bay'in satılması ve yasallaşması sürecinde kullanıcılar oldukça mutsuz. Global Gaming Factory devralınca torrentler de silinecek.

The Pirate Bay'in dev torrent arşivinde gerçekten de yok yok. Bu torrentlerden bir kısmı diğer paylaşım sitelerinde yer alsa da, Pirate Bay'in dev koleksiyonu alışkın kullanıcılar için film, müzik, program kısacası ne ararlarsa kolayca bulma imkanı sağlıyor. En azından şimdilik...

Gidişattan endişeli bir kullanıcı The Pirate Bay'deki bütün torrent dosyalarını indirip yine bir torrent dosyasıyla paylaşıma açtı. Bütün The Pirate Bay torrentleri toplamda 21.3GB'lık bir dosya tutuyor. 873.671 dosyalık arşivin dosyaların aslı değil, birkaç KB'lık indirme bağlantıları olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bakın bu torrenti oluşturan kullanıcı sebebini nasıl açıklıyor...

Pirate Bay'de kaç torrent var?

Pirate bay kurucuları tutuklu ve site de satılıyor...

Bağlantılanan dosyaların tamamı ne kadar yer kaplıyor bilinmez ama paylaşılan bazı dosyaların 50GB'lık Blu-ray filmler olduğu düşünüldüğünde, toplam boyutun binlerce terabyte'ın üzerinde olacağı kesin.

Bu dev torrent'i hazırlayan kullanıcı anonim kalmak istiyor ve şu mesajı iletiyor: "TPB bizi hayal kırıklığına uğratırsa yeniden TPB'yi kurmak için bir garantimiz olsun istedim"

The Pirate Bay'de dolaşan torrent sayısı 2 milyonun üzerinde ama bunlardan yarısından daha azı sitede yayınlanan torrentler. Şimdi paylaşımdaki bu dosya sayısız kullanıcı tarafından arşiv ve sitenin kapanması durumunda bir sigorta olsun diye indiriliyor ve paylaşılıyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bu 21.3 gb dosyanın adı ne ki? hemen download yapmak lazım

o bişeymi turktorrent de 60 gb lik kemal sunal film arşivi var :D

mininova daha iyi

Siteye erişim engellenmiş...Hayırlısı olsun...

kesinlikle mükemmel..:D

The Pirate Bay'e (Korsan Körfezi) sitesine neden Mininova gibi erişemiyoruz? Siteye tıkladığımız anda bağlantı yok mesajı alıyoruz. Bu hep böyle olageldi.

durmak yok torrent e devam :)

Yuuuuuuuuuuh bir torrent dosyası yaklaşık 10 ile 50 kb arası :D ama torrent sacma rapid daha iyi illegal işinde torrent da kaynak kesildimi indirme biter o 21gb lık arsivde sağlam 10gb lık torrent vardır gerisi kaynaksız torrent yani inmezzzzzzzz

Hep destek tam destek...
Ayrıca bu torrentda dolaşan filmler müzikler değil bu dosyaların torrent dosyaları. Yani Kemal Sunal filmlerinin bilmenkaç GB olması ile karşılaştırılması tam bir cehalet örneği...

21.3gb maşallah bağlantı dosyaları o kadarsa kaç tb dır kim bilir arşiv:D

Aboooo. Adama bak. Coşmuş :D

Peki bu torrentlere nasıl ulaşacağız ?

Pirate bay kapanırsa bu benim ve daha binlerce insanın en büyük kaybı olacaktır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir