Torrent düşmanı yeni virüs

Her gün yeni bir virüs keşfediliyor ama bunların çok azı bizi bu şekilde şaşırtabiliyor...

  • Ümit Öncel
Torrent düşmanı yeni virüs
The Pirate Bay ve Mininova en popüler iki torrent sitesi bu Truva atından etkilenen siteler.

Yakın zamanlarda torrent sitelerinden, ünlü bir yazılımın deneme sürümünü tam sürüme döndürerek korsan olarak kullanabilmeye yarayan bir lisans numarası üretme programı (keygen) indirmiş olan internet kullanıcıları bir anda hiç beklemedikleri bir sorunla karşılaştılar. Torrent sitelerinden kaynağı belirsiz programlar indirirken, belli bir orana kadar virüs veya truva atı gibi zararlı yazılımlarla karşılaşma riskini göze alan kullanıcılar bu kez hiç beklemedikleri bir problemle karşı karşıya geldiler. İndirdikleri programcık aslında bir truva atıydı ve kullanıcıların ünlü torrent sitelerine girmesini engelliyordu!

Kısa sürede binlerce kullanıcının indirdiği programcık The Pirate Bay ve Mininova torrent sitelerini erişimi engellemek için Windows işletim sistemlerinin host dosyasında ufak bir değişiklik yapıyor ve internet bağlantısında sorun olmasa bile, bu sitelerin yüklenmesini engelliyor. Neyse ki programın bundan başka bir zararı yok ve etkilenen kullanıcıların host dosyalarında bu iki siteyi engelleyen satırları silmeleri yeterli oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

asil bu virusun kaynagini bulmak gerekir. Zira bu virusun buyuk sirketlerden biri tarafindan yaptirilip dolasima sunuldugu kanisindayim. Amac da elbetteki illegal program paylasimini engelleyebilmek. Cunku buyuk sirketler bu isten buyuk zararlar gormekte ve onune gecememekte. Care olarakda bu yolu secmis olmalari kuvvetle muhtemeldir. Ne var ki bu da illegal bir yontemdir ve kabul edilemez.

bfirat

kesin film-müzik şirketlerinin işidir

Rapidshare yaymıştır virüsü.

korsan içeriğe engel olmak için zavallı bir debelenmeden başka birşey değil neyseki engel olmak çok kolay..

ilginç :D host yerlerine başkasına farkettirmeden girdiği siteleri yazınca süper olur :D

torrent düşmanı virüs.. o da iyi..
emule cular yazmıştır heheh

ne yani program yerine virüs mü indirdiler işte bilir bilmeden yapılan işin sonuçu budur....

spybot 'un bağışıklama özelliğiyle zararlı siteleri engelleyebilir ve host dosyasını koruyabilirsiniz, böylece bu tür virüsler kafanızı ağrıtmaz ve üstelik bu program ücretsiz :)))

burdan indirebilirsiniz
http://www.safer-networking.org/tr/download/index.html

_mehmet_

truva atlarının yasal kullanımına ilişkin ders niteliğinde bir haber olmuş.

çok süper olmuş, beter olsalarmış.. Parasını vereceksiniz kardeşim, o programları filmleri yapanlar senin kölen mi bedava çalışsınlar.. Kul hakkı yemek en büyük günahtır. tebrik ederim hepsini, gözlerinden öptüm.

Sen de yorum yaz