Torrent kullanıcılarına hızınız artsın yalanı

"Bu yazılımla torrent hızınız %100 artacak": İşte bu yalan torrent'çilerin canını çok yakabilir...

  • Ümit Öncel
Torrent kullanıcılarına hızınız artsın yalanı
Torrent kullanıcılarını hız tuzağına düşüren uygulama can sıkıyor.

Torrent ile dosya paylaşan her kullanıcı için indirme hızı büyük önem taşır. Bu yüzden torrent programları, kullanıcıları kendi sistemlerine özel olarak değiştirebilecekleri ve hızlarını arttırabilecekleri seçenekler sunar. Fakat çoğu kullanıcı düşük indirme hızını arttırmak için neredeyse her şeyi denemeye gönüllü oluyor. Bunun için üyelik sözleşmesini bile okumadan sistemlerine yükledikleri uygulamalar da dahil.

İşte şu anda The Pirate Bay'in en büyük derdi bu tarz bir uygulama olan Bittorentbooster. Bu uygulama kullanıcılara ücretsiz sürümü ile %15, ücretli sürümü ile %100'e varan hız artışları vaat ediyor. Karşılığında (ücretin yanı sıra) size sayısız reklam göstermekle kalmıyor, gönderdiğiniz e-postalara bile kendi reklamlarını yerleştiriyor.

Hiçbir program sizin sisteminizin ve torrent programınızın doğru ayarları ile ulaşılabilecek en yüksek hızı geçmenizi sağlayamadığını belirten The Pirate Bay yetkilileri, bu tip sahte uygulamaları hazırlayan kişilerin bu sayede milyon dolarlara varan kazanç sağladıklarını söylüyorlar. The Pirate Bay şu anda sahte hesaplarla yüklenmiş olan Bittorentbooster dosyalarını site üzerinden silmeye çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

torrent kullanmadığımdan sorun yok. ne yaparsa yapsınlar. çok da tın :))

1 Mbit Lik İnternet Kullanıyorum İndirme Hızım 90K İle 100K Arasıda Değişiyor ne Yani bu Programı Kurunca Program TTnet e Başvurup Hızımı 2Mbit mi Yapıyormuş :P
Bu Tip Uygulamaları Daima İşe Yaramaz Buldum Bulmaya da Devam Ediyorum

nasıl bu yalanlara inanıyolar anlamıyorum 1mbit lik bağlantının indireceği hız bellidir. bunu 2 katına çıkarmak gibi bir düşünce çok komik geliyor.

Evimde 4 Mbit Limitsiz kullanıyorum bu tip şeylere gerek duymuyorum.

2 mb sınırsızım var valla 190-240 kb ile indiriyorum gerek yok bunlara

256 k bile yetiyordu download icin simdi 1 mbit var veriyorum uploadi 14k ya hersey de iniyor... Hiz ayarlari emule mod lari eski gunlerde kaldi.

556 ile indiriyo 15 gblik oyunu 6 saate ndiriyo total war shogun2

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir