Torrent paylaşım sitesi Demonoid kapandı

Popüler paylaşım sitesi Demonoid CRIA'nın tehditlerine boyun eğdi ve yayın hayatına son verdi.

Torrent paylaşım sitesi Demonoid kapandıYazılım, film, müzik ve diğer multimedia içeriğini paylaşmak için kullanılan torrent link'lerini bünyesinde barındıran bir çok site mevcut ve hepsi de oldukça popüler. Bu siteler arasında ciddi duruşu, ayrıntılı içeriği ve güncel, sık sık kontrol edilen ve hatalı link'leri pek barındırmayan Demonoid (() sitesi ani bir kararla kapandı.

Sitenin ana sayfasında yapılan açıklama şöyle:

The CRIA threatened the company renting the servers to us, and because of this it is not possible to keep the site online. Sorry for the inconvenience and thanks for your understanding.

Kısacası, CRIA yani Canadian Recording Industry Association (Kanada Kayıt Endüstrisi Kurumu) Demonoid sitesini barındıran servis sağlayıcıyı dava açmakla tehdit ettiğinde sitenin kapatılmak zorunda kalındığı açıklanıyor. Sonuç olarak popüler torrent sitelerinden biri daha yayın hayatına elveda demiş oldu.

CHIP Online Yorumu: eDonkey ağlarından sonra Torrent ağları da bir bir kapatılan siteler ile kan kaybetmeye devam ediyor. Diğer taraftan yeni alternatifler ise onların yerini doldurmaya çoktan hazırlar. Yeni dosya paylaşım alternatiflerini merak edenler CHIP dergisinin Kasım 2007 sayısında yer alan alternatif dosya paylaşımı yazısına bir göz atabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

eMule hala taş gibi, torrent'de öyle; özellikle eMule'deki Kademlia ağı yani KAD mükemmel çalışıyor.Bence sorun yok...

bu tarz sitelerin kapanması sadece gecikme yapar o kadar, yenileri cok cabuk acılıo, hatta yeniler dahada gelismis ve tazelenmis olarak cıkar.

e-mule forever . . .

paylaşımın önü durdurulamazki biri kapanırsa diğeri açılır

bu torrent sitesi kapatılır başka torrent sitesi açılır bunun önüne geçemezler.

çok kötü oldu bu yaw büyük kayıp

bence türkiyeye davet edelim demonoidi

dünyanın en iyi paylaşım damarlarından birini kestiler ama inanıyorum tekrar hayata dönecek belki farklı bir isim farklı adresle

Türkiyeye davet ediyorsun ama hangi ISP demonod gibi siteyi Türkiye şartlarında çalıştırabilir? Düşünmeden yorum yapmayalım.

Demon.

Demonoid kapandı ama içindeki dosyalar www.mininova.org sitesinde.Benim mininova'dan indirdiğim şeylerde torrentin demonoid'den indirildiği yazıyor.

Sen de yorum yaz