Toshiba'dan 10 dakikada şarj olan piller

Toshiba, çok geniş bir kullanım alanına sahip, sadece 10 dakikada şarj olabilen pillerini gösterdi!

Toshiba'dan 10 dakikada şarj olan piller

Toshiba'nın süper şarj özellikleri uzun ömürlü, yüksek performanslı ve güvenliyeniden şark edilebilir  yüksekperformanslı pilleri, elektrikli bisikletten kesintisiz enerji kaynaklarınakadar çok geniş uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Sadece 10 dakikada şarjolabilen bu piller uzun pil ömürleri ile pil değişimleri ve çevreye önemlikatkılar sağlıyor. Uygulama alanları arasında elektrikli araçlar, bisikletler& motosikletler, kesintisiz güç sistemleri, güneş ve rüzgar enerjisiüretimleri gösterilebilir. İlk kez CES 2013'te, Toshiba'nın SCiB pilleri,Honda marka otomobillerde sergilendi.

SCİB'in özgün karakteristiğine ulaşabilmek için Toshiba tamamen yeni bir negatif elektrot malzemesi, yeniseparatörler, yeni bir elektrolit ve tamamen farklı bir imalat teknolojisinihayata geçirdi. Sonuçta ortaya çok dengeli performansa sahip, mükemmel emniyetsunan, uzun ömürlü ve hızlı şarj-deşarj olabilen yüksek güvenirlikte tekrardoldurulabilen bir pil çıktı. SCiB pili, on adet 4.2 Ah SCiB hücresinin seri bağlanmış şekilde standart SCiBmodülünde yer alması ile meydana geliyor. Bu sayede gerektiğinde hücrelerikorumayı sağlayan ve her bir hücredeki şarj durumunu denetleyen voltaj ve ısıkontrolü sağlayan pil yönetim sistemi fonksiyonu da mümkün kılınıyor.

Bataryadan güç alan bisiklet, motosiklet, otomatik yönlendirilmiş araçlar,elektrikli forklift ve iş makineleri gibi zaten şarj edilebilir piller kullananaygıtların ötesinde SCiB bataryası, aynı zamanda acilgüç kaynakları, rüzgar değirmenlerinin ürettiği enerjinin saklanması veelektrikli güç kaynakları gibi aygıtlarda da kullanılabilecek.

Uzun ömür ve yüksek güç

Uzun ömürlü

3000 kez hızlı şarj ve deşarj işleminden sonra bile kapasite kaybı yüzde 10'un altında. SCiB'nin dayanım ömrü çok yüksek ve şarj-deşarj ömrü 5000 kerenin dahi üzerinde. Bunun anlamı SCiB, her gün bir kez şarj-deşarj olduğunda 10 yıldan daha uzun bir süre kullanılabiliyor.

Hızlı şarj edilebiliyor

SCiB hücresi ve SCiB Standart Modülü sadece 5 dakika içerisinde yüzde 90 oranında doldurulabiliyor.

Yüksek güç (uygulanabilir kapasite)

SCiB, çift katmanlı elektrik kapasitörüne eş bir giriş-çıkış performansına sahip. Bu özelliğiyle yüksek güce gereksinim duyan aygıtlar için son derece uygun.

Isı

SCiB, -30 derecenin dahi altındaki ısılarda dengeli boşalma özelliğiyle sıra dışı ısı ortamlarında dahi başarıyla çalışıyor. Oldukça soğuk iklimli ortamları da kapsayan geniş bir kullanım alanı sunuyor.

 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

gerçekten sevindim haberi okuyunca.eğer ki doğruysa artık birçok teknolojik aletin pil problemi ortadan kalkmış olur.

adamlar bitirmiş olayı o zaman..

Vayyyyy beeeeee

ara sıra boşluk tuşuna basmak faydalı olabilir ...

Gerçekten süper. Adının hakkını veren bir marka Toshiba.

10 dk'da şarj olacağına 1 saat geç şarj olsun 40 dk daha uzun dayansın aynı boyutlardaki bir pille daha iyi

Güzel haber ama cep telefonları için inşallah ucuz ve kullanışlı olur.

büyük bir teknolojik gelişme ya acilen kullanıcılara sunmak için yazım kurallarına pek dikkat edememişler anlaşılan. zamandan kazanmak için de boşluk tuşunu kullanmamışlar :D

BAK BUNA HAYIR DEMEM İŞTE ;) HARİKASIN TOSHIBAM :)

Li-Ion pillerdeki sıcaklık arttıkça ve %100 dolu olduğunda ömrünü hızlı bitirmesi gibi dezavantajlar bunda var mı acaba?

Hybrid teknolojisinde çığırlar açabilir. Otomotiv sektörü özellikle bataryaların ağır ve geç dolmasından müzdarip olduğu için hybrid modellerini tüketicilere beğendirmekte zorluk çekiyordu. Mobil iletişim sektöründe Li- İon akülerin en büyük üreticisi, söz sahibi SONY bu teknolojiyi kolay kolay benimsemeycektir, yani hayal kurmayalım, ceplerde kendini ispat etmeye çalışacağı bir aşamaya gelene kadar Sektörde söz sahibi olanlar eşdeğer bir teknoloji ile bunu tarihe gömerler. Umarım tahminlerimde yanılayım da bu teknolojik buluş çığır açsın, biz tüketicilerde tadını çıkaralım!

SONY TOSHİBA'yı sCiB, Bataryasını 10 DKK da boşaltacaktır! :))

Yanliz pil bilgisi yanlis verilmis, 4.2 AH degil 20 (hucre) ve 40 aH (moduler) seklinde iki cesidi var. Kapasitesi gercekten cok yuksek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir