Toshiba'dan ince ve hafif bir notebook serisi

Toshiba'nın tam performanslı CPU'ya sahip ince notebook serisi, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor

Toshiba'dan ince ve hafif bir notebook serisi!

Toshiba Bilgisayar Sistemleri, tüketicilere yönelik olarak geliştirilen ince, hafif ve ileri teknik özelliklere sahip yeni Satellite R800 notebook serisini tanıttı. Seri, 33.8cm (13.3") Satellite R830, 35.6cm (14.0'') Satellite R840 ve 39.6cm (15.6'') Satellite R850 modellerini kapsıyor. İleri ısı yönetimi sistemi sayesinde Toshiba, Intel'in en yeni tam-performanslı CPU'larını cihazların ince kasasına entegre etmeyi başardı.

Toshiba'nın yeni R800 serisinin özelliklerinin tanıtımını ve soğutma sisteminin nasıl çalıştığını videomuzda seyredebilirsiniz.

Satellite R800 serisi modellerin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da 2011 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

R800 kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veriyor

En çok talep gören arayüzleri barındıran Satellite R800 serisi notebook'lar dünyaya kolayca bağlanabiliyorlar.
Yüksek hızlı USB 3.0 girişi 5GB'a kadar veri hızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde videolar, yüksek kaliteli fotoğraflar veya büyük müzik arşivleri gibi dosyalar USB 3.0 uyumlu bir depolama cihazına (örneğin Toshiba STOR.E ART 4) birkaç dakika içinde aktarılabiliyor.

Hızlı kablosuz arayüzlerin (WLAN 802.11n, Bluetooth 3.0 + HS) yanı sıra bir adet HDMI girişi ile Satellite R800 notebook'lar modern dijital yaşam tarzının ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

İnce tasarımlarına rağmen Satellite R800 modelleri standart olarak optik disk sürücü ile beraber sunuluyor.

Kullanılan teknolojiler ve dayanıklılık testleri

Güçlü özellikleri ince ve hafif cihazlara sığdırabilmek için Toshiba farklı yenilikçi teknolojilerden yararlanmış. İleri bir soğutma sistemi ısı çekişini optimize ederken en yeni ve güçlü Intel CPU'ları fan sesini en aza indirgeyerek kullanabiliyor.

R830'un ve R840'ın 35.6cm (14.0'') ve 39.6cm (15.6'') modellerinde kasanın belli yerlerindeki petek dokulu yapı ve notebook'un iç bölümüne gömülü gövde ayakları bükülmelere karşı dayanıklılık sağlayarak R800 serisi cihazların oldukça uzun ömürlü hale getiriyor.

Satellite R800 serisi cihazlar son derece sağlam. Elektronik ve mekanik bileşenler dayanıklı magnezyum alaşımlı kasa ile (R830) veya yeni High Stiffness Resin (çok sert reçine) kasa (R840 ve R850) ile destekleniyor.

Dayanıklılık testleri R800'ün sağlamlığını kanıtladı

Bağımsız Alman test enstitüsü TÜV Rheinland tarafından yürütülen kapsamlı HALT testleri sırasında R800 serisi cihazlar sağlamlıklarını kanıtladılar: Cihazlar, içerdikleri verilere hiç bir zarar gelmeden, 76 cm. yükseklikten düşmeye, LCD kapak 100 kg. ağırlığa ve 30 ml. ye kadar sıvı dökülmelerine karşı direnç gösterebildiler.

Performanstan ödün vermeden hafif taşıma özgürlüğü

Performanstan ödün vermeden hafif taşıma özgürlüğü:

Çok sık iş seyahati yapanlara yönelik ince ve kolay taşınabilir 33.8cm (13.3'') R830 modeli, günü birlik seyahat eden çalışanlara yönelik 35.6cm (14.0'') R840 ve büyük ekran tercih edenlere yönelik 39.6cm (15.6'') R850 modelleri ile Toshiba'nın iş amaçlı kullanım serisi tüm geniş-küçük ve orta ölçekli işletmelerin olduğu gibi mobilize ekiplere sahip küçük ofislerin de tüm bilgisayar ihtiyaçlarını karşılıyor.

İnce ve hafif olmalarına rağmen R800 serisi ofiste veya hareket halindeyken performanstan ödün vermiyor.

Portégé, Tecra ve Satellite Pro serisi genişliyor

R800'ler sahip oldukları konfigürasyonlara göre farklı Toshiba serilerine ait olabiliyorlar. 13'' modeli Portégé R830 olarak sunulacak.

14'' ve 15'' modeller Tecra R840/R850 ve Satellite Pro R850 olarak Tecra ve Satellite Pro serilerinde yer alacak. Toshiba R800 notebooklarda farklı renk seçenekleri de sunuyor.

Toshiba'nın yeni R800 serisinin özelliklerini ve soğutma sisteminin nasıl çalıştığını videomuzda seyredebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

toshibayı her zaman takdir etmişimdir. hiç bir zaman masaüstü pc üretmeyen firma dünyada laptopta bence bir numara

toshy nin norml modelleri bile turkiye de el yakarken bu modellerin fiyati ikinci el bir araba fiyatina satilacagini tahmin ediyorum ki resmen somuruluyoruz burada

sordum 1000 dolar civarındaymış bu ürün bu fiyata çok başarılı bence
emektar toshibama ihanet etmenin vaktidir

r850 1200 dolarmış bence bu özellikler için mukemmel fiyat olmuş fan konusunda ki cozum harbi anlatıldığı gibi ise ben varım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir