Toshiba'dan klavyesi çıkan ultrabook!

Toshiba'nın 11.6 inç'lik ultrabook'u, güçlü bir bilgisayar ve hızlı bir tableti bir araya getiriyor!

Toshiba'dan klavyesi çıkan ultrabook Portégé Z10t

Güçlü bir dizüstü bilgisayarın ve yüksek performanslı bir tabletin bir cihaz birleşmesiyle, Toshiba'nın 29,5 cm (11,6") Portégé Z10t-A Ultrabook bilgisayarı, her türlü profesyonel kullanıcının değişen gereksinimlerine uyum sağlıyor. Bu ürün iş dünyası için üretilmiştir, bu nedenle toplantıya giderken e-posta yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayar olarak kullanabilirsiniz ve ardından oraya vardığınızda not almak için, tablet moduna tıklayabilirsiniz. Ultrabook ürününe yönelik Intel Core işlemcileri, ofiste ya da ofis dışında iş yükünüzü azaltmak için gerek duyduğunuz tüm gücü size verecektir. Ve Windows 8 Pro işletim sistemine sahip olduğundan, ister dokunmatik ekranı, isterse dokunmatik yüzeyi ya da klavyeyi kullanın, sezgisel bir deneyime her zaman güvenebilirsiniz.

Kullanışlı ve rahat

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada,"İş insanları arasında tablet kullanımının giderek arttığını görüyoruz. Artık pek çok profesyonel yanında iki cihaz taşıyor; bir notebook ve bir tablet. Portégé Z10t ile rahatlık ve kullanışlılığı tek bir cihazda bir araya getirerek tüm profesyonel bilgisayar ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözüm yarattık. Kullanıcılar gerek tablet, gerekse notebook modunda Ultrabook teknolojisinin getirdiği üstün performansa güvenebilecekler." dedi. Portégé Z10t modelinin tablet modu, seminerler esnasında not almak ve seyahat halindeyken internete girmek gibi işlemlerde son derece kullanışlı bir deneyim sunuyor. Ancak önemli miktarda veri girişini gerektiren doküman işlemleri söz konusu olduğunda,çıkarılabilir klavye desteği sayesinde cihaz kolayca notebook'a dönüşebiliyor.Portége Z10t her iki modda da, Ultrabook'lar için geliştirilen Intel Core işlemciler ve dahili yüksek hızlı SSD'ler sayesinde güçlü ve hızlı performans sunuyor.

Menü geçişleri ve yazı yazma için geniş seçenekler

Menü geçişleri ve yazı yazma için geniş seçenekler

Portégé Z10t menü geçişlerinde ve veri girişinde pek çok kullanışlı yol sunuyor. Kullanıcılar notebook modunda iken dilerlerse kolayca fiziksel klavye ile veya dilerlerse dijital klavyeyi kullanarak yazı yazabiliyorlar. Diğer menüler arası geçiş işlemleri dokunmatik ekran veya multi-touch touchpad ile yapılabiliyor. Daha yüksek hassasiyet gerektiğinde ise, Accupoint özelliği en uygun seçenek haline geliyor. Portégé Z10t'un tablet özelliklerini kullanarak, tamamen etkileşimli on-parmak dokunmatik ekransezgisel bir internet deneyimi sağlıyor. Daha da ötesi, opsiyonel olarak sunulan Digitizer Pen ile kullanıcılar tablet ekranında çizim taslakları yapabiliyor, imleci belirli bir alanda tam istedikleri noktaya getirebiliyor veya menüler arasında daha detaylı gezinti yapabiliyorlar. El yazısı tanıma özelliği ise ekran üzerinde el yazısı ile alınan notları düzenlenebilir dijital dokümanlara çevirerek büyük bir pratiklik sunuyor.

Toshiba Easy Guard sayesinde sorunsuz günlük yoğun ve güvenli kullanım

İnce ve ultra-taşınabilir Portégé Z10t günlük yoğun kullanım için geliştirilmiş ve Toshiba'nın yüksek kalite ve güvenirlik standartları testlerinden geçirilmiştir. Sonuç olarak, depolanan veriler kaza sonucu düşmelere karşı artık daha korunaklı. Bunun da ötesinde, sıvıd ökülmelerine¹ dayanıklı klavyesi sayesinde bu gibi durumlarda veri kayıpları engellenebiliyor. Portégé Z10t pek çok gelişmiş güvenlik ve veri yönetimi özelliğini barındırıyor: Intel® Anti-Theft (Kayıp-Çalıntı) özelliği yetkisiz giriş riskini azaltırken, Trusted Platform Modülü (TPM) yerel olarak depolanan kritik verileri koruma altında tutuyor. Intel® vPro™ teknolojsi ise bilgisayar kullanımının getirdiği günümüz tehditlerine karşı özel olarak geliştirilmiş dahili bir güvenlik seti. En yeni güvenlik tehditlerine karşı ilave güvenlik sağlamasının yanı sıra Intel® vPro™ ayrıca BT departmanlarına cihazı uzaktantakip ve tamir edebilme ve güncelleme yapabilme imkanı tanıyor.

En yeni bağlantı teknolojileri

Portégé Z10t modelinin odak noktası mobil çalışanlar olduğundan, cihaz hızlı veri transferi ve güvenilir network erişimi için gelişmiş bağlantı özellikleri ile donatılmış durumda. Bu ayrılabilir Ultrabook™dahili olarak çevre birimlerle çok daha hızlı veri transferi sağlayan en yeni USB 3.0 girişlerine sahip, HDMI® ve RGB aracılığıyla, büyük ekrana kolaycabağlantı yapılabilirken, Kablosuz Ekran teknolojisi ise hiçbir kablo olmadan kullanıcıların uyumlu bir televizyona doküman veya multimedya dosyalarını gönderebilmelerini sağlıyor. Gigabit LAN ile güvenilir ve hızlı network erişiminin yanı sıra, Portégé Z10t hızlı veri paylaşımı ve senkronizasyon içinHSPA and LTE gibi en yeni kablosuz teknolojilerini barındırıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kalas gibi bu ne be

Kaç kilo acaba? :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost