Toshiba'dan şaşırtan U dönüşü sinyali...

HD-DVD cephesinin devrik kralı Toshiba bükemediği bileği en sonunda öpüyor mu?

Blu-Ray yakın zaman içinde Toshiba'da mı?

CHIP Online'ın A'dan Z'ye Blu-ray rehberi... Tıklayın...

Geçen sene Toshiba Hd-Dvd üretimine son vereceğini açıklamış ve bu piyasadan çekilmişti.

O günden bugüne, Toshiba Corporation Başkanı Atsutoshi Nishida ilk defa ürünlerinde Blu-Ray desteği sunacaklarını gösteren bir açıklama yaptı. "DVD formatı savaşından mağlup ayrılmamız Blu-Ray pazarına girmeyeceğimizi göstermez. Kaybettiğimiz gerçeğini değiştiremeyiz; ama seçeneklerimizi de açık tutuyoruz."

Asıl ilginç olan ise, Nishida Toshiba Başkanlığından çekildi ve Norio Sasaki ondan boşalan koltuğa geçti. Bakalım yeni başkan da eskisiyle aynı fikri paylaşacak mı?

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu işler böyle bükemediğin bileği öpeceksin aynen sony nin m2 kartları bırakıp micro sd ye geçişi gibi.

belki toshiba blu-ray e daha önce geçip, dvd için yaptığı çalışmaları ve zamanı blu-ray için kullansaydı; bugün hem toshiba blu-ray konusunda söz sahibi olurdu hemde blu-ray oldukça gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkardı.(3 katman dvd yapıp her katmana 17gb sığdırarak toplamda 51 gb değerinde bir dvd yapmışlardı. aynı teknoloji blu-ray için geliştirilmiş olsaydı acaba bugün blu-ray ler 25 gb yerine kaç gb olurdu?)

toshiba da suphesiz koklu bir marka ama sony bu alemde yumrugunu sıkı vuruyor gercekten... örnekleri tarihte görulmustur ...ve vurdugu birdaha kalkamıyor maalesef...western88

bu isler bukemedigin eli opme degil kapitalist dunyada hatanin neresinden donersen daha az zarardir belkide sirket kara gecer mantigidir.

olmadı şimdi toshiba gibi dev bir firmaya yakışmadı umarım devam ederler tekrar başlarlar

Sony'nin zaten kulaklık ve şarj girişini de acilen değiştirmesi lazım :( Sırf bu yüzden SE telefon almayan arkadaşlarım var .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir