Toshiba'nın Akıllı Telefonları

Toshiba parmak izi güvenliğine sahip akıllı telefonları satışa sunuyor. Portege G500 ve G900

Türkiye'deki tek dağıtıcısı Multimedya A.Ş. olan Toshiba Mobil İletişim Bölümü, bugün, akıllı portatif cihazlar pazarına Windows Mobile teknolojisiyle güçlendirilmiş iki yeni ürününü sunuyor: PORTEGE G500 ve PORTEGE G900. Toshiba, bu iki ürün için, kullanıcılarına güvenli ve ofis ortamıyla bir arayüz oluşturacak Windows Mobile yazılımlarını kullanmayı tercih ediyor.

Bu iki ürün, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü ve telefon arasındaki entegrasyonu sağlayarak senkronizasyon sıkıntısına son veriyor. Kullanıcılar dosya ekli e-postalarına ulaşabiliyor, mükemmel kaliteli video kayıtları oluşturabiliyor, video klip yükleyebiliyor ve çoklu ortam mesajlarını alabiliyor.

PORTEGE G500 ve PORTEGE G900, parmak iziyle tanıma yapan geliştirilmiş güvenlik seviyesi ve benzersizliği sunuyor. PORTEGE G500 ve PORTEGE G900 basit ve kullanımı kolay tarzıyla güvenliği sağlayan cihazlar. Bu telefonlardaki parmak izi sensörü, telefon menüsü ve telefon kilidinin de kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor.

Toshiba Bilgi Sistemleri şirketinden Pazarlama Direktörü Peter Ford şöyle diyor: "Biyometrik parmak izi tanıma özelliği ile yaratılan bu telefonlar, emniyetli, güvenilir ve kolay kullanım için geliştirilmiştir. Bu telefonlar notebook bilgisayarlardaki tecrübemizle yapılmıştır. İnanıyoruz ki, mobil bilgisayarların avantajlarını kullanmak isteyen, gizli bilgilerinin güvenliğini kolayca yönetebilecek cep telefonu kullanıcılarına çekici gelecektir-geçerli araştırmalarla ispatlandığı gibi."

PORTEGE G500: 2007 ilkbaharında geliyor
Cep telefonlarında güvenle web bağlantısı ve e-posta kullanmak isteyen bilinçli cep telefonu kullanıcıları, PORTEGE G500'ün HSDPA ve WiFi bağlantı avantajıyla internet tarayıcı ve e-postayı destekleyen kablosuz yüksek kalite kompakt "slider (kayan kapak)"a sahip olacaklar. Bu özellikler uzun ömürlü pil ile tamamlanıyor.

PORTEGE G900: 2007 yazının başında geliyor
Şirket bilgilerini korumaya önem veren ve mobil ortamda güvenilirlik isteyen cep telefonu kullanıcılarının talepleri için, PORTEGE G900 genişletilmiş ekranı (3" Wide-VGA), sınıfında geliştirilmiş hareket halindeyken internet tarayıcıyı kullanabilmesi ve panoramik çalma özelliğiyle "yatay format slider"dır. Yüksek profilli kullanıcıların kullanabilmesi için, bu ürüne tam bir klavye, PC telefon entegrasyon teknolojisi ve WLAN, HSDPA, WiFi ve BluetoothTM bağlantısı da dahil edilmiştir.

PORTEGE G900, Outlook, Word, Excel ve Power Point'in cep telefonu versiyonları aracılığıyla, bireysel bilgisayar kullanıcılarına yardım eden küçük ekranıyla Window Mobile'nin yeni versiyonunu kullanacak olan ilk telefonlardan biridir. Windows Mobile 6, e-postaları HTML olarak gösterebilen, geliştirilmiş takvimi, kullanıcıların işlerini daha verimli yapabilmeleri için tek bir telefonda toplanmış ileri teknolojik özelliklere sahiptir.

Mulitmedya basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

NOKİA en iyi telefonları yapar
tek geçerim
geçecen....

çok hantal. iphoneu örnek alsınlar

eğer bu telefonları nokia gibi telefonlarla bir tutuyorsanız gerçekten bir teknoloji cahilisiniz... Bu bir PPC (Pocket PC) Windows mobile işletim sistemi vardır... Ayırca özellik olarak bütün cep telefonları ve PPC'lerin en gelişmişidir...

Bilginize...

bu telefonların yanında nokia halt etmiş

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play