Toshiba'nın yeni cepleri akın akın geliyor

Toshiba'nın yeni cepleri akın akın geliyor; ama Japon devinin daha başka planları da var...

  • Halil Mollaoğlu
Toshiba'nın yeni cepleri akın akın geliyor
Toshiba K01: Dokunmatik ve klavyeli.

Toshiba iki yeni cep telefonu ve bir internet tablet hazırlığında; fakat yeni modeller henüz resmi olarak doğrulamadı.

Haberi unwiredview.com web sitesini bildiriyor ve ilk fotoğrafları da gösteriyor. Toshiba K01 ve K02 ismindeki iki yeni model, Toshiba TG01 cep telefonlarının halefi olabilir; zira daha önce konu hakkında ilk bilgiler ve resimler haziran ayında ortaya çıkmıştı.

Toshina K01
Kaynağa göre Toshiba K01, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Mobile 6.5'i baz alıyor, 15 mm kalınlığında ve 4,1 inç WVGA dokunmatik ekranın yanında kaydırılabilir QWERTY klavyede sunuyor. K01'in 2009'un sonuna doğru resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Toshiba K02
Toshiba K02'nin de Windows Mobile 6.5 tabanlı olacağı söyleniyor. 10 mm kalınlığındaki cihaz WVGA dokunmatik ekranın yanında ikincil bir iç ekrana da sahip olacak. K02'nin 2010'un başında raflarda yerini alması bekleniyor. Fakat hangi ülkelerde ve hangi fiyata sunulacağı belli değil.

Bunun dışında Toshiba Japonya'daki etkinlikte 7 inç ekranı olan ve Windows Mobile 6.5'i baz alan L01 tabletini de tanıttı. Cihaz hakkında henüz başka bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

keşke android olsaymış :(

keşke haber ile habere eklnene resim galerisi aynı marka ve modele ait olsaydı.

görünüm olarak gayeti yi ama toshıba pda konusunda diger modellerden baya geride g900 alan adaölar 1 ay sonra pda larından kurtulmaya çalıştılar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play