Toshiba, PC pazarından ümidini kesmedi!

Japon devi, tüm dedikodulara rağmen PC pazarından çekilmeyi pek düşünmüyor!

  • Levent Öztürk
Toshiba, PC pazarından ümidini kesmedi!

Toshiba, Japonya'dan gelen PC işinden çıkacağına dair haberleri yalanladı. Firma, pazardan çıkmak yerine, tekrar yapılanmayı düşünüyor.

Aslında dışarıdan bakan herhangi biri için Toshiba'nın PC pazarından çekilmesi oldukça mantıklı görünebilir. Firma, IDC'nin belirttiğine göre Dünya'nın en büyük yedinci PC üreticisi konumunda ve IDC, önümüzdeki iki yıl içerisinde en büyük 10 PC isminden ikisinin kapanacağını tahmin ediyor.

Bu ayın daha erken dönemlerinde Digitimes tarafından ortaya atılan iddialarda, Toshiba, VAIO ve Fujitsu'nun birleşerek tek bir firma haline dönüşmeyi ciddi bir şekilde düşündükleri belirtilmişti ve bu şekilde, büyük dörtlüye (HP, Lenovo, Dell ve Apple) rakip olmayı planlıyorlardı. VAIO, 2015'in sonralarında birleşme fikrini açık bir şekilde tartışmaya başlamıştı. Sony'nin markayı 2014 yılında satmasından beri firma, Avrupa'nın tamamı da dahil olmak üzere denizaşırı marketlerden çekilmişti.

Sonuçta bizi nasıl bir gelişme bekliyor; belli değil. Ancak görünen, VAIO'nun birleşme için oldukça hevesli olduğu; Toshiba'nın ise yeniden yapılanma alternatifini masadan kaldırmadığı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sen, A10 işlemcili bir cihazının bile donanımsal sanallaştırma özelliğini açılamayacak şekilde ahmakça kapatır, kendine özel zorlama ürün sınıfları yaratırsan, aldırır mıyım ben senin ürünlerini?.. Nerede o eski japon inceliği ve ahlakı.

@18 Şubat 2016 01:38 O eski Japon kızları gidip, nasıl yerine twerk yapan(ileri mi gidiyoruz geriye mi arkadaş bu nasıl bir saçmalıktır) kızlar geldiyse onlara da o oldu malesef.

Toshiba PC'ler gerçekten de kaliteli pc'lerdir. Toshiba da AMD işlemcilere önem vermeli ve tüketiciye free dos, fiyat/performans pc'leri sunmalıdır. Mevcut stratejinin işe yaramadığı açıktır. Vaio ile birleşmesi mevcut durumu değiştirmez. Mesele satış stratejisidir...

yanından bile geçmeyeceğim pc markası. lenovo ve dell candır

Sen de yorum yaz