Toshiba taklit ürünlere savaş açtı!

Toshiba'nın Türkiye'deki taklit ürünlerine karşı verdiği mücadele sonuç verdi. İşte yaşananlar...

Toshiba, Türkiye'deki taklit ürünlere savaş açtı!

Toshiba, Türkiye'de satılan ancak Toshiba tarafından üretilmeyen ürünlerde marka ve logosunu taşıyan sahte ürünlere karşı adeta savaş açtı. İşte şirketten gelen açıklama:

Türkiye pazarında satılmakta olan TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş, sahte (taklit) ürünlere yönelik olarak sürdürülen operasyonel takip ve hukuki işlemler neticesinde, ulaşılan resmi ve hukuki sonuç duyurulur.

Türkiye pazarında faaliyet göstermekte olan MERİÇ BÜRO MAKİNELERİ LTD. ŞTİ. ünvanlı firma, TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş sahte (taklit) ürünleri ithal etmek ve pazarda satmak yolu ile TOSHIBA markasının haklarını ihlal etmiş olduğunu, hukuken ve resmen kabul etmiş bulunmaktadır.

MERİÇ, TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş sahte (taklit) ürünleri ithal ederek ve pazarda satarak TOSHIBA marka haklarını ihlal ettiği için, resmi olarak TOSHIBA'dan özür dilemiş ve yarattığı zarara istinaden, TOSHIBA'ya maddi tazminat ödemeyi kabul etmiş bulunmaktadır.

MERİÇ, bundan böyle TOSHIBA marka haklarına saygı göstereceğini, ihlal etmeyeceğini; TOSHIBA markalı sahte (taklit) ürün ithal etmeyeceğini ve satmayacağını, TOSHIBA'ya resmen ve hukuken beyan ve taahhüt etmiştir.

Benzer şekilde farklı firmalar nezdinde operasyonel süreçler devam etmekte olup, sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

keşke hangi ürünler olduğunu da bilseydik, hani toshiba ilk tercihim değil ama kazık yemek de istemem ki...

sorun izinsiz ithalat mi cidden taklit urun mu bu ilandan anlasilmiyor, koskoca laptop'un taklidi nasil olur, toshiba casper gibi markasiz laptop getirip uzerine etiket vurmuyor ki.

Neymiş bu ürünler onuda öğrensek belki bir işe yarardı haber.

yaw flash bellek gibi ürünler

şuraya bak ya kımse sormuyor pekı kardesım bu taklıt tosshıba alanlar ne olacak o sahtekar fırmaya dayatma yapsana ınsanlara odesın tazmınatı yok nerde toshıba neyın pesınde aartık gıt gıde bu ulkeden sogumaya başlıyorum ne hale geldı ınsanlarımız yazıkk ....

baktım internetten toner malzemeleri satıyo firma tabi dogruysa

adamlar fotokopi toneri satıyor zaten milyon tane taklit ürün var bu konuda :) bende laptop falan sanıp şaşırmıştım ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play