Toshiba'ya çok özel bir ödül...

Toshiba'nın laptop'ları sadece performanslarıyla değil, çevreye verdikleri değerle de dikkat çekiyor

Greenpeace'ten Toshiba'ya ödül

Greenpeace, "Çevreci Elektronikler Araştırması 2008" çalışmasında Toshiba Portege R600 modelini notebook kategorisinde birinci ilan etti. Bu araştırmaya göre Toshiba tüm üreticiler arasında çevreye zararlı kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçınan firmalar arasında en yüksek puanlamayı aldı.

Toshiba Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada Greenpeace gibi çok tanınan, bilinen ve güvenilen, en geniş çevreci organizasyon tarafından Toshiba'nın bu ödüle layık görülmesinden çok mutlu ve gururlu olduklarını, bu başarının çok uzun soluklu bir şirket politikasının sonucu olduğunu söyledi. Ayrıca "Dünyanın en hafif notebooku olan Portege R600 en verimli şekilde civa ve benzeri çevreye zararlı kimyasallardan uzaklaştırılarak üretilmektedir ve aynı zamanda Energy Star 4.0 uyumludur. Led arka alan ışıklandırması, en yeni işlemci kullanımı, SSD (Solid State Drive) kullanımı ve düşük enerji harcayan uzun süreli pili ile çevreci tutumunu devam ettirmekte." dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Portege Serisi muhteşem ben de R500 var dünyanın en hafif notebooku 779 gr, ama bu haberden sonra R600 e baktım kıskandım bu ürünü bekleseymişim keşke ama biliyorsunuz arkadaşlar bu işin sonu yok:)
Aydeniz

ben laptop alcam ama ne marka almalıyım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play