Toshiba'dan yeni SSD Q300 serisi

Toshiba, Q300 ve Q300 PRO'dan oluşan SSD serisini tanıttı.

Toshiba'dan yeni SSD Q300 serisi

Toshiba, serinin yeni amiral gemisi Q300 Pro SSD modelini oyun meraklıları, grafik yaratıcıları ve profesyonel kullanıcılardan oluşan gerçek teknoloji meraklıları ile performans ve güvenilirlikte teknoloji bekleyen tüm kullanıcılar için sunuyor. Q300 Pro, hızlı işlem ve aynı zamanda düşük güç tüketimi gerektiren ihtiyaçlar için bir denge kuruyor ve yeni bir boyut kazandırıyor. Uyarlanabilir boyutlu SLC Yazma önbellek (cache) teknolojisi ile, hücre başına 2-bit Flash (MLC) sürücü, sadece-okuma modu, patrol okuma, ısı kontrolü ve QSBC ECC özellikleri sağlıyor. Q300 Pro modelinin128, 256 ve 512GB seçenekleri mevcut. 550MB/s ye kadar okuma ve 520MB/s ye kadar yazma hızı, MLC Teknolojisi, Klonlama yazılımı, Sıcaklık Kontrolü, QSBC Toshiba hata doğrulama teknolojisi ve  5 yıl garantiye sahip.

SSD Q300 modeli ise genel kullanıcılar ve mobil ofis kullanıcıları için bir PC yükseltme çözümü olarak karşımıza çıkıyor (sıradan HDD ile kıyaslandığında).Uyarlanabilir boy SLC Yazma cache teknolojisi, hücre başına 3-bit Flash (TLC)ile sadece-okuma modu özelliğine sahip. Q300 modelinin 120, 240, 480 ve 960 GB seçenekleri mevcut. 550MB/s ye kadar okuma ve 530MB/s ye kadar yazma hızı, TLC Teknolojisi, Klonlama yazılımı ve 3 Yıl Garantiye sahip.

SSD, HDD'ye karşı

SSD, depolama cihazı olarak NAND flash hafızalarını kullanarak sıradan HDD'ler ile kıyaslandığında daha yüksek hız ve enerji performansı sağlar. Verilere anında erişildiğinden açılış süresini ve bekleme modundan çıkışı (HDD'den beş kat daha hızlı) hızlandırır. Hareket eden mekanik parçalar olmadığından SSD'ler ses üretmezler ve çok daha düşük enerji tüketimine (bir HDD'nin1/6 'dan daha az), ayrıca çok daha iyi ve güçlü darbe dayanıklılığına sahiptirler. Tüm bu özellikleri ile SSD, sanatçılar ve yaratıcı meslek grupları (hızlı yükleme ve yüksek miktarlarda video ve görüntü düzenleme, hızlı albüm gösterme), oyun meraklıları (çok daha hızlı açılış ve yükleme) ve daha fazla verimlilik isteyen ofis çalışanları (hızlı sistem açılışı ve kapanışı, daha uzun pil ömrü, daha fazla mobilite) için ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Toshiba OCZ'i almasına rağmen doğru bir şey yaparak kendi adı ile SSD pazarında iddialı olduğunu gösterdi. Q300 ve Pro serisi otoritelerden iyi not almış, nereden biliyorum geçen hafta yoğun hepsini araştırdım. Corsair Neutron XT alacaktım son anda vazgeçtim, Kingston HyperX Savage'da karar kıldım zaten Kingston HyperX'de de TOSHIBA imalatı NAND bellek kullanılıyor.

3 yıl garantiyi eğer 5 yıla çıkarabilirlerse o SSD artık alınabilir demektir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost